در اسلام دعاها و احرازی از ائمه به جا مانده است که به وسیله آنها می‌توان از بلایا و بسیاری از حوادث طبیعی در امان ماند. یکی از قوی‌ترین و توصیه شده‌ترین احراز همان حرز امام جواد (ع) است. با دقت در معنی این حرز شریف می‌توان به این نتیجه رسید که این دعا بهترین دعا دفع کردن انواع بلایا آسمانی و زمینی می باشد و استفاده از آن توسط بسیاری از علما توصیه شده است و غالبا بازوبند، گردنبند و انگشتر حرز امام جواد برای باطل شدن سحر و جادو بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این دعاها عموما دستورات خاصی برای استفاده دارند و آدابی وجود دارد که هنگام استفاده باید رعایت شوند تا بتوان بهترین نتیجه را به دست آورد. برای مثال آیا میدانید بهترین زمان خواندن نماز حرز امام جواد (ع) چه زمانی است؟ در ادامه این مقاله علاوه به بررسی آثار و برکات حرز امام جواد (ع) و به دستورالعمل حرز امام جواد (ع) پرداخته شده است.

دعای حرز امام جواد (ع) چیست؟

همانطور که در ابتدای مبحث گفته شد دعای حرز امام جواد (ع) یکی از بهترین و معروف ترین دعاها جهت دور ماندن از بلایا و حوادث است. این دعای شریف از دو بخش حرز صغیر و کبیر تشکیل شده است. دعای یا نور یا برهان معروف به حرز صغیر امام جواد (ع) می‌باشد که درباره آن امام جواد (ع) می‌فرمایند: خود را به این دعا حرز کنید که اگر تمام لشکریان ترک و روم تو را ملاقات کردند و تمامی آنها همراه با تمام اهل زمین ضد تو به پا خیزند، به تو بدی ای از آنها نخواهد رسید و از همه آنها محفوظ خواهی ماند. همه ائمه و معصومین دارای احراز مخصوص به خود هستند ولی این دعا در بین آنها معروف و شناخته شده‌تر است.

حکاکی و نوشتن این دعای شریف نیز آداب خاصی دارد و باید سعی کرد دستورالعمل حرز امام جواد به طور کامل و دقیق رعایت شود تا بتوان از خواص آن بیشترین بهره را برد. امروزه انگشتر حرز امام جواد برای باطل شدن سحر و جادو بسیار مورد استفاده قرار  می‌گیرد و محفوظ ماندن در مقابل بلایا و افزایش خیر و برکت از مهم ترین آثار و برکات حرز امام جواد ع است. البته این خواص و ویژگی ها هنگامی تاثیر خود را دارند که دستورالعمل آن به طور کامل و دقیق رعایت شود.

دستورالعمل حرز امام جواد (ع)

برای اینکه بتوانید از خواص این دعا با ارزش نهایت استفاده را ببرید باید به دستورالعمل حرز امام جواد (ع) توجه داشته باشید تا آثار و برکات حرز امام جواد (ع) برای شما به شکل بهتری آشکار شود. طبق سخنان بیان شده و مطابق حدیث حضرت جواد (ع) درمورد این دعا، نوشتن آن روی پوست آهو از مهم‌ترین ارکان دستورالعمل این دعا می‌باشد. سپس پوست آهو حاوی این دعا بایستی درون یک لوله از جنس نقره قرار گیرد و روی خود لوله نقره‌ای نیز دعای خاصی حکاکی که در حدیث آمده حکاکی شود. قرار دادن لوله نقره درون یک بازوبند چرم و بستن آن به دست راست نیز یکی دیگر از ارکان دستورالعمل حرز امام جواد (ع) می‌باشد.

نوشتن این دعا توسط فرد مسلمان و قلم ساخت دست مسلمان نیز یکی دیگر از ارکان دستورالعمل حرز امام جواد (ع) است. خواندن نماز نیز یک دستورالعمل دیگر این دعا می‌باشد که اساسا مستحب است اما از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد و زمان آن نیز دارای اهمیت است.

نوشتن این دعا روی پوست آهو توصیه شده است و جزئی از دستورالعمل آن می‌باشد اما با این حال گاها دیده می‌شود که بعضی افراد این دعا را بر روی کاغذ و یا پارچه و یا روی و پشت انگشتر حکاکی می‌شود که در این صورت نیز می‌توان گفت که خواص خود را از دست نمی‌دهد اما خب  کاملترین و تاثیرگذارترین نوع آن طبق آنچه که در روایات آمده است به صورت پک کامل (دعا روی پوست آهو + قاب نقره حکاکی شده + بازوبند چرمی) می‌باشد که این محصول به صورت ویژه برای خرید در سایت شرف آنلاین ارائه شده‌است. تایید اصالت پوست آهو، نگارش در ساعات سعد و توسط اساتید متدین و مجرب و رعایت کامل آداب همراه با قیمت بسیار منصفانه خیال شما را از یک خرید راحت مطمئن خواهد نمود. برای مشاهده قیمت، خرید و دریافت اطلاعات بیشتر درباره دعای حرز امام جواد علیه السلام کلیک کنید.

