سازمان تنظیم مقرارت برای جلوگیری از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی سامانه #۸۰۰* از خطوط شخصی راه اندازی کرد و در کنار آن سامانه ۱۹۵ نیز به منظور ساماندهی پیامک‌های تبلیغاتی و تسریع در روند مسدودسازی سرشماره‌های مزاحم خدمات رسانی می‌کند.

اخبار اقتصادی- کاربران در صورت مشاهد پیامک‌های مزاحم تبلیغاتی می‌تواند با ارسال شماره به سامانه #۸۰۰* نسبت به گزارش تخلف اقدام کنند البته سامانه ۱۹۵ نیز آماده دریافت گزارشات و تسریع در روند برخورد با سیم کارت‌های مزاحم است.
سازمان تنظیم مقرارت فعالیت سیم کارت‌هایی که تماس ندارند و تنها به ارسال پیامک‌های انبوه اقدام می‌کنند را رصد و نسبت به مسدود سازی این سرشماره‌های مزاحم اقدام می‌کند.

در این میان برخی از شرکت‌های تبلیغاتی با استفاده از سیم کارت های بدون نام و نشان اقدام به ارسال پیامک‌های انبوه می‌کنند البته این تبلیغات پس از گزارش و ثبت در سامانه متوقف می‌شود.

سازمان تنظیم مقرارت به منظور جلوگیری از از ارسال انبوه پیامک، بندی را در قرارداد اپراتور‌ها گنجانده است که در صورت ارسال پیامک انبوه از یک سیم کارت، تمام سیم کارت‌های تحت مالکیت فرد متخلف از ارسال پیامک محدود شود.

این سازمان در آخرین آمار تعداد خطوط مسدود شده تا ۱۸ تیر ماه را ۳۱۹ هزار و ۱۶۹ خط اعلام کرده است.