مشاغل حوزه برق و الکترونیک با توجه به الکترونیکی شدن کلیه امور و فعالیت ها و پیشرفت تکنولوژی در دنیای امروز از جمله بهترین و پولسازترین مشاغل می باشند. ورود به این مشاغل نیاز به مدرک دانشگاهی نداشته و تنها کافیست با مهارت های لازم این مشاغل آشنا باشید.

مشاغل حوزه برق و الکترونیک بسیار متنوع و گسترده می باشند. در میان این مشاغل برخی از بازار کار بهتری برخوردار بوده و ورود به آنها نیاز به سرمایه بالایی ندارد. با شناخت این مشاغل و یادگیری مهارت های مورد نیاز آنها می توانید در مدت زمان کوتاهی با مهارت های مورد نیاز این مشاغل آشنا شده و صاحب یک شغل درآمدزا و پولساز شوید.

در این مطلب قصد داریم به معرفی چند شغل عالی در این زمینه که بازار کاری بسیار عالی و درآمدزا دارند بپردازیم. با ما همراه باشید.

شغل تعمیرات لوازم خانگی

این شغل از بهترین مشاغل در حوزه برق و الکترونیک می باشد. تعمیر کار لوازم خانگی شخصی است که با نحوه تعمیر و عیب یابی انواع لوازم خانگی از قبیل: ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، انواع یخچال (ساید، معمولی، فریزر)، جاروبرقی، ماکروویو و غیره آشنا بوده و می توانید انواع مشکلات مربوط به برد و مکانیکی در این لوازم را عیب یابی و تعمیر نماید.

بازار کار تعمیرات لوازم خانگی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تغییر سبک زندگی افراد، لوازم خانگی جایگاه ویژه ای در خانه و آشپزخانه داشته و خراب شدن هر یک از این لوازم مشکلات بسیاری را به همراه می آورد. در گذشته به هنگام خراب شدن این لوازم افراد به جای تعمیر به تعویض آنها می پرداختند. اما امروزه با توجه به بالا رفتن قیمت لوازم خانگی تعویض این لوازم صرفه اقتصادی نداشته و بیشتر افراد به جای تعویض به دنبال تعمیرکاری ماهری هستند تا به بهترین صورت ممکن مشکل ایجاد شده را عیب یابی و رفع نماید.

این موضوع نشان از بازار کار عالی تعمیرات لوازم خانگی می دهد. شغلی که همواره بازار کار آن عالی بوده و با یک برنامه ریزی صحیح و شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات لوازم خانگی در آموزشگاهی تخصصی و معتبر می توان مهارت های مورد نیاز این حرفه را فرا گرفت و وارد بازار کار شد.

شغل برق ساختمان

یکی از دیگر مشاغل عالی و درآمدزا در زمینه برق و الکترونیک شغل برق ساختمان است. این شغل از جمله مشاغلی است که همواره از بازار کار عالی و پردرآمدی برخوردار می باشد. امروزه نیز با افزایش تعداد پروژه های ساختمانی و اهمیت برق در ساختمان ها بازار کار این شغل رونق بیشتری یافته و می توان گفت از بهترین مشاغل در سال های اخیر است.

دقت داشته باشید که کار با برق در ساختمان ها امری تخصصی بوده و نیازمند کسب مهارت های مورد نیاز آن می باشد. بی توجهی به اصول برق کشی در ساختمان ها خسارات جبران ناپذیری به همراه می آورد.

برای ورود به بازار کار برق ساختمان می بایست با کلیه مهارت های لازم برای برق کشی از قبیل: روش های برق کشی، رفع مشکلات برق کشی، نصب دوربین مدار بسته، نصب دزدگیر، نصب اعلام حریق، نصب درب های اتوماتیک و غیره آشنا باشید.

امروزه آموزشگاه های متعددی دوره های آموزش برق ساختمان را برگزار کرده و در مدت زمانی کوتاه صفر تا صد برق کشی ساختمان را آموزش می دهند. در صورتی که علاقه مند ورود به بازار کار این حرفه هستید توصیه می کنیم بهترین آموزشگاه برق ساختمان را شناسایی کرده و در دوره های آموزش برق ساختمان آن ثبت نام نمایید.