61

بهترین زمان خواندن نماز حرز امام جواد (ع)

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که طبق دستورالعمل حرز امام جواد (ع) بهترین زمان خواندن نماز حرز امام جواد چیست؟ در واقع باید بگوییم که بهترین زمان، هنگامی است که شما این دعا را تهیه کرده‌اید اما هنوز آن را نبستید و از آن استفاده نکردید. در واقع طبق دستورالعمل این دعا، قبل از بستن دعا و استفاده از آن توصیه شده‌است که وضو بگیرید و سپس یک نماز دو رکعتی بخوانید که خواندن نماز نیز آداب خاصی دارد. در هر رکعت پس از حمد، هفت مرتبه  آیت الکرسی، هفت مرتبه آیه شهدالله (آیه ۱۸ سوره آل عمران)، هفت مرتبه سوره شمس قرائت شود، هفت بار سوره مبارکه لیل و هفت بار سوره اخلاص را قرائت کنید.

شاید شما این دعا را برای کودکان و نوزادان خود تهیه کرده باشید و این سوال برای شما پیش آمده باشد که بهترین زمان خواندن نماز حرز امام جواد (ع) برای کودکان یا افرادی که توانایی ندارند چه زمانی است؟ درواقع باید در پاسخ به این سوال گفت که بهترین زمان خواندن نماز حرز امام جواد (ع) برای افراد مختلف فرقی ندارد اما جهت اجرای طبق دستورالعمل حرز امام جواد (ع) می توان شخصی دیگر را از طرف صاحب این دعا به جهت خواندن نماز در نظر بگیرید تا نماز را از جانب ایشان بخواند تا وی از آثار و برکات بازوبند، گردنبند و انگشتر حرز امام جواد (علیه السلام) بیش از پیش برخوردار شود.

مهم ترین آثار و برکات حرز امام جواد (ع) چیست؟

امروزه این دعای شریف برای باطل شدن سحر و جادو بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توان گفت که این مورد یکی از مهم‌ترین آثار و برکات حرز امام جواد (ع) می‌باشد.

حضرت امام صادق (ع) :

چنانچه میتوانستید علت مرگ را متوجه شوید میفهمیدید که اکثر مرگ و میر ها به سبب چشم زخم میباشد. ازین رو میتوان گفت که علاوه بر اینکه دعای شریف برای باطل شدن سحر و جادو مفید است برای دفع کردن چشم زخم نیز مورد استفاده قرار میگیرد که از دیگر آثار و برکات مهم انگشتر حرز امام جواد (ع) می‌باشد.

علامه مجلسی:

علامه مجلسی در ارتباط با دعای حرز امام جواد برای باطل شدن سحر و جادو بیان میکند که : چیزی که از قرآن و احادیث آشکار شده است این است که یک نوع تاثیر سحر در بعضی افراد و در بعضی بدن ها وجود دارد که مانند تغییر در دوستی و دشمنی ها و شادی و غصه ها است. همینطور در ادامه به این نکته نیز اشاره می کند که جادو به وسیله دعاها و ادعیه منقول از ائمه همچون انگشتر حرز امام جواد برای باطل شدن سحر و آیات قرآن و با توکل و امید به حضرت پروردگار دفع خواهند شد.

آیت‌الله بهجت:

همچنین آیت‌الله بهجت در مورد استفاده و به همراه داشتن دعای حرز امام جواد برای باطل شدن سحر میفرمایند: به جهت جلوگیری از چشم زخم یا باطل شدن جادو حرز امام جواد (ع) تاثیرگذار می‌باشد و با همراه داشتن حرز کامل میتوان تا حد زیادی از این بلاها در امان ماند. برای مشاهده فیلم سخنان آیت الله بهجت درباره حرز امام جواد از زبان خود ایشان به وب سایت شرف آنلاین مراجعه بفرمایید.

علاوه‌بر اینکه از دعای حرز امام جواد برای باطل شدن سحر و جادو می‌توان استفاده کرد استفاده از گردنبند، بازوبند و انگشتر حرز امام جواد (ع) در دفع نگاه بد و زبان بد دشمنان نیز تاثیرگذار خواهد بود. مخصوصا زمانی که این انگشتر نقره با سنگ هایی همچون عقیق یا فیروزه ترکیب شود که علاوه‌بر زیبایی خواص و فواید آن دو چندان خواهد شد. برای مشاهده مدل های متنوع، بررسی قیمت و خرید انگشتر حرز امام جواد زنانه و مردانه اصلی ترکیب با سنگ عقیق، فیروزه و ... کلیک کنید.

62

در امان ماندن از تنگدستی، گرسنگی و تشنگی، محفوظ ماندن از مکر و فریب و عداوت نیز از دیگر آثار و برکات حرز امام جواد (ع) می‌باشد. امید است که با رعایت دستور العمل حرز امام جواد (ع) از خواص ویژه و بینظیر این دعای شریف برخوردار شوید. همچنین میتوانید برای خرید و مشاهده قیمت حرز امام جواد (ع) به صورت گردنبند و بازوبند نیز به لینک داده شده مراجعه نمایید.