به گزارش افکارنیوز،

در حالی که روز گذشته خبر افزایش قیمت محصولات سایپا از سوی رسانه‌ها اعلام شد و مورد تایید قرار گرفت امروز نیز خبر‌هایی از افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در رسانه‌ها منتشر شده است.

اخبار اقتصادی- اعلام این افزایش قیمت از خودروسازی ایران خودرو حاکی است هیچگونه افزایش قیمتی به این خودروسازی تا این لحظه ابلاغ نشده است و هیچکدام از محصولات این خودروساز نیز افزایش قیمت نداشته است.

در همین باره رضا شیوا رییس شورای رقابت  در پاسخ به این سئوال که آیا شورا مجوزی برای افزایش قیمت محصولات ایران خودرو صادر کرده است یا خیر گفت: شورا دستورالعمل را ارائه کرده و خودروسازان هر سه ماه می‌توانند با مراجعه به بانک مرکزی تورم بخشی را دریافت و با تایید ستاد تنظیم بازار قیمت‌ها را تغییر دهند.

وی افزود: بانک مرکزی تورم بخشی را هر سه ماه یکبار اعلام می‌کند و آن حداکثر است.

با توجه به اینکه افزایش قیمت خودرو پس از تایید ستاد تنظیم بازار امکان پذیر است اما این ستاد هیچگونه اطلاع رسانی در این زمینه انجام نداده است و حتی افزایش قیمت محصولات سایپا که نیز روز گذشته اعلام شد بدون کوچکترین اطلاع رسانی از سوی این ستاد بوده است.

مشخص نیست چرا ستاد تنظیم بازار در بحث قیمتگذاری خودرو چراغ خاموش حرکت می‌کند و علاقه‌ای به اطلاع رسانی در این باره ندارد.