همین ماه پیش یکی از شرکت‌های همکار ما قصد تبلیغ در پیج یک اینفلوئنسر مشهور اینستاگرامی را داشت، شاید برای‌تان جالب باشد بدانید که فرد مورد نظر صرفاً برای انتشار یک پست تبلیغاتی در پیجش با 2 میلیون فالوور، حدود 20 میلیون تومان هزینه دریافت کرد! آنهم نقد و قبل از تحویل کار...

خب با این اوصاف، بالاخره هرکسی دهنش آب می‌افتد برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر پولدار و خب چرا آن فرد پولدار شما نباشید؟ در این مقاله کوتاه می‌خواهیم در مورد این صحبت کنیم که برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر پرمخاطب در اینستاگرام، چه مسیری را باید طی کرد و آیا به کارهایی مثل خرید فالوور در اول راه نیاز است؟!

چگونه اینفلوئنسر شویم؟

2

اولین نکته برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، پیدا کردن مخاطبان هدف است. این یعنی باید انتخاب کنید که قرار است یک اینفلوئنسر عمومی باشید یا اینکه می‌خواهید روی گوشه‌ای خاص از بازار تمرکز کنید.

مثلا الان علی صبوری یا محمد امین کرم‌پور از آن دسته اینفلوئنسرهای عمومی هستند. اما فرد دیگری مثل رضا دیلی، یک اینفلوئنسر است که در حوزه بازاریابی فعالیت می‌کند و برای اعضای این جامعه تبدیل به یک فرد تاثیرگذار شده. بنابراین در قدم اول انتخاب کنید که جامعه شما خاص هستند یا عام؟

ایده یابی

مرحله بعدی برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر، ایده یابی است. اصولاً تبدیل شدن به یک فرد تأثیرگذار با تعداد زیادی مخاطب، صرفاً با تولید یک سری محتوای ساده امکان پذیر نیست! بلکه شما باید یک ایده خاص پشت محتواهای خودتان داشته باشید.

مثلاً اگر دقت کنید، تعداد زیادی از افراد پرمخاطب اینستاگرام، با یک سری ایده‌های عجیب، حیرت‌انگیز، پرسروصدا و... شروع کردند. شما هم اگر قصد دارید در مدت کوتاهی، تعداد زیادی دنبال کننده به دست بیاورید، باید از یک ایده خاص شروع کنید. اما اگر حاضرید برای رسیدن به هدف‌تان صبر کنید و به مرور پیش بروید، شروع کردن از ایده‌های عادی هم بازخورد خوبی دارد. البته به شرط آنکه در این مسیر استمرار داشته باشید.

شناخت رسانه

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب است و همین محبوبیت آن، مدیرانش را مجبور می‌کند به شدت روی محافظت از جایگاه‌شان تلاش کنند. در این مسیر یکی از کارهایی که باعث می‌شود آنها همیشه به عنوان رهبر بازار شبکه‌های اجتماعی حرکت کنند، آپدیت‌ها و بروزرسانی‌های مداوم است.

شما به عنوان یک اینفلوئنسر آینده، باید به خوبی با تمام قابلیت‌های قبلی این رسانه آشنا بوده و البته به محض هر آپدیت، به سراغ گزینه‌های جدید رفته و کار کردن با آنها را یاد بگیرید.

در واقع خیلی از قابلیت‌های جدید اینستاگرام در ابتدای ورودشان به دلیل آشنایی کمی که مخاطبان با آنها دارند، پتانسیل جذب مخاطب زیادی دارند. بنابراین اگر همیشه در شناخت رسانه پیشرو باشید، می‌توانید از فرصت‌های زیادی استفاده کنید.

