به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین اشتری شامگاه سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام اظهار داشت: نیروی انتظامی از چند ماه گذشته قرارگاه اربعین را راه‌اندازی و آمادگی لازم برای اجرای مطلوب ماموریت اربعین را پیدا کرده است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی متعهد است امنیت زائران اربعین حسینی را در طول مسیر و مقصد تامین کند تصریح کرد: در این راستا تعامل و همکاری بین بخشی مناسب و سازنده‌ای برای برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی برقرار است.

اشتری ادامه داد: امیدواریم با همتی که در مجموعه مدیریتی استان وجود دارد و با استفاده از توان نیروی انتظامی و سایر نیروهای مسلح، مراسمی منظم و با امنیتی ویژه داشته باشیم.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه تعداد زائران اباعبدالله الحسین(ع) در زمان اربعین هر سال نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است گفت: به همین اندازه نیروی انتظامی آمادگی پذیرش و ارائه خدمات را برای اربعین امسال کسب کرده است.

وی گفت: در همین راستا قرارگاهی در استان ایلام راه‌اندازی شده که سپاه و دیگر دستگاه های امنیتی، نیروی انتظامی را در این امر کمک می‌کنند.

اشتری با اشاره به اینکه ناجا از تمام ظرفیت‌های موجود برای اربعین بهره می‌گیرد گفت: در همین رابطه بیش از 60 درصد ظرفیت کمکی ناجا برای مهران و 40 درصد نیز به مرزهای شلمچه و چزابه اختصاص یافته است.

وی با اشاره به افزایش 74 درصدی صدور گذرنامه در این ایام خاطرنشان کرد: در 45 روز گذشته بیش از یک میلیون گذرنامه صادر شده و تمامی ادارات گذرنامه به صورت سه شیفت کامل برای صدور گذرنامه هموطنان فعالیت دارند.

فرمانده نیروی انتظامی با توصیه به زائران حسینی (ع) از آنها خواست اخذ روادید را به روزهای آخرموکول نکرده و در اسرع وقت نسبت به گرفتن ویزا و گذرنامه اقدام کنند.

اشتری با تأکید بر اینکه کنترل کاروان‌های زائران در مقاطع مختلف از مبدأ حرکت تا مرزها توسط نیروی انتظامی انجام می‌شود گفت: با استفاده از توان نیرو و تجهیزات در استان‌های مبدأ و استان‌های هم‌جوار با شهرهای مرزی امنیت ترافیکی زائران حسینی انجام و تامین خواهد شد.