درب اتوماتیک کرکره ای یکی از انوع کرکره بوده که توسط موتورهای مخصوصی فرایند بالا و پاپین رفتن کرکره را کنترل می کند. امنیت، سرعت و زیبایی در کرکره اتوماتیک از مهمترین ویژگی های آن ها است. در کرکره برقی تیغه های مستحکم و مقاومی مورد استفاده قرار می گیرد. می توان آن را در رنگهای مختلف سفارش داد و این تیغه ها باید در مقابل سرما و گرما مقاوم بوده و نباید در فصول سرد یا گرم تغییر شکل دهند. همچنین در مقابل سرقت و اقدامات تبهکارانه از مقاومت و امنیت بالایی برخوردار هستند. موتور درب اتوماتیک نیز یکی از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده این مدل درب ها محسوب می شود.

نحو جم شدن درب های کرکره ای نیز به دو صورت بالا رونده و جمع شدن از پهلو ساخته شده، که معمولا بسته به مکان مورد نظر طراحی می شوند. یکی از انوع جدید کرکره برقی شفاف به نام کرکره پلی کربنات وجود دارد که برای اماکنی که علی رغم حفاظت مایل به شفافیت و دیده شدن مکان مورد نظر بوده نیز مناسب هستند. نصب کرکره اتوماتیک برقی بسیار مهم است و عمر و دوام آن به طریقه نصب صحیح بستگی دارد.

1

ویژگی های کرکره برقی فروشگاهی

ویژگی خاصی که باید کرکره اتوماتیک فروشگاهی داشته باشد در درجه اول امنیت و در درجه بعدی زیبایی است. چرا که باید خیال صاحب فروشگاه از نصب کرکره برقی بابت عدم سرقت از فروشگاه در زمانی که این مکان بسته بوده تامین شود. پس در این صورت باید تیغه ها از نوع سنگین و جنس مقاوم باشند. همچنین بهتر است از قفل های برقی یا نیمه اتوماتیک استفاده شود. برای موتور این کرکره ها می توان از موتور توبلار، ساید و البته سانترال استفاده کرد. اما نکته مهم در خصوص موتور کرکره اتوماتیک این است که این موتورها باید به گونه ای نصب شوند که امکان به سرقت بردن موتور به حداقل ممکن برسد. اما نکته قابل توجه دیگر در اجرای کرکره برقی فروشگاهی، زیبایی تیغه ها هستند.

بهترین ایده استفاده از تیغه های شفاف پلی کربنات است ولی این تیغه ها کمی گرانتر از بقیه مدل ها هستند. همچنین در صورتی که فروشگاه تعطیل باشد، ویترین آن قابل مشاهده است و خریدار می تواند محصول مورد نیاز خود را در آن مشاهده و انتخاب کند و بعدا با فروشگاه تماس بگیرد. مدلهای آلومینیومی و گالوانیزه هم از دیگر انواع کرکره برقی هستند؛ که می توان با ترکیب رنگ ها مدلی دلخواه خودتان را سفارش دهید.

2

کاربرد و ویژگی های درب های اتوماتیک چیست؟

امروزه درب اتوماتیک تبدیل به محصولی پر طرفدار و محبوب در میان افراد شده و به دلیل مزایای زیادی که دارد به عنوان اولین گزینه برای انتخاب یک درب مناسب با معیارهای روز در بیشتر مکان ها شناخته می شود. این درب ها بر خلاف درب های قدیمی و معمولی به صورت تمام اتوماتیک کار می کنند و نیروی انسانی هیچ دخالت و نقشی در باز و بسته شدن آن ندارد. وجود افراد در نزدیکی درب به وسیله سنسورها تشخیص داده و به وسیله کنترل باکس چرخ دنده ها به حرکت در آمده و با نیروی موتور درب باز می شود.

در این میان نیروی اصلی برای انجام این کار به وسیله ی موتور انجام می شود. که این سیستم با نیروی برق کار می کند. موتور درب اتوماتیک، به عنوان یکی از مهمترین اجزای اصلی این وسیله شناخته شده و باز و بسته شدن درب را امکان پذیر می سازد. موتور می تواند نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل کرده و لت ها ( لنگه های درب ) را در جهات مختلف حرکت داده و آن ها را باز و بسته کند.

3

مزیت های کرکره های اتوماتیک برقی نسبت به نوع سنتی و قدیمی

تکنولوژی استفاده شده در درب های الکترونیکی مزایای زیادی را برای استفاده افراد ایجاد کرده که برخی از آن ها عبارتند از:

  •  به دلیل تنوع در طرح های مختلف کرکره های اتوماتیک، باعث زیبایی و آراستگی پارکینگ منازل و یا فروشگاه می شود.
  •  به راحتی قابل شستشو هستند.
  •  تنوع رنگی کرکره های اتوماتیک بسیار زیاد بوده ولی در کرکره های قدیمی در یک رنگ یا دورنگ بیشتر تولید و عرضه نمی شدند. به همین دلیل استفاده از مدل مدرن آن باعث بهتر شدن دکوراسیون فروشگاه و همچنین باعث ایجاد هارمونی در آن ها می شود.
  •  کرکره های برقی از امنیت بیشتری نسبت به کرکره های سنتی برخوردار بوده و نمی توان به آسانی آن را خراب کرد.
  • کار با کرکره های اتوماتیک راحت تر بوده زیرا نیازی به قفل کردن ندارد.
  • مدل مدرن آن ها  مناسب برای شرایط آب و هوایی مختلف است.
  •  قابلیت باز و بسته شدن دستی در صورت قطعی برق را دارد.
  • عدم استفاده از نیروی انسانی برای باز و بسته کردن آن

 

4

 

جمع بندی

در پایان به شما می گوییم که اگر قصد خرید درب های اتوماتیک کرکره ای، جک بازویی و کرکره برقی را دارید؛ دیاکو یکی از بهترین شرکت هایی است که می توانید خرید خود را با اطمینان از آن انجام دهید. اطلاعات همه محصولات دیاکو در سایت این شرکت به نشانی www.diakodoor.com وجود دارد. با ورود به این سایت می توانید از انواع درب های اتوماتیک و دیگر تجهیزات جانبی دیدن کرده و اطلاعات بیشتری را قبل از سفارش خود به دست آورید. علاوه بر این شما می توانید با شماره تماس 08634132878 تماس گرفته تا از راهنمایی کارشناسان مجرب این مجموعه بهره مند شوید.