به گزارش افکارنیوز،

آرش نصیری در دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا و کمیته مقابله با پدیده گرد و غبار استان البرز که بعد از ظهر یکشنبه در سالن معاونت عمرانی استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بخش عمده فعالیت های شهرداری کرج برای کاهش آلودگی هوا در حوزه فضای سبز است در همین راستا ۱۰۷ هکتار از اراضی شمال باغستان در اختیار سازمان پارک ها و فضای سبز قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه اعتباری بالغ بر ۱۵۰۰ میلیارد تومان و کاشت ۵۰ هزار اصله درخت برای این پروژه در نظر گرفته شده، افزود: مقرر بود هزار هکتار از این اراضی تحویل داده شود که تاکنون ۴۰۰ هکتار در اختیار قرار گرفته است.

قائم مقام معاونت خدمات شهر شهرداری کرج خاطرنشان کرد: در بازدید اخیر شورای شهر از این محل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار به منظور توسعه فضای سبز برای این فضا تصویب شد.

کاهش حق آبه باغداران سرحدآبادی

وی فعالیت دو معدن در نزدیکی این فضا را موثر در ایجاد ریزگردها عنوان کرد و گفت: هریک از این معادن مجوز استفاده از فضایی ۴۰ هکتاری را داشتند اما متاسفانه هریک حدود ۱۰۰ هکتار را تصرف کرده اند که باید مدیریت لازم در این خصوص صورت گیرد.

نصیری با اشاره به اینکه در منطقه حصار، سیاهکلاهان و سایر مناطق کرج بحث توسعه فضای سبز دنبال می شود، تاکید کرد: کاهش حق آبه باغداران در باغات سرحدآباد مشکلات زیادی برای آنان ایجاد کرده البته تلاش کرده ایم به هر نحوی شده، آب لازم برای این باغات را در اختیارشان قرار دهیم.

وی افزود: سال گذشته کمبود آب به حدی بود با تانکر آبرسانی به باغات انجام می شد اما در سال جاری شاهد وضعیت مساعدتری در این حوزه هستیم، البته تلاش می کنیم از پساب های تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز استفاده کنیم.

قائم مقام معاونت خدمات شهر شهرداری کرج با اشاره به میزان سرانه های فضای سبز در کرج اضافه کرد: منطقه ۱۱ دارای وضعیت بسیار خوبی در این زمینه است در حالی که مناطق ۳ و ۱۰ دارای کمترین سرانه فضای سبز هستند.

نصب ۳۰ دستگاه دوربین VMS در کرج

وی خاطرنشان کرد: در حوزه حمل و نقل و ترافیک، سازمان اتوبوسرانی امسال اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد تومان برای بازسازی اتوبوس های فرسوده در نظر گرفته شده و تامین اعتبار ۱۰۰ دستگاه اتوبوس با اعتبار ۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از سوی شهرداری انجام شده است، همچنین ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید ۲۰۰ دستگاه اتوبوس در شورای شهر مصوب شده است که در صورت وجود نقدینگی اجرایی می شود.

وی به افزایش دو دستگاه نمایشگر کاهش آلودگی هوا در سطح شهر در راستای اجرای مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: کاشت ۴۲ هزار اصله نهال در نقاط مختلف شهری انجام می شود.

نصیری ۲۰ شهریورماه را تاریخ افتتاحیه نمایشگاه گل و گیاه کرج عنوان کرد و افزود: ۹۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری برای مرکز کنترل ترافیک شهرداری کرج ایجاد شده، همچنین ۳۰ دستگاه دوربین CCTV، ۷۸ دستگاه دوربین ورود به محدوده زوج و فرد و ۲ تابلو متغیر خبری VMS در شهر نصب شده که در برنامه های آتی نیز اقدامات خوبی پیش بینی شده است.