به گزارش افکارنیوز،

«حجت‌الله غلامرضایی» اظهار کرد: میدان کرج در گذشته‌ای نه چندان دور به‌عنوان پیشانی کرج و مکانی با هویت مطرح بود. این میدان برای قدیمی‌های کرج مکانی شناخته شده بود و بسیاری حتی برای آدرس دادن از موقعیت جغرافیایی این میدان برای معرفی مقصد مورد نظر استفاده می‌کردند.

عضو شورای شهر کرج‌ ادامه داد: متأسفانه هم‌اکنون این میدان قدیمی به‌علت برخی معضلات به نقطه‌ای متروکه و خالی از روح شهرنشینی تبدیل شده است. در شرایط کنونی و به‌علت برخی بی‌توجهی‌ها  این میدان به مکانی با اغتشاشات صوتی و بصری تبدیل شده است.

این مسئول توضیح داد: هم‌اکنون شاهد تجمع افراد کارتن‌خواب، دستفروشان و حتی اراذل اوباش در اطراف میدان کرج هستیم و جای بسی تأسف و تأثر دارد که میراث تاریخی و نگین گردشگری شهرمان در حال تخریب است و همه سکوت اختیار کرده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی‌کرج توضیح داد:. باید قدر اماکن تاریخی و هویت‌ساز را بدانیم و اجازه متروکه شدن آن‌ها را ندهیم.

عضو شورای شهر کرج ادامه داد: بازآفرینی، احیا و ساماندهی میدان قدیمی کرج و هویت‌بخشی به آن براساس سیما و منظر شهری از وظایف مدیریت شهری است و در این زمینه نباید غفلت صورت بگیرد.

وی یادآور شد: شهرداری باید در مقابله با زوائد صوتی و بصری در این میدان مهم کرج بخشی بکوشد و با ساماندهی وضعیت آن زمینه جذب گردشگر دراین منطقه را فراهم کند.