این وسیله‌ دارای کاربرد فراوانی است و از آن در توالت و دستشویی استفاده می‌کنند. فلاش تانک محفظه‌ای از جنس فلز یا پلاستیک می‌باشد که می‌تواند آب را در خود ذخیره کند. این آب برای شستشوی توالت و دستشویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید این وسیله در مدل‌ها و طرح‌ها مختلفی صورت می‌گیرد. کارایی این وسیله ذخیره کردن آب در حجم مختلف و به شکل‌های گوناگونی می‌باشد. همین امر باعث صرفه‌جویی در مصرف آب می‌شود. برخی از این وسیله روکار و برخی توکار هستند. ساختمان‌های قدیمی‌تر از فلاش تانک‌های روکار استفاده می‌کردند. معمولا کار با این وسیله به روش مکانیکی صورت می‌گرفت. امروزه فلاش تانک‌های توکار به دلیل قابلیت‌های بالا بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر قصد خرید این وسیله را دارید؛ فروشگاه لوکس سازان یکی از معتبرترین مرکز خرید انواع فلاش تانک‌های ایرانی و خارجی می‌باشد. با مراجعه به این فروشگاه می‌توانید انواع فلاش تانک‌ها را ببینید.

فلاش تانک و کاربرد آن‌ها

 

با پیشرفت تکنولوژی و نوع ساخت و ساز منازل و ساختمان‌های مختلف که به سبک جدید ساخته می‌شوند؛ به دلیل کاربرد و قابلیت‌های مختلف؛ استفاده از فلاش تانک‌ به طور چشمگیری افزایش یافته است. افراد زیادی از این وسیله استفاده می‌کنند. زیرا از این طریق می‌توانند به راحتی از مصرف زیاد آب جلوگیری کنند. استفاده از این وسیله باعث می‌شود که افراد دچار بیماری‌های مختلفی نشوند و بهداشت فردی و محیط کاملا رعایت می‌شود. نصب برخی از فلاش تانک‌ها باعث جلوگیری از رشد و تکثیر باکتری‌ها می‌شوند که اصطلاحا به آن آنتی‌باکتریال می‌گویند. طراحی مدل خودکار این وسیله به گونه‌ای است که برای کار با آن نیازی به استفاده از دست نمی‌باشد؛ که همین موضوع در رعایت هر چه بیشتر بهداشت موثر است. قیمت فلاش تانک به نوع و مدل آن بستگی دارد. به طور مثال فلاش تانک‌های پلاستیکی نسبت به نوع فلزی آن؛ ارزان‌تر هستند. همان‌طور که مدل‌های دو مخزنه و دو زمانه آن از مدل‌های معمولی‌تر دارای قیمت بیشتری هستند. هر چند که بر اساس نوسانات بازار قیمت‌ها ثابت نیستند.

21

 

فلاش تانک

دسته بندی فلاش تانک

این وسیله در دو نوع روکار و توکار نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این دو نوع فلاش تانک هر کدام دارای مدل‌های مختلفی هستند. برخی از آن‌ها نمونه‌های معمولی و برخی دیگر دارای کارایی بیشتر و تخصصی‌تر می‌باشند. نمونه توکار این وسیله به عنوان یک نمونه جدید که دارای سبک‌های گوناگونی هستند؛ فضای زیادی را اشغال نمی‌کند و بر روی دیوار نصب می‌شوند. این نمونه بخاطر مخفی بودن برای فضاهای کوچک کاربرد بیشتری دارد. چون نحوه نصب این فلاش تانک در داخل دیوار است و فقط دکمه در نمای بیرون قرار می‌گیرد. هر چند برای نصب این مدل باید قسمتی از دیوار و کاشی خراب شود در نتیجه به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد. اما از نظر کارایی نسبت به مدل‌های دیگر قابلیت‌های بالاتری دارد. بهترین روش خرید فلاش تانک توکار مراجعه به فروشگاه لوکس سازان می‎باشد. شما با قیمت مناسب از این فروشگاه می‌توانید خرید فلاش تانک توکار با گارانتی معتبر را انجام دهید.

