به گزارش افکارنیوز،

کرج به نقل از سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج، محمدرضا زین‌العابدینی گفت: شهروندان بازدید از جشنواره لاله‌ها را به تعطیلات پایانی هفته موکول نکنند.

وی ادامه داد: از ابتدای برگزاری جشنواره لاله‌ها در کرج تاکنون که پانزدهمین روز از برگزاری جشنواره لاله‌ها در باغ گل‌های پارک شهید چمران می‌گذرد، مردم استان البرز و شهرهای همجوار استقبال بی نظیر و پرشوری از این جشنواره داشتند، که غیرقابل پیش‌بینی بود.

این مسئول افزود: با توجه به استقبال بی‌نظیر شهروندان و درخواست‌های مکرر آنها مبنی بر افزایش زمان برگزاری، روز پایانی جشنواره لاله‌ها به یکشنبه پنجم اردیبهشت ماه جاری موکول شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج بیان داشت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده و با توجه به تعطیلات آخر هفته، به طور قطع میزان بازدید شهروندان و علاقمندان از جشنواره لاله‌های کرج چند برابر افزایش می‌یابد.

زین‌العابدینی ادامه داد: در این ایام برای خدمات دهی بهتر به بازدید کنندگان و کاهش ترافیک محدوده پارک شهید چمران، تمهیدات ترافیکی لازم اندیشیده شده است.

بیش از 200 هزار شاخه گل در نقوش و رنگ‌های مختلف در این جشنواره چشم نوازی می‌کند که قرار است تا سوم اردیبهشت ماه پذیرای گردشگران باشد.

عرضه انواع گیاهان تزیینی، داروهای گیاهی و انواع کود و سموم ضد آفات گیاهی از برنامه‌های جانبی جشنواره لاله‌های کرج است.

سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرج این جشنواره را با هدف ترویج مشارکت مردم در توسعه طرح‌های فضای سبز در خیابان و پارک‌ها تا خانه‌ها و اطراف شهر برپا کرده است و انتظار می‌رود با فرهنگ سازی، روز به روز دامنه سبزینه‌ها در کرج و دیگر شهرها گسترش یافته و سایه شوم آلاینده‌ها جای خود را به آسمان آبی و زمین سرسبز دهد.

این جشنواره در زمینی به مساحت حدود دو هکتار دایر شده و همه روزه از ساعت 10 صبح تا 21 پذیرای علاقه‌مندان است.