خرید بذر سبزیجات ارگانیک امروز به یک دغدغه تبدیل شده و دلیل آن هم توجه بیشتر مردم به سلامت خوردنی‌ها خصوصاً سبزیجات مصرفی می‌باشد. در یک دهه اخیر با گسترش چشمگیر برخی بیماری‌ها مثل انواع سرطان‌ها تحقیقاتی پیرامون رابطه خوردنی‌ها و این‌گونه بیماری‌ها انجام شده که نتیجه آن نشان دهنده رابطه معنی‌دار برخی بیماری‌ها با مصرف محصولات کشاورزی غیر ارگانیک بوده است. منظور از این محصولات همان دسته مواد غذایی هستند که برای پرورش آن‌ها از کودها و سموم شیمیایی به مقدار زیاد استفاده شده و یا حاصل بذرهای ترا ریخته هستند؛ بنابراین برای جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری‌ها باید به اصلاح مواد غذایی مصرفی روزانه خود بپردازیم. ساده‌ترین راهکار برای رسیدن به این هدف استفاده از بذر سبزیجات ارگانیک چه در کشاورزی تجاری و چه در منازل است. بذر سبزیجات ارگانیک همان بذری است که بدون هیچ دستکاری و تغییر ژنتیکی توسط انسان از گیاه مادر گرفته شده و در تولید آن یا از سموم شیمیایی استفاده نشود و یا به مقدار بسیار محدود و کارشناسی شده باشد.

آیا کاشت یک بذر ارگانیک محصولی ارگانیک به ما می‌دهد؟

خرید بذر سبزیجات ارگانیک اولین قدم در کاشت و تولید سبزیجات طبیعی و سالم است. دقت کنید اگر شما بذری ارگانیک بکارید اما در مراحل رشد آن از کودهای شیمیایی و سموم کشاورزی استفاده کنید نمی‌توان گفت محصول نهایی لزوماً ارگانیک خواهد بود. این موضوع در مورد خاک مصرفی هم صدق می‌کند یعنی برای کاشت این سبزیجات نیز باید از خاکی طبیعی با محتویات آلی استفاده شود و در بافت خاک نباید از کودها شیمیایی و الیاف مصنوعی استفاده شود. بستر کاشت مناسب پرورش سبزیجات معمولاً لومی است یا می‌توان از بستری حاوی خاک باغچه، ماسه سبک و یک کود آلی مثل ورمی کمپوست یا کود دامی نیز استفاده کرد. خاکی که برای کاشت سبزیجات استفاده می‌شود باید نیتروژن نسبتاً بالایی داشته باشد تا رویش ساقه‌ها و برگ‌ها بیشتر شود. برای غنی کردن این خاک می‌توان از کود آلی ورمی کمپوست و یا کود دامی پوسیده استفاده کنید تا علاوه بر تقویت خاک به تولید یک محصول ارگانیک نیز کمک کنیم.

سبزی یک غذاست یا دارو؟

خرید بذر سبزیجات ارگانیک همراه با معرفی خواص آنها در سایت اطلسی ها

به جرات می‌توان گفت غذای مناسب و سالم یک دارو نیز محسوب می‌شود. در گذشته به مصرف انواع سبزیجات تأکید می‌شد و حتی از بعضی سبزیجات به عنوان مصلح یک غذا یا خوردنی دیگر استفاده می‌کردند و این بدان معناست که سبزیجات کاربرد دارویی و شفابخش دارند. اگرچه در زندگی روزمره سبزیجات جنبه خوراکی دارند اما عادت به مصرف روزانه آن‌ها تأثیرات مثبت خود را بر سلامتی می‌گذارد به شرط آنکه این سبزیجات ارگانیک و طبیعی پرورش یافته باشند و تازه مصرف شوند و لازمه رسیدن به یک محصول ارگانیک خرید بذر سبزیجات ارگانیک توسط پرورش دهنده آن‌ها می‌باشد. بیشتر تولیدکنندگان به افزایش محصول فکر می‌کنند و می‌خواهند هزینه‌ها را کاهش دهند بنابراین کمتر به ارگانیک بودن بذر و روش‌های تولید مرتبط و مناسب با آن توجه می‌کنند اما هنوز هم بعضی از کشاورزان به تولید محصولی سالم و طبیعی اهمیت داده و سلامتی را به جامعه هدیه می‌دهند.

معرفی سه سبزی پرخاصیت

محصولی که از کاشت بذر ریحان و بذر شاهی حاصل می‌شود حکم یک دارو را دارد. ریحان خاصیت ضد ویروسی و باکتریایی دارد و به دلیل داشتن آنتی‌اکسیدان مصرف آن بدن را در برابر انواع بیماری‌های سرطانی مقاوم می‌کند. ریحان آرامش‌بخش و ضد استرس است و مصرف آن سلامت قلب و عروق را بهبود می‌بخشد. این سبزی به کاهش کلسترول و چربی خون کمک کرده و احتمال ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. شاهی نیز دارای ویتامین سی و ای است و با خاصیت ضد اکسیدانی خود از بروز بیماری‌های سرطانی جلوگیری می‌کند. جالب اینجاست که در این سبزی مقادیر قابل ملاحظه‌ای آهن و اسید فولیک وجود دارد بنابراین برای کم‌خونی نیز مفید است. شاهی محرک فعالیت کلیه‌ها و ادرارآور است و برای کسانی که سنگ کلیه و مثانه و همچنین مشکلات تنفسی و آسم دارند توصیه می‌شود. تربچه نیز دارای خواص بی‌نظیری است که به دلیل عدم آگاهی مورد بی‌توجهی قرار گرفته است. تربچه ضدعفونی کننده، اشتهاآور و ادرار آور است و به دفع سموم بدن کمک می‌کند. به درمان رماتیسم کمک می‌کند و برگ آن موجب هضم بهتر غذا می‌شود. این سبزی موجب کاهش بیماری‌های دهان و دندان می‌شود پس با کاشت بذر تربچه از خواص بی‌نظیر آن بهره‌مند شوید.

اقدام به کاشت سبزیجات خود کنید

خرید بذر سبزیجات ارگانیک نشان دهنده توجه و اهمیت افراد به سلامت خود و جامعه است. آگاهی افراد در انتخاب نوع بذر تأثیرگذار است و مهم‌ترین مزیت یک بذر ارگانیک سلامت محصول حاصل از آن است. به همین دلیل بعد از گذشت سال‌ها و دوری مردم از محیط‌های طبیعی دوباره به کاشت سبزیجات خانگی علاقه پیدا کردند. در میان انواع بذر سبزیجات بعضی از آن‌ها راحت‌تر کاشته و رشد می‌کنند که برای شروع مناسب‌تر هستند. کاشت بذر ریحان، بذر شاهی، بذر جعفری، بذر تربچه، بذر تره و بذر پیازچه صد در صد موفقیت‌آمیز است و این‌ها از جمله این سبزیجات هستند؛ بنابراین اگر در منزل محلی با چند ساعت آفتاب دارید می‌توانید همین الان اقدام به کاشت آن‌ها کنید.

برای خرید اینترنتی بهترین بذر، کود، خاک، گلدان و لوازم باغبانی به سایت فروشگاه گل و گیاه اطلسی ها به نشانی اینترنتی www.atlasiha.com مراجعه کنید و از تخفیفات ویژه عید استفاده کنید.