سوریه کشوری است زیبا و زیارتی که در غرب قاره آسیا واقع شده، پایتخت آن دمشق است. این کشور از یک طرف با دریای مدیترانه مرز مشترک دارد و برای کسانی که دوستدار مکان های زیارتی هستند گزینه‌ی مناسبی برای سفر می باشد. متاسفانه در سال های اخیر به دلیل مسائل سیاسی مردم این کشور تلخی ها و سختی های فراوانی دیده اند، با این حال همچنان مردم این کشور و همچنین مسلمانان تمام دنیا علاقه‌ی فراوانی به زیارت کردن حرم مطهر حضرت زینب و حضرت رقیه دارند و ذره ای از علاقه شان کم نشده است. سالانه گردشگران زیادی از جذابیت های دمشق سوریه بازدید می کنند.

چگونه به سوریه سفر کنیم؟

برای سفر کردن به کشور سوریه می توانید دو گزینه را انتخاب کنید، یکی سفر زمینی و یکی سفر هوایی، سفر زمینی از قطارهای ویژه استفاده می کند که در مسیر ابتدا به شهر زیبای وان در ترکیه و از آن جا به شهر تاتوان رفته و سپس با کشتی به سمت دمشق سفر میکنیم. این سفر بیشتر برای کسانی است که دوست دارند در طول سفر از مناظر و طبیعت لذت ببرند و از شهر های مختلف دیدن کنند. اما سفر هوایی که یکی از محبوب ترین روش های سفر کردن به کشور سوریه است؛ تفاوت قیمت بین تور هوایی و تور زمینی خیلی زیاد نیست زیرا برای مراحل مختلف سفر زمینی نیز هزینه های متفاوتی پرداخت می شود. بر خلاف تور تفلیس، گردشگران دمشق فقط به قصد زیارت به این شهر سفر می کنند.

جاذبه های گردشگری دمشق سوریه

برای سفر به کشور سوریه و دیدن جذابیت های دمشق سوریه یا هر مکان دیگری بهترین گزینه سفر با تور است دلایل سفر با تور را نگاهی اجمالی خواهیم کرد:

  • سفر با تور مقرون به صرفه است زیرا آژانس های مسافرتی با ایرلاین ها و هتل ها قرارداد، دارند و تخفیفاتی شامل حال شما خواهد شد.
  • استفاده از خدمات حمل و نقل تورها به اصطلاح ترانسفر رایگان، در کشور غریب استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی و شهری مشکل است ولی با خرید تور دیگر این دغدغه ها را نداریم.
  • هتل رزرو شده و آماده است و دغدغه وعده های غذایی را نداریم و وقت خود را صرف زیارت و یا گشت و گذار می کنیم.
  • در تورها معمولا راهنمای زبان هست و زمانی که با تور سوریه سفر می کنید خیلی راحت از طریق لیدر با مردم این کشور ارتباط خواهید گرفت.
  • معمولا هنگام سفر با تور تحت پوشش بیمه مسافرتی هستیم که مطمئن تر و آسوده تر سفر کنیم.

جاذبه های گردشگری سوریه

کشور سوریه بیشتر جاذبه های زیارتی دارد تا جاذبه های گردشگری ولی با این حال خیلی از گردشگران از این کشور دیدن می کنند. یکی از مکان های زیارتی کشور سوریه حرم مطهر حضرت زینب (س) است در مورد فداکاری‌های این بانوی گرامی اسلام توصیفات فراوانی شنیده ایم. پیکر پاک و مطهر این بانوی گرامی اسلام در جنوب شهر دمشق در نزدیکی منطقه ای به نام السیده زینب به خاک سپرده شده است. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری سوریه حرم مطهر حضرت رقیه (س) است. حرم مطهر حضرت رقیه خاتون فقط یک مناره دارد و فضای داخل حرم مطهر بی بی رقیه دل هر مسلمانی را به درد می آورد و اشک از چشمان همه دوستداران آن یگانه دختر جاری می کند. پیکر پاک این دردانه در شهر دمشق به خاک سپرده شده است.

جاذبه های گردشگری دمشق سوریه

بازار حمیدیه در سوریه

بازار حمیدیه یا سوق الحمیدیه بازار بزرگ و قدیمی است که یکی از جذابیت های دمشق است. این بازار در نزدیکی حرم مطهر حضرت زینب (س) قرار دارد و دارای معماری زیبا و منحصر به فردی است. حتی به جرات می توان گفت بازار حمیدیه یکی از پرجاذبه ترین مکان های گردشگری کشور سوریه و شهر دمشق است و می توان پس از زیارت سری هم به این بازار زد و ساعاتی را برای خرید سوغاتی برای دوستان و گشت و گذار داشته باشید. در مقایسه با تور بیروت باید گفت جدا از اماکن مقدس شباهت های تاریخی زیادی با هم دارند.

جاهای دیدنی دمشق سوریه بازار حمیدیه