به گزارش افکارنیوز،

 پس از روی کارامدن دولت یازدهم و تشکیل کابینه، از همان روزهای اول دولتمردان با دادن وعده هایی سعی در جلب توجه مردم داشتند و حتی در روزهای قبل از پیروزی و در جریان انتخابات، رئیس دولت یازدهم با دادن وعده هایی از جمله وعده معروف "100 روزه" مبنی بر حل مشکلات اقتصادی در طول صد روز سعی در جمع آوری آرا داشت که در نهایت توانست به این کرسی دست یابد.

اینکه با گذشتقریب به سه سال از عمر دولت یازدهم یعنی معادل تقریبا 900 روز به جای صد روز چرا هنوز گرهی از مشکلات اقتصادی که شخص رئیس جمهور وعده آن را داده محقق نشده خود جای سوالات فراوانی را در اذهان عمومی به دنبال داشته است.

این در حالی بوده که رئیس دولت یازدهم بعد از پیروزی در انتخابات، "تحریم ها" را مشکل اصلی قلمداد کرد به طوری که حتی مشکل آب خوردن نیز با رفع تحریم ها برطرف خواهد شد!

اینکه رئیس جمهور قبل از پیروزی در انتخابات از این دیدگاه وارد انتخابات نشد و در عوض وعده 100 روزه حل مشکلات اقتصادی را داد و پس از تغییر تاکتیک خود از دادن وعده به بسط دادن رفع مشکلات به تحریم، همگی نشان از این می دهد که رئیس جمهور با این هدف خواسته تنها سبد آرای خود را پر کند.

در واقع این تغییر تاکتیک نشان می دهد که رئیس جمهور تنها به دنبال جذب آراء بوده و عملکرد دو سال و نیم وی با وعده های قبل از انتخاباتش هیچ سنخیتی نداشته و ندارد.

این رویکرد رئیس جمهور در این مسیر با دادن یکسری وعده ها و عمل نکردن به آنها و وضعیت کنونی باعث دامن زدن به رکود اقتصادی نیز شده است.

در جریان سفر رئیس دولت یازدهم به استان ایلام در دو سال گذشته وی وعده هایی را به مردم ایلام داده بود؛ در این سفر مقرر شده بود تا 44 طرح در سال 93 و نیز در نیمه نخست امسال (سال 94) اجرایی شوند.

حسن روحانی در  این سفر در جمع خبرنگاران ضمن تشریح مصوبات و دستاوردهای نخستین سفر دولت تدبیر و امید به ایلام با توجه به بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم معضل مهم در ایلام "بیکاری" است، خاطرنشان کرد: در سفر امروز هیئت دولت به استان ایلام همانگونه که در جلسه شورای اداری اعلام شد 44 طرح تا امسال و نیز در نیمه نخست سال 94 اجرایی می‌شود.

بیش از پنج ماه از نیمه نخست امسال می گذرد و هنوز امار دقیقی از این تعداد طرح که رئیس جمهور در جریان سفرش به ایلام قول آنها را داده بود، نیست.

اینکه این تعداد به طور دقیق شامل چه پروژه هایی هستند نه تنها تاکنون اعلام نشده بلکه تنها به صورت کلی به برخی از انها آن هم تنها در لا به لای سخنان رئیس جمهور در جریان سفرش به ایلام اشاره شده است.

با توجه به اینکه سال 94 به پایان رسیده و اکنون نیز دو ماه از سال جدید و وعده روحانی سپری شده مشخص نیست که این تعداد پروژه کی به سرانجام برسند، اگر چه جزئیات این 44 طرح در دسترس نیست.

اگر قرار است سرنوشت این 44 پروژه همانند منطقه آزاد تجاری مهران که بدون کار مطالعاتی دقیق و یکسری مسائل در مجلس رد شد، به خود گیرد پس بهتر است رئیس جمهور در جریان سفر به استان ها قول های اجرا نشده و یا حداقل در دسترس خارج شده به مردم ندهد.

بهتر است مسئولان استان نسبت به وضعیت موجود پاسخگو بوده و روشنگری های لازم را در این زمینه انجام دهند.