اهمیت و جایگاه لوازم خانگی در ساختمان ها بسیار زیاد است و در هر منزل ده ها لوازم خانگی مختلف که دارای کارایی های متفاوتی می باشند دیده می شود. امروزه به علت پیشرفت تکنولوژی وسایل مختلفی وارد منازل شده اند و به آسایش و رفاه افراد کمک زیادی می نمایند. اگر بخواهیم مهم ترین لوازم خانگی موجود در منزل را معرفی کنیم باید از یخچال نام ببریم. این وسیله که به صورت شبانه روزی در حال کار کردن می باشد در صورت حتی یک روز خرابی هم می تواند سختی های زیادی را برای افراد داشته باشد. جاروبرقی یکی دیگر از لوازم خانگی پر استفاده می باشد که در نظافت منزل نقش بسیاری دارد.

با توجه به استفاده زیادی که از این دو وسیله می گردد امکان به وجود آمدن مشکلات و خرابی های مختلفی در آنها وجود دارد که به علت اهمیتی که دارند نیاز است تا در اسرع وقت به برطرف نمودن این مشکلات و خرابی ها پرداخت. تعمیرات یخچال فریزر در مدل های مختلف و تعمیر جاروبرقی حتما باید توسط متخصص در این کار صورت گیرد. در این مطلب در ابتدا به خرابی های رایجی که در هر یک از این وسایل اتفاق می افتد و در ادامه به مرکز معتبر تعمیرات جاروبرقی و یخچال در تهران پرداخته می شود.

خرابی های رایج در یخچال فریزر

با توجه به کاربرد زیادی که یخچال فریزر در آشپزخانه دارد مدل های متنوعی از آن توسط شرکت های تولید کننده لوازم خانگی تولید می شود که از آن جمله می توان به یخچال ساید بای ساید، یخچال دوقلو، یخچال کمبی، یخچال بالا و پایین، یخچال سه درب و چهار درب و ... اشاره کرد. مکانیسم خنک کردن یخچال بر اساس سیستم تبرید بوده و شامل قطعات مختلفی می گردد که امکان خرابی هر یک از این قطعات وجود داشته و منجر به خرابی و مشکل خاصی در دستگاه می گردد. در ادامه به تعدادی از این مشکلات رایج اشاره شده است.

  • سرد نشدن یخچال فریزر: سرد نکردن یخچال می تواند به دلایل مختلفی مانند خراب شدن ترموستات دستگاه، خرابی فن یخچال، تمام شدن گاز یخچال و یا خراب بودن واشر دور درب یخچال رخ دهد. این مشکل بسیار با اهمیت بوده و باید هرچه سریعتر نسبت به تعمیر آن اقدام نمود.
  • منجمد نشدن مواد غذایی در فریزر: ممکن است بر اثر تنظیمات نادرست یخچال، مواد غذایی موجود در فریزر منجمد نگردند. علاوه بر آن در صورتی که ترموستات یخچال نیز خراب باشد و یا گاز یخچال تخلیه شده باشد این مشکل رخ خواهد داد و گاز یخچال توسط تعمیرکار مورد بررسی قرار گرفته و در صورت نیاز شارژ گردد. عیب یابی یخچال تنها توسط تعمیرکار امکان پذیر خواهد بود و افراد مبتدی قادر به تعمیرات یخچال فریزر به هیچ عنوان نمی باشند.
  • برفک زدن یخچال: حتما همه شما با برفک زدن در یخچال های قدیمی مواجه بوده اید. اما یخچال های جدید به سیستم نوفراست مجهز بوده و ضد برفک می باشند. اما ممکن است این یخچال ها نیز به دلایل مختلفی دچار برفک شوند. از جمله این دلایل می توان به خراب بودن المنت دستگاه، معیوب بودن ترموفیوز و یا خراب شدن برد الکتریکی یخچال اشاره کرد.

مشکلات بسیار دیگری وجود دارند که ممکن است در انواع یخچال فریزر به وجود آیند و رفع آنها نیازمند حضور متخصص در این کار می باشد.

مشکلات متداول در جاروبرقی

جاروبرقی نیز به علت استفاده مداومی که از آن می گردد مستعد خراب شدن می باشد و مشکلات متعددی ممکن است برای آن به وجود بیاید که خوشبختانه بسیاری از این مشکلات به راحتی توسط خود فرد یا تعمیرکار برطرف گشته و می توان مجددا از آن استفاده نمود. از جمله مشکلات متداولی که در انواع جاروبرقی ها دیده می شود می توان به روشن نشدن جاروبرقی، خاموش شدن دستگاه در هنگام کار کردن، وجود سر و صدای زیاد در دستگاه، کاهش مکش جاروبرقی، مسدود شدن لوله های جاروبرقی، خراب شدن دکمه های جلویی دستگاه و غیره اشاره کرد.

بسیاری از مشکلات گفته شده را می توان با کمی دقت برطرف نمود. به عنوان مثال اگر مکش جاروبرقی کم شده است و یا سر و صدای غیر عادی دارد ممکن است دلیل آن پر شدن کیسه جاروبرقی باشد که با تخلیه آن دستگاه به حالت اول خود برمی گردد. انسداد لوله های جاروبرقی را می توان با استفاده از یک سیخ یا یک جسم بلند برطرف نموده و مشکل را برطرف کرد. اما در برخی از موارد مشکل دستگاه جدی بوده و کاری از دست خود فرد برنمی آید. به عنوان مثال زمانی که ایراد از موتور دستگاه باشد در صورت دستکاری آن ممکن است خرابی بیشتر شده و جاروبرقی بسوزد.

در هنگام مواجهه با این مشکلات چه باید کرد؟

پیش از هر چیز باید این  نکته را یادآوری کرد که تعمیرات یخچال فریزر و تعمیر جاروبرقی امری بسیار تخصصی بوده و در صورت تلاش برای تعمیر توسط خود فرد ممکن است مشکلات بیشتری برای دستگاه به وجود آید. این حساسیت در یخچال فریزر بیشتر بوده و حتی با جا به جا کردن دستگاه نیز ممکن است به لوله های پشت یخچال آسیب وارد شده و گاز آن تخلیه گردد. در نتیجه نیاز است تا در این گونه مواقع حتما با یک تعمیرکار مشورت نمود و اقداماتی که لازم است را انجام دهید و در ادامه در صورت نیاز از حضور تعمیرکار حرفه ای استفاده نمایید. نیاز است تا مشکلاتی که در دستگاه وجود دارد را به صورت دقیق با تعمیرکار مربوطه مطرح نموده تا بتواند در زمان کوتاه تری به عیب یابی و تعمیر دستگاه بپردازد.

مرکز معتبر تعمیرات یخچال و جاروبرقی در تهران

یکی از مراکز معتبری که به تمامیی نقاط تهزران خدنات رسانی می کند شرکت تکنیک سرویس پارس می باشد. این شرکت خدمات مختلفی را از قبیل تعمیرات انواع لوازم خانگی، لوله کشی ساختمان، نصب انواع سیستم های سرمایشی و گرمایشی و غیره انجام می دهد. تعمیرات یخچال فریزر و تعمیر جاروبرقی به طور تخصصی نیز در حوزه فعالیت این شرکت قرار می گیرد. انجام تعمیرات توسط این شرکت در منزل بوده و نیازی به دردسرها و هزینه ها جا به جایی نخواهد بود. شما می توانید برای ثبت سفارش خود و دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان خبره مجموعه به شماره 66175744 تماس حاصل فرمایید.