تولید محتوا را شروع کنید

3

بعد از تعیین مخاطبان هدف، پیدا کردن ایده و شناخت رسانه، نوبت به تولید محتوا می‌رسد. در این مرحله دیگر قرار است به شکل جدی فعالیت‌تان را شروع کرده و اقدام کنید به تولید کردن پست‌ها و استوری‌های جذابی که باعث جذب مخاطب می‌شود. در اینجا چند نکته مهم در مورد تولید محتوای اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به شما می‌گویم:

  • در تولید محتوا، به ظاهر جذاب و گرافیکی پست‌ها دقت کنید،
  • برای جذب مخاطبان بیشتر، حتما هشتگ‌های پربازدید را شناسایی کرده و از آنها کمک بگیرید،
  • رمز موفقیت در تولید محتوا، داشتن استمرار و مداومت است، بنابراین در هر شرایطی ادامه بدهید،
  • یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید در این مسیر بکنید، تست کردن است. این یعنی دائما باید با ایده‌های جدید، جزئیات مختلف و... پست‌هایی منتشر کرده و سعی کنید برای بهتر شدن بازخوردها، دوباره پست‌های جدیدی را منتشر کنید و بازخورد بگیرید.

تبلیغات کنید

اگر برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر خیلی عجله دارید، می‌توانید به شکل مستقیم و غیر مستقیم در این شبکه تبلیغ کنید. مثلاً می‌توانید به سراغ پیج‌های پربازدید این شبکه رفته و اقدام به ارائه تبلیغات کنید. یا مثلاً تبلیغاتی طراحی کنید که مخاطبان در زمان مشاهده‌اش متوجه تبلیغاتی بودن پست نشده و با علاقه فراوان به سراغ پیج اینستاگرامی شما بیایند. البته تبلیغ کردن در روند تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر خیلی هم الزامی نیست اما می‌تواند کمک کننده باشد.

خرید فالوور اینستاگرام

4

یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید برای افزایش سرعت موفقیت‌تان انجام بدهید، خرید فالوور اینستاگرام است. ببینید یکی از چیزهایی که باعث می‌شود مخاطبان اقدام به دنبال کردن یک فرد در اینستاگرام کنند "تایید اجتماعی یا سوشیال پروف" است. یعنی چه؟

این یعنی وقتی افراد جدید می‌بینند فردی بیشتر از چند صد هزار فالوور دارد، به شکل ناخوداگاه به این فکر می‌کنند که حتما این تعداد نفرات به دلیل موجهی اقدام به دنبال کردن این فرد کرده‌اند، بنابراین با خود می‌گویند «من هم باید این کار را بکنم» به طور خلاصه، اثر تأیید اجتماعی یک موضوع روانشناسی است و به علاقه انسان‌ها به جمعیت و در جامعه بودن برمی‌گردد.

در هر حال برای به وجود آوردن این اثر، جلب نظر مخاطبان و ترغیب کردن آن‌ها به دنبال کردن پیج اینستاگرام شما، می‌توانید در همان اواسط شروع، اقدام به خرید فالوور کنید. این یعنی به کمک یک سری آژانس‌های فروش فالوور، تعداد فالوورهای خودتان را بالا ببرید تا مخاطبان جدید به محض مشاهده پیج‌تان، جذب آن شوند.

اگر می‌خواهید از این میانبر و راهکار سریع برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر اینستاگرامی شروع کنید، پیشنهاد می‌کنم به سراغ سایت ایران فالوور بروید. این وب سایت مدت زیادی است در حال ارائه این خدمات بوده و می‌تواند فالوورها را به تعداد مورد نظر و با قیمت مناسب به شما بفروشد.

کلام آخر

خب، به انتهای مقاله آموزش تبدیل شدن به اینفلوئنسر اینستاگرامی رسیدیم. در این مقاله با هم مسیر تبدیل شدن به یک فرد تاثیرگذار در اینستاگرام را بررسی کردیم. از پیدا کردن جامعه مخاطب و تعیین ایده، تا خرید فالوور برای جذب مخاطبان بیشتر. اگر نظری در مورد این مقاله و مطالب آن دارید در بخش نظرات منتشر شما هستیم. امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت برده باشید.