به گزارش افکارنیوز،

اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکتهای سرمایه‌گذاری استانی در مورد اینکه سخنگوی سهام عدالت گفته 600 هزار نفر درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت داده‌اند، اما به دلیل مغایرت شماره شبای حساب بانکی و یا مغایرت تلفن همراه به نام پول آنها واریز نشده است، گفت: مگر در سامانه سهام عدالت که قبلاً سود سالانه سهام عدالت برای افراد واریز شد، شماره شبا ثبت نشده و دیگر اینکه بدون ثبت تلفن همراه انتخاب گزینه روش مدیریت مستقیم امکان‌پذیر نیست، بنابراین دلیل مناسبی برای ندادن پول مردم به نظر نمی‌رسد.

اخبار اقتصادی- سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی گفت: کسانی که درخواست فروش 30 درصد سهام عدالت را داده‌اند با توجه به اینکه نیاز مالی دارند و ازطرفی می‌بینند ارزش سهام آنها افزایش می‌یابد، هم به پول خود نرسیده و هم احساس می‌کنند دچار زیان شده‌‌اند و هیچ کس پاسخگوی این افراد نیست و آنها به ناچار به شرکت‌های تعاونی عدالت شهرستان مراجعه می‌کنند.

حیدری این را هم گفت: در مراجعات مردمی این نکته عنوان شده که شماره تلفن 1569 برای سهام عدالت پاسخگو نیست و مردم آن قدر که به شرکت‌های تعاونی شهرستان مراجعه می‌کنند، امور روزمره آنها دچار اختلاف شده، در حالی که اطلاعات این افراد در اختیار کارگزاری‌ها قرار دارد.

وی افزود: باید شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و کارگزاری‌ها ی بانک‌ها و شعب بانک پاسخگوی متقاضیان فروش سهام عدالت باشند.

امروز برخی شهروندان اعلام کردند، با وجود این که ارزش سهام عدالت آنها بالای 15 میلیون تومان شده،‌ اما برای فروش 30 درصد سهام خود که به ارزش بالای 4.5 میلیون تومان است، به بانک مسکن و کارگزاری مفید مراجعه کردند که در سه مرحله در مجموع بین 700 تا 750 هزارتومان برایشان واریز کرده‌اند.