به گزارش افکارنیوز،

عبدالناصر همتی در پستی اینستاگرامی درباره جلسه اش با گروهی از صادرکنندگان نمونه کشور و رئیس و تعدادی از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی ، نوشت: بانک مرکزی تعامل با صادرکنندگان را در دستور کار دارد و از هر گونه همکاری با آنان در راستای بازگشت ارزهای صادراتی دریغ نخواهد کرد. صادرکننده‌ها نقش اساسی در مقاومت اقتصادی کشور ایفا کرده و می‌کنند، بنابراین، همدلی و تلاش جمعی صادرکننده‌ها در کنار بانک مرکزی برای عبور از شرایط سخت کنونی کشور یک ضرورت است.

اخبار اقتصادی- وی با اشاره به تعدد وظایف بانک مرکزی در اعمال سیاست‌های پولی، کنترل تورم و نظارت بر بانک‌ها، تامین ارز برای کالاهای اساسی، دارو و مواد اولیه را اولویت بانک مرکزی دانسته و گفت:  باید توجه داشته باشیم که بانک مرکزی تولیدکننده ارز نیست بلکه تلاش می‌کند بازار ارز را تنظیم و به اولویت‌بندی نیازهای کشور در تامین ارز توجه لازم کند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: بانک مرکزی هیچگاه بنای برخورد قضایی با صادرکنندگان واقعی، باسابقه و خوشنام کشور نداشته و حتی‌الامکان تعامل با آن‌ها را دنبال می‌کند و قصدی برای فشار مضاعف بر آن‌ها ندارد.

همتی در پایان تاکید کرد: متوسط عرضه ارز در نیما روزانه ۱۰۰ میلیون دلار بوده و تداوم این روند نشان دهنده بهبود روند بازگشت ارزهای صادراتی به کشور برمبنای سیاست‌های اتخاذ شده و استقبال صادرکنندگان است. ان‌شاءالله به تدریج روند تامین ارز برای کالاهای وارداتی سرعت خواهد گرفت.