به گزارش افکارنیوز،

دولینگو همانند دو آزمون تافل و آیلتس دارای 4 مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن است. آزمون دولینگو را می توانید در هر ساعتی از شبانه روز و در هر مکانی انجام دهید؛ زیرا به صورت آنلاین برگزار می شود. همچنین این آزمون به صورت تطبیقی انجام می شود. احتمال دارد تاکنون آزمون تطبیقی به گوشتان نخورده باشد در ادامه با ما همراه باشید تا با این مفهموم آشنا شوید.

برای اطلاع از شیوه برگزاری و سطح سوالات می توانید از امتحانات آزمایشی سایت اصلی برگزاری آزمون بهره مند شوید.  در ادامه با مدل برگزاری آزمون تولیمو و هزینه آزمون آیلتس آشنا خواهیم شد.

روش برگزاری آزمون دولینگو

در بالا گفتیم که این آزمون به صورت تطبیقی انجام می شود و حالا بهتر است بدانیم منظور از تطبیقی بودن آزمون چیست؟ تطبیقی بودن یعنی با توجه به جواب شما به سوال قبلی، سوال بعدی مطرح می شود. در این حالت شما امکان دارد سوالات آسانتر و یا دشوار تر شود. پس در حین آزمون اگر متوجه شدید که سوالات مدام سخت تر می شوند، خوشحال باشید زیرا سطح زبانی شما بالا است و نمره بهتری کسب می کنید.

این آزمون با کمک هوش مصنوعی گرفته می شود. مانند بازی های کامپیوتری که هر چه مهارت شما بالاتر برود دشمن سخت تری نصیبتان می شود! هوش مصنوعی این آزمون به راحتی می تواند سطح زبانی شما را تشخیص دهد، دلیل یک ساعته بودن آزمون هم همین مساله است.

در هر حال برای آنکه سطح زبانی خود را بالا ببرید باید روی مهارت های زبانی خود کار کنید. برای رسیدن به این هدف بهتر است که فیلم های انگلیسی تماشا کنید تا مهارت شنیداری شما تقویت شود. همچنین کار دیگری  می تواند به شما در بالا بردن مهارت صحبت کردن کمک کند، مکالمه با مدرس یا همکلاسی خود به زبان انگلیسی است.

خواندن روزنامه و مجله نیز راهی مناسب برای تقویت مهارت خواندن و نوشتن شما است. علاوه بر این، با کمی گشتن در گوگل می توانید منابع آنلاین و رایگان زیادی پیدا کنید.

در موسسه زبان تخصصی کوئیک با مدرسان مجرب و حرفه ای، مدت ها است که زبان آموزان را برای این آزمون آماده می کنیم. برای اطلاع بیشتر از آزمون دولینگو می توانید با شماره های موسسه کوئیک تماس بگیرید و از مشاوران ما راهنمایی بخواهید.  

حال که برای این آزمون آماده شدید، وقت آن است که نکاتی را بدست آوردن نتیجه بهتر از این آزمون مطرح کنیم؛ با ما همراه باشید.

نکاتی که باید در زمان شرکت در این آزمون رعایت کنید

با توجه به آنکه این آزمون به صورت آنلاین برگزار می شود رعایت چند مورد ضروری است:

  • شناسنامه عکس دار یا پاسپورت
  • اتاقی آرام
  • یک ساعت زمان مداوم و بدون وقفه
  • کامپیوتر با وب‌کم یا لپ تاپ دوربین دار
  • اینترنت و مرورگر که با سایت همخوانی داشت باشد.

در ادامه با ما همراه باشید تا به سراغ آزمون آیلتس برویم و از هزینه این آزمون مطلع شویم.

هزینه آزمون آیلتس در ایران

در ایران تنها سازمانی که به صورت رسمی روی قیمت این آزمون نظارت دارد سازمان سنجش است. مبلغ ثبت نام در این آزمون در اول تابستان 99 نزدیک به چهار میلیون و هفتصد هزار تومان بوده است که در مقایسه با قیمت آخرین آزمون حدود 2 میلیون افزایش داشته است.

حالا که برای آزمون آیلتس قرار است هزینه زیادی بکنید، پس حتما باید با آمادگی کامل در آزمون شرکت کنید. هزینه ای که از آن صحبت می کنیم برای هر 4 مهارت است. این هزینه در شرایطی اعلام شده است که قیمت دلار تغییر زیادی می کند و این نوسان کاملا بر روی هزینه آیلتس تاثیر می گذارد.

حالا بد نیست که بدانیم این هزینه ها صرف چه مواردی می شود؟ قسمتی از این مبلغ صرف طراحی سوال و تصحیح کارنامه می شود. بخشی دیگر صرف مراقبین و ممتحن بخش گفتاری می شود. در نهایت بخشی از آن به مرکز برگزار کننده آزمون تعلق می گیرد. هزینه آزمون آیلتس در تمام سال های گذشته درحال تغییر بوده و هیچ گاه نرخ ثابتی نداشته است.

درادامه با هزینه آزمون آیلتس در نقاط دیگر دنیا آشنا می شویم.

هزینه آزمون آیلتس در سایر نقاط جهان

در همه جای دنیا قیمت این آزمون بین 210 تا 250 دلار متغیر است. در کشور ترکیه هزینه آزمون آیلتس 900 تا 1100 لیر است. در انگلیس 200 پوند، در آلمان، ایتالیا و فرانسه حدود 240 یورو و در آفریقای مرکزی و جنوبی 210 دلار است.

جمع بندی

آزمون معروف و معتبری مانند آیلتس در تمام دنیا سابقه طولانی دارد. اما امروزه جای خود را کم کم به آزمون دولینگو می دهد. مخصوصا این روزه ها که دنیا با کرونا دست و پنجه نرم می کند و تمام آزمون ها کنسل شده اند، تنها آزمون معتبر دولینگو می تواند جایگزین مناسبی باشد.

هزینه آزمون دولینگو در حدود 50 دلار است و در هر ساعتی از شبانه روز می توانید در آزمون شرکت کنید.

موسسه زبان تخصصی کوئیک می تواند بهترین انتخاب شما برای تقویت 4 مهارت دیداری، شنیداری، گفتاری و نوشتاری در تمام آزمون ها باشد. ما در کوئیک با کمک مدرسان حرفه ای شما را برای تمام آزمون های بین المللی آماده خواهیم کرد.