22

فلاش تانک

 

نمونه دیگری از فلاش تانک مدل روکار آن است که در بیشتر خانه‌ها به چشم می‌خورد. در صورت خراب شدن یا عوض کردن آن؛ در هر زمان به راحتی این کار صورت می‌گیرد. این مدل فضای زیادی را اشغال می‌کند و به اندازه مدل توکار زیبا و لوکس نیست. یکی از مدل‌هایی که از نظر کیفیت؛ کارایی و خدمات پس از فروش بسیار مناسب است؛ فلاش تانک وال‌هنگ می‌باشد. این مدل فلاش تانک دارای طراحی خاصی می‌باشد. به گونه‌ای که به فضای دستشویی و توالت کمک می‌کند. تجهیزاتی که به صورت وال هنگ اجرا می‌شوند؛ نگهداری آن‌ها توسط سازه‌ها ایجاد می‌شود و عملا با زمین ارتباطی ندارند. این مدل  فضای بسیار کمی را اشغال می‌کند؛ تعویض و نصب آن نسبت به بقیه سرویس‌ها راحت‌تر و آسان‌ است. تاثیر مثبتی بر محیط می‌گذارد. نمونه ساده و قدیمی این وسیله نوع روکار می‌باشد که برای تخلیه آب یک دکمه دارد. با کشیدن و یا فشار دادن دکمه؛ آب کاملا تخلیه می‌شود. فلاش تانک‌های دو زمانه نیز در دو زمان متفاوت می‌توان از آن استفاده کرد. بار اول فرد می‌تواند قسمتی از آب را مصرف کند و در صورت نیاز بار دوم می‌تواند قسمت دیگری را مورد استفاده قرار دهد.

23

 

فلاش تانک

 

فروشگاه لوکس سازان دارای انواع فلاش تانک‌های ایرانی و خارجی می‌باشد. شما با مراجعه به این فروشگاه می‌توانید از انواع مختلف این وسیله دیدن کنید. فلاش تانک اتوماتیک بهترین گزینه از نظر بهداشتی می‌باشد. کار این مدل به صورت خودکار می‌باشد. به طوری‌که با خروج فرد از سرویس بهداشتی یا باز شدن درب آن؛  تخلیه محتویات مخزن صورت می‌گیرد. نحوه نصب این وسیله آسان است چون‌که از تجهیزات و قطعات پیچیده تشکیل نشده بنابراین نصب این وسیله نیازی به فرآیندهای سخت و پیچیده‌ای ندارد. در نتیجه می‌توان آن‌ها را به راحتی نصب کرد. لازم به ذکر است نصب انواع و اقسام این وسیله تقریبا شبیه به یکدیگر هستند. اولین کاری که برای نصب همه آن‌ها باید انجام داد؛ مشخص کردن قسمتی که قرار است بر روی آن پیچ و رول‌پلاک قرار گیرد. مرحله بعد نصب سیستم نگهدارنده می‌باشد که به وسیله یک پیچ گوشتی یا آچار می‌توانید آن را در محل نصب کنید. مرحله سوم قرار دادن مخزن است. مخزن را باید بر روی سیستم نگهدارنده قرار داده و آن را محکم کنید. مرحله آخر باید لوله‌های خروجی و ورودی را نصب کنید.

24

فلاش تانک

 

توجه به نکاتی هنگام خرید فلاش تانک

در هنگام خرید و انتخاب فلاش تانک باید نکاتی را مد نظر قرار دهید. کیفیت و محکم بودن مواد ساخته شده در لوله و بدنه این وسیله بسیار مهم است. با توجه به فشار آب در محل زندگی خود؛ حجم مخزن را در نظر بگیرد و وسیله مناسب را خریداری کنید. فضای سرویس بهداشتی خود را با اندازه فلاش تانک در نظر بگیرید. میزان آب‌گیری و حجم مخزن را حتما کنترل کنید. برای خرید نوع روکار یا توکار؛ نوع نصب آن را کاملا بررسی کنید و هر کدام مناسب‌تر بود؛ خریداری کنید. اگر نظافت سرویس بهداشتی برایتان بسیار اهمیت دارد؛ می‌توانید فلاش تانک‌های آنتی باکتریال را تهیه کنید. زیبایی فضا در رنگ و طرح  را در نظر بگیرید. مدل دو زمانه این وسیله شما را در مصرف آب و صرفه‌جویی آن یاری می‌دهد.