به گزارش افکارنیوز به نقل از فارس، احمد توکلی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نشست کاندیداهای جبهه متحد اصولگرایان که در مسجد احمدیه منطقه نارمک تهران برگزار شد، با اشاره به بحث هدفمند کردن یارانهها، گفت: هدفمند کردن برای حفظ منافع و تقویت اقتصاد ملی کشور صورت گرفته است.

وی افزود: این مسئله یک مشکل و بیماری ۴۵ ساله است و تلاش برای حل آن نیز یک انقلاب بزرگ بود.

توکلی گفت: دولت تلاش می‌کرد تا ظرف ۲ سال این قانون را اجرا کند اما در کمتر از ۵ سال اجرای قانون بدون کم کردن تبعات آن ممکن نبود و مجلس نیز بر همین مسئله تأکید داشت. اما دولت کار خودش را کرد و در این قانون نزدیک به ۱۷ تخلف صورت گرفت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌ همین مسئله سبب شد تا مشکلات اقتصادی فراوانی ایجاد شود و رکود حاصل از آن کشور را گرفتار کند.

توکلی گفت: درآمد حاصل از هدفمند کردن یارانه‌ها در طول ۱۵ ماه گذشته نزدیک به ۲۹ میلیارد تومان بوده است، در حالیکه نزدیک به ۴۵ هزار میلیارد تومان یارانه به مردم پرداخت شده است.

وی افزود: ‌ مابقی این پول از طریق فروش ارزهای نفتی فراهم شده است و همین مسئله سبب گسترش رکود و تورم در کشور شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: من در سفری که به شمال کشور داشتم دیدم که در طول یک ماه گذشته ۳ کارخانه تعطیل شده است که یکی از آنها کارخانه‌ای بود که با تجهیزات جدید افتتاح شده بود.

وی افزود: برای حل این مشکل باید این رویه متوقف شود و بر اساس قانون تصویب شده در مجلس حرکت کنیم.

توکلی گفت: ما باید تلاش کنیم تا برطبق قانون عمل کنیم و البته اگر من به نمایندگی از مردم انتخاب شوم تلاش می‌کنم تا براین اساس حرکت کنم.