به گزارش افکارنیوز،

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران از ثبات قیمت طلای سرخ در بازار خبر داد و گفت: در حال حاضر حداقل نرخ هر کیلو زعفران ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۱ میلیون تومان است، هر چند در بورس با نرخ‌های بالاتری عرضه می‌شود.

اخبار اقتصادیوی افزود: با توجه به تقاضای کشور‌های واردکننده زعفران، میزان صادرات در خرداد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد رشد داشته است.

میری ادامه داد: با توجه به روند روبه رشد صادرات انتظار می‌رود که زعفران تولیدی سال گذشته از کشور خارج شود که با این وجود زعفران روی دست کشاورزان باقی نمی‌ماند.

نایب رئیس شورای ملی زعفران درباره آینده بازار طلای سرخ بیان کرد: با رشد صادرات زعفران بدیهی است که قیمت زعفران در بازار افزایش یابد.

وی قیمت هر مثقال زعفران در عمده فروشی را ۴۰ هزارتومان و خرده فروشی ۵۰ هزار تومان اعلام کرد.

 

میری با اشاره به اینکه امکان پیش بینی میزان تولید زعفران وجود ندارد، بیان کرد: با وجود آنکه زعفران محصولی در زیر زمین است، از این رو تا زمانیکه از دل زمین بیرون نیاید، نمی‌توان پیش بینی دقیقی راجع به میزان تولید داشت.

وی در پایان درباره آینده تولید زعفران تصریح کرد: با وجود شرایط مساعد اقلیمی پیش بینی می‌شود که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته باشد.