دوچرخه کوهستان به پنج رده تقسیم می شوند ، تفاوت در زاویه بندی فریم ، استفاده از سیستم دنده ،سیستم ترمز و سیستم تعلیق متفاوت در دوچرخه های کوهستان ، نوع سواری آنها را مشخص می‌کند. انواع دوچرخه کوهستان به دسته های کراس(Cross Country) ،تریل(Trail) ،آل مونتاین(All Mountain) ،اندرو(Enduro)  و دانهیل(Downhill) تقسیم می‌شوند. دوچرخه های کوهستان در سبک های مختلف دارای  تایر سایز  26 ، 27.5 و29   هستند . برای خرید دوچرخه کوهستان متناسب با نیاز خود مقاله زیر را با دقت مطالعه کنید.

ویژگی های دوچرخه کوهستان جاینت و ویوا :

ویژگی اصلی برند های مشهوری مانند دوچرخه جاینت طراحی بسیار دقیق فریم مطابق با مسیر دوچرخه سواری شما است. فریم هر دوچرخه نوع سواری آن را مشخص می کند پس طراحی دقیق فریم بسیار مهم و ضروری است.علاوه بر ساخت فریم مهندسی شده ، استفاده از قطعات بسیار با کیفیت از دیگر ویژگی های این دو برند معروف در دنیا است.

چگونه دوچرخه کوهستان مناسب انتخاب کنیم :

دوچرخه های کوهستان با توجه به پهنای فرمان ،سیستم تعلیق ، زاوایای فریم و سیستم سرعت ، در دسته های مختلفی از دوچرخه های کوهستان قرار می گیرند پس برای خرید دوچرخه کوهستان مطابق با نیاز خود با دقت بیشتری مطالب را دنبال کنید و ویژگی های دوچرخه مورد نظر خود را به صورت کامل در فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ مشاهده کنید و بهترین دوچرخه مطابق با نیاز خود را انتخاب کنید و به صورت آنلاین سفارش دهید.

دوچرخه جاینت 2021

  • ویژگی های دوچرخه کوهستان سبک کراس (Cross Country)  :

دوچرخه کوهستان کراس خود به دودسته کراس کانتری و اسپرت تقسیم می‌شوند.تفاوت عمده بین دوچرخه کوهستان سبک کراس و اسپرت این است که دوچرخه کوهستان کراس برای دوچرخه سواری حرفه ای طراحی شده اند اما دوچرخه کوهستان اسپرت برای عموم مردم طراحی می‌شوند.قیمت دوچرخه کوهستان 2021 جاینت به علت کیفیت بسیار بالا و استفاده از بهترین قطعات موجود کمی بالا است اما خرید دوچرخه ویوا بسیار مقرون به صرفه و مناسب برای استفاده در سبک اسپرت است.از دوچرخه های کراس جاینت می توان به دوچرخه های سری Talon  اشاره کرد برای مشاهده این سبک از دوچرخه های جاینت و ویوا به فروشگاه اینترنتی آریا چرخ مراجعه کنید.

  • ویژگی های دوچرخه کوهستان سبک تریل (Trail) :

دوچرخه کوهستان تریل از محبوب ترین دوچرخه ها در سطح دنیا هستند. این سبک از دوچرخه کوهستان برای مسیر هایی که شیب 30 درجه دارند توصیه می شود. این نوع دوچرخه کوهستان بسته به نوع استفاده شما و مطابق با نیاز شما دارای یک سیستم تعلیق یا دو سیستم تعلیق هستند. سیستم تعلیق این نوع دوچرخه عموما بین 10تا 13 سانتی متر قدرت مانور دارند. از دوچرخه های جاینت برای سواری در سبک تریل می توان دوچرخه جاینت سری Trance  اشاره کرد ، که از بهترین دوچرخه های این سبک هستند.

  • ویژگی های دوچرخه کوهستان سبک آل مونتاین(All mountain)  :

دوچرخه کوهستان آل مونتاین از دوچرخه هایی است که برای سواری در مسیر کوهستانی با شیب 45 درجه طراحی و تولید شده اند.این سبک از دوچرخه کوهستان در قسمت جلو تا 15 میلی متر تراول دارند و اغلب آنها در بخش سیستم تعلیق عقب دارای قابلیت قفل شو هستند تا شما در مسیر های جاده ای بتوانید به سادگی پدال بزنید و از دوچرخه سواری لذت ببرید.

  • ویژگی های دوچرخه کوهستان سبک اندرو(Enduro)  :

دوچرخه کوهستان اندرو از دوچرخه هایی هستند که بیشتر برای پایین آمدن از شیب های تند مناسب هستند.این سبک از دوچرخه کوهستان برای سواری در مسیر هایی با شیب 60 درجه طراحی شده اند.دوچرخه سواری با این سبک از دوچرخه کوهستان بسیار دشوار است و خرید دوچرخه کوهستان اندرو فقط و فقط به دوچرخه سواران حرفه ای توصیه می شود. اگر به دنبال خرید دوچرخه کوهستان اندرو هستید ، پیشنهاد فروشگاه اینترنتی دوچرخه آریا چرخ به شما مشاهده دوچرخه کوهستان جاینت مدل Reign است.

  • ویژگی های دوچرخه کوهستان سبک دانهیل(Downhill)  :

دوچرخه کوهستان دانهیل از دوچرخه هایی هستند که فقط و فقط برای پایین آمدن از سراشیبی ها طراحی شده اند. این سبک از دوچرخه کوهستان برای جلوگیری از آسیب رسیدن به شما در پایین آمدن از مسیر های سخت کوهستانی ، دارای دوسیستم تعلیق هستند. در این مدل دوچرخه کوهستان از سیستم تعلیق جلو با 20 سانتی متر استفاده می شود.یکی از بهترین ها در سبک دانهیل ، دوچرخه کوهستان جاینت مدل Glory است. این دوچرخه با طراحی بسیار دقیق فریم کیفیت سواری خارق العاده ای در مسیر های کوهستانی سخت به شما ارائه می دهد.

دوچرخه کوهستان ویوا

در صورتیکه برای خرید دوچرخه مناسب برای خود با بهترین قیمت ، نیاز به مشاوره داشتید ، میتوانید به وب سایت فروشگاه آریا چرخ مراجعه و با کارشناسان ما در تماس باشید . ما تمام تلاش خود را در جهت معرفی و ارائه بهترین محصول متناسب با نیاز شما به کار خواهیم بست .