سرویس مبلمان شما کهنه شده است و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید؟ برای مبلمان جدید پول کافی ندارید؟ تعمیر مبل بهترین گزینه است. اگر سرویس مبلمان خود را تعمیر کنید، مشکل شما برطرف می شود. هزینه تعمیر از هزینه خرید مبلمان جدید بسیار کمتر است. در این مطلب می خواهیم درباره تعمیرات مبلمان و مواردی پیرامون آن نکاتی را برای شما مطرح کنیم.

محاسبه هزینه های تعمیر مبل

آیا تعمیرات مبل امری مقرون به صرفه است؟ این سوالی است که ممکن است برای شما هم مطرح شود. اغلب کسانی که تعمیرات را انجام می دهند به صورت رایگان از مبلمان شما بازدید کرده و هزینه ها را توضیح می دهند. برای مثال هزینه رنگ آمیزی، دستمزد تعمیر، هزینه رویه مبلمان، ایاب و ذهاب و غیره شما می توانید با جمع کردن هزینه ها، قیمت را پیش بینی کنید.

هنگامی که هزینه تعمیر مبل را محاسبه کردید، با قیمت مبلمان نو مقایسه کنید. به صرفه بودن تعمیرات مشخص می شود. البته باید توجه داشته باشید که تعمیرات مبل ارزان ممکن است پول شما را هدر دهد؛ زیرا برخی از افراد با استفاده از مواد اولیه نامرغوب، ظاهر مبلمان را تعمیر کرده اما پس از گذشت مدت کوتاهی نیاز به تعمیر مبل، مجددا احساس می شود.

81

 

چه عواملی بر قیمت تعمیر مبل اثرگذار است؟

هزینه تعمیر مبلمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. عواملی مانند:

 • مدت زمانی که برای تعمیر مبل فرصت دارید.
 • تعداد مبلمانی که نیاز به تعمیر دارند.
 • جنس پارچه هایی که برای رویه مبل در نظر می گیرید.
 • میزان ظرافت مورد نیاز برای تعمیرات
 • هزینه ایاب و ذهاب مبلمان و تعداد آنها
 • جنس فوم هایی که برای مبلمان در نظر گرفته می شود.
 • تجربه کاری و دستمزد تعمیرکار

چه مبلمانی ارزش تعمیر کردن دارد؟

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا این مبلمان ارزش تعمیر کردن دارد؟ در جواب باید گفت که اگر ساختمان بدنه یا کلاف مبل سالم است، به تعمیرات مبل اقدام کنید. در غیر این صورت باید هزینه زیادی را برای تعمیر کلاف بپردازید.

رویه کوبی مبلمان چیست؟

از نظر تعمیرکاران مبل، تعمیر مبل به دو بخش تقسیم می شود. یکی رویه کوبی و دیگری تعمیر کلاف. رویه کوبی مهمترین قسمت تعمیرات مبل محسوب می شود و بیشترین هزینه تعمیر مربوط به همین قسمت است. ظرافت تعمیرکار و تجربه کاری او، از رویه کوبی مبل تشخیص داده می شود.

82

رویه کوبی ارزان عملی به صرفه محسوب نمی شود و به عبارت دیگر به این طریق پولتان را دور ریخته اید. شما با رویه کوبی ارزان و بی کیفیت، به زودی از تعمیر مبلمان خود پشیمان می شوید. نشانه های رویه کوبی بی کیفیت عبارتند از:

 • چروک خوردگی یا کش آمدن بیش از اندازه پارچه مبلمان
 • بیرون آمدن یا باز شدن منگنه های به کار رفته در رویه کوبی
 • بیرون آمدن لمسه های مبلمان

پارچه ای که برای مبلمان خود انتخاب می کنید، در تعمیر مبلمان بسیار موثر است. پارچه های نامناسب به زودی مندرس و کهنه می شوند. مورد دیگری که باید بعد از کیفیت پارچه در نظر بگیرید، طرح و رنگ آن است. سعی کنید که طرح و رنگ پارچه مبل با قسمت چوبی مبلمان و همینطور دکوراسیون داخلی منزل شما هماهنگ باشد.

تعمیر کلاف مبلمان

یکی دیگر از بخش های اثرگذار بر هزینه های تعمیر، تشخیص کیفیت کلاف و تعمیر آن است. اسکلت مبلمان که به کلاف معروف است، مهمترین بخش یک مبل محسوب می شود. اگر کیفیت کلاف بالا باشد، مبلمان شما ارزش تعمیر دارد. در غیر این صورت بهتر است برای پارچه رویه مبل هزینه زیادی نپردازید. اگر کلاف مبلمان به دلایل مختلف نیاز به تعمیر داشته باشد؛ هزینه زیادی را باید برای تعمیر مبل پرداخت کنید.    

تعمیرات مبلمان استیل

مبلمان سلطنتی یا استیل به سبب ظرافت و کاربرد آن برای پذیرایی از میهمان، بیشتر مورد حساسیت خانواده ها قرار می گیرند. اغلب خانواده ها در هنگام آمدن میهمان از مبلمان استیل استفاده می کنند و بقیه مواقع نشستن بر روی مبلمان راحتی را ترجیح می دهند. به همین سبب حساسیت این مبلمان بیشتر از نوع راحتی آن است. رویه کوبی ظریف، طلا کاری یا رنگ کاری مناسب، استفاده از فوم های مرغوب و پارچه های زیبا، همگی از خصوصیات مبلمان سلطنتی است.

مواردی که باید برای تعمیر مبل در نظر بگیرید

 • قبل از سپردن کار به تعمیرکار حتما نمونه کارهای او را ببینید. به این طریق کیفیت کار تعمیرکار مشخص می شود.
 • عکس کاملی از مبلمان خود را برای تعمیرکار ارسال کنید. این روش بهترین راه برای برآورد هزینه های تعمیرات است.
 • بهتر است برای خرید پارچه مبلمان با تعمیرکار مشورت کنید. برخی از مشتریان خرید پارچه از تعمیرکار را ترجیح می دهند.
 • تعمیر کلاف مبل و هزینه های آن را از تعمیرکار جویا شوید.   

83

جمع بندی

تعمیرات مبل از بهترین روش ها برای پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با خرید مبلمان برای خانه یا محل کار است. هزینه تعمیر مبل، شناخت بهترین رویه برای مبلمان و بهترین زمان برای تعمیرات مبل از مهمترین نکاتی است که باید در زمان انجام تعمیرات مبلمان باید به آن توجه داشته باشیم. مجموعه های تخصصی در زمینه تعمیر و تعویض رویه مبلمان همیشه بهترین خدمات را به مشتریان در زمان مشخص ارائه می دهند. دایرکتیو یکی از بهترین مجموعه های مشاوره ای در زمینه تعمیرات مبلمان می باشد که می توان شما را در این زمینه کمک و راهنمایی کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر به آدرس سایت Directio.ir مراجعه فرمایید.