شاید امروزه کمتر می توان سنت و سادگی را در خانه های ایرانیان مشاهده کرد، اما اصالت و ساده گرایی مردم ایران هرگز از بین نمی رود. دوستداران سبک سنتی می توانند در گوشه ای از خانه مدرن خود نیز یک تخت سنتی یا مبلمان چوبی سنتی را جای دهند. این تخت های سنتی ترکیبی از اصالت و خلاقیت هستند و فضای هر خانه ای را متحول خواهند کرد. بنابراین دور از انتظار نیست که در این خانه‌ها با یک مدل تخت سنتی در منزل، بالکن یا حیاط خلوت روبه‌رو شوید.

قیمت تخت سنتی در بازار چقدر است؟

امروزه قیمت های بسیار متنوعی در بازار وجود دارد. اما کیفیت کار و طراحی مهمترین عامل مشخص کننده قیمت تخت سنتی است. قیمت های زیر توسط صنایع چوب نصر برای بیش از 15 مدل تخت سنتی ارائه شده اند:

لیست قیمت تخت سنتی

چه عواملی بر قیمت تخت سنتی و مبلمان چوبی تاثیر دارد؟

اندازه

مهم ترین عامل تاثیرگذار بر قیمت تخت سنتی، اندازه تخت است. سایز تخت سنتی، ظرفیت آن را مشخص می کند. استاندارد ترین سایز های برای تولید تخت سنتی عرض 200 سانتی متر، و عمق نشیمن 150، 120، 100، 80 و 60 سانتی متر است. بنابراین تخت هایی که در این 5 سایز تولید می شوند، استاندارد را رعایت کرده اند.

جنس چوب

جنس چوب نقش بسیار مهمی در مشخص کردن کاربرد تخت سنتی دارد. اگر تخت سنتی را برای تراس یا بالکن یا باغ می خواهید، حتما باید یک چوب مقاوم در برابر عوامل محیطی انتخاب کنید. چوب روس بهترین گزینه برای این کار است، چراکه در برابر نور خورشید و رطوبت مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

ضخامت و استحکام تخت

طراحی تخت سنتی باید به صورتی باشد که در برابر فشار و گنجایش افراد مقاوم باشد. ضخامت چوب استفاده شده باید به صورتی باشد که بتواند چند برابر این ظرفیت را تحمل کند. جنس کفی تخت های چوبی نیز بسیار مهم است.

تخت سنتی

استفاده از چوب به‌ خصوص چوب‌های دارای شبکه در دکوراسیون سنتی ایرانی بسیار مورد توجه بوده و بدون شک در عکس‌های قدیمی، تصویری از تخت سنتی یا میز و صندلی چوبی را در دکوراسیون منازل ایرانی دیده‌اید. تخت های سنتی در منزل، با ظاهر متفاوت و جذابی که دارند می‌توانند به نقطه عطفی در خانه تبدیل ‌شده و فضای زیبا و منحصربه ‌فردی را در اتاق نشیمن ایجاد کنند. به کمک این تخت‌های سنتی چوبی در منزل می‌توانید پناهگاهی برای فرار از استرس‌ها و دغدغه‌های زندگی، و گوشه‌ای دنج و آرامش‌بخش در خانه ایجاد کنید.