شغل تعمیرات موبایل

شغل تعمیرات موبایل یکی از دیگر مشاغل بسیار عالی و پولساز در حوزه برق و الکترونیک است. رشد روز افزون استفاده از موبایل در جامعه و افزایش کاربری این وسیله این شغل را به یکی از مشاغل عالی و آینده ساز در میان مشاغل برق و الکترونیک تبدیل کرده است.

خوشبختانه ورود به این شغل همانند بسیاری از دیگر مشاغل فنی به تحصیلات دانشگاهی نیاز نداشته و تنها کافیست به صورت تخصصی با کلیه مهارت های لازم برای تعمیر و عیب یابی انواع موبایل آشنا باشید. همانطور که می دانید موبایل های امروزی از تکنولوژی های پیشرفته برخوردار بوده و مدل های و قابلیت های آنها روز به روز در حال توسعه و پیشرفت می باشد. این موضوع دانش و مهارت را به یکی از پیش از شرط های مهم و اساسی برای موفقیت در این شغل تبدیل کرده است.

با شرکت در دوره های آموزشی تعمیرات موبایل در آموزشگاهی معتبر و تخصصی می توانید در مدت زمانی کوتاه با صفر تا صد تعمیر و عیب یابی انواع موبایل اندروید و آیفون جدید و قدیمی آشنا شوید. در این دوره های آموزشی ضمن آموزش عملی و کارگاهی مباحث تعمیرات موبایل مدرک معتبر فنی به کارآموزان ارائه، همچنین پشتیبانی هایی به صورت نامحدود داده می شود.

شغل تعمیرات برد الکترونیکی

نقش مهم بردهای الکترونیکی در لوازم الکترونیک و برقی و کاربرد گسترده این قطعه در این لوازم، همچنین پیچیده و حساس بوده بردهای الکترونیکی شغل تعمیرات برد را به یکی از بهترین مشاغل حوزه برق و الکترونیک تبدیل کرده است.

تعمیرکار برد الکترونیکی شخصی است که مهارت لازم در تعمیر و عیب یابی انواع برد صنعتی، مخابراتی، دیجیتال و غیره را داشته و می تواند انواع مشکلات در بردهای الکترونیک را عیب یابی و تعمیر نماید.

اگر علاقه مند به مشاغل حوزه برق و الکترونیک هستید و به دنبال یک شغل عالی، تخصصی و عالی هستید به شما اطمینان می دهیم که این شغل از بهترین مشاغل برق و الکترونیک می باشد.

امروزه آموزشگاه های متعددی با برگزاری دوره های آموزش تعمیرات برد الکترونیکی به آموزش کلیه مباحث مربوط به تعمیر و عیب یابی انواع برد پرداخته و کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار می نمایند. توصیه می کنیم بهترین آموزشگاه را شناسایی کرده و در دوره های آن ثبت نام نمایید.

آموزشگاه فنی پارس یکی از بهترین آموزشگاه های فنی در کشور است که به صورت تخصصی دوره های برق و الکترونیک را برگزار کرده همه ساله کارآموزان بسیاری را وارد بازار کار می نماید.

این مجتمع آموزشی جهت یادگیری بهتر مفاهیم توسط کارآموزان دوره های خود را به صورت عملی برگزار کرده و از اساتید متخصص و باتجربه بهره گرفته است. ارائه مدرک معتبر دو زبان زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور، امکان پرداخت اقساطی شهریه، امکان بازآموزیی رایگان، ارائه پشتیبانی نامحدود پس از پایان یافتن دوره آموزشی از جمله مزایای شرکت در دوره های این آموزشگاه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره‌های این مرکز آموزشی به سایت آموزشگاه به آدرس  https://amoozeshgahfanni.com/ مراجعه نمایید و یا در ساعات کاری آموزشگاه با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۲۰۳۰۳ بگیرید.