در گذشته برای جابجایی بار های سنگین وزن که افراد به تنهایی قادر به حرکت آن ها نبودن از سیم بکسل و یا زنجیر بار استفده می کردند که معایب آن ها باعث سخت تر شدن کار فرد عامل بود به عنوان مثال سیم های بکسل و یا زنجیر های بار قابلیت انعطاف پذیری پایینی داشتند به همین دلیل در هنگام لیفتینگ و یا جا به جایی بستن بار به آن ها نیازمند صرف زمان و انرژی بسیار زیادی بود تا بدون آسیب رساندن به بار بتوان آن را جابجا کرد. کمبود یک وسیله هم قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و هم توانایی حمل بار های سنگین را داشته باشد بسیار حس می شد. با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی تسمه حمل بار ساخته شد. این تسمه ها بر خلاف ابزار های جا به جایی قدیمی دارای قابلیت انعطاف پذیری بسیار بالایی بودند که این موضوع کار بسته بندی و جابجایی را برای فرد عامل بسیار راحت تر می کرد. جالب است بدانید که انعطاف بالای تسمه حمل بار به دلیل الیاف پلی استری است که در آن ها استفاده می باشد. این الیاف در کنار انعطاف بالا قایبلیت کشسانی پایینی دارند که این موضوع باعث شده است که از این تسمه ها در صنعت بار بری هواپیما و کشتی و قایق از آن ها استفاده کنند.

اگر بخواهیم  در خصوص کاربر این تسمه ها صحبت کنیم باید بگوییم که این تسمه ها کاربرد نا محدودی دارند به طوری که برای جابجایی انواع بار های حساس و غیر حساس، سبک و سنگین و ... از این تسمه ها استفاده می کنند. جالب است بدانید که میزان مقاومت و کشسانی این تسمه ها با یکدیگر متفاوت است لذا در هنگام خرید دقت بفرمایید که متناسب با باری که قصد جابجایی آن را دارید خرید کنید.

ویژگی های تسمه حمل بار

تسمه های حمل بار عموما به صوررت تخت هستند اما مدل های گرد آن نیز در بعضی از صنایع قابل استفاده هستند. نکته قابل توجهی که در استفاده از تسمه حمل بار وجود دارد این است که بعضی از افراد برای بالا بردنن میزان مقاومت تسمه آن ها را به صورت 2لا، 3 لا و ... استفاده می کنند. موضوع دیگری که در خصوص تسمه های حمل بار وجود دارد رنگ بندی آن ها است. هر شرکت ها مجموعه ای در حال تولید تسمه حمل بار است دارای یک جدول رنگ بندی برای تسمه های تولیدی خود می باشد که هریک از این رنگ ها نشان دهنده درجه سختی و میزان مقاومت تسمه می باشد. یکی دیگر از کاربرد های این تسمه ها  در باربری به وسیله ماشین است. از آن جایی که در بار بری به وسیله ماشین لازم است که از یک تسمه مطمئن با مقاومت بالا استفاده شود تا آسیبی به قطعه وارد نشود از این تسمه ها تحت عنوان تسمه جرثقیل نیز استفاده می شود. جالب است بانید که بسیاری از کامیون داران و کانتینر داران که برای باربری نیاز به یک وسیله ایمن برای جابجایی دارند تسمه جرثقیل مورد نیاز خود را با توجه به میزان حساسیت بار خود و سنگینی آن انتخاب کرده و خریداری می کنند تا بتوانند به راحتی و بدون اتلاف وقت زیاد بار های خود را جابجا کنند.

شما می توانید انواع این تسمه ها را از مجموعه تجهیزات ایمنی ایران از بهترین برند ها با بالا ترین کیفیت تهیه کنید. اگر بخواهیم نگاه مختصری هم به انواع تجهیزات ایمنی بیاندازیم باید بگوییم که انواع کمربند ها مانند کمربند قلاب بزرگ، کمربند تمام بند یافول بادی، لنیارد، فال ارست و ... از جمله اصلی ترین تجهیزاتی هستند که فرد عامل باید قبل از شروع کار با آن ها و نحوی استفاده شان آشنا شود تا بتواند در هنگام کار از آن ها استفاده کند. همان طور که می دانید استفاده از تجهیزات ایمنی برای کار در ارتفاع ضروری است تا در صورت بروز مشکل و یا سقوط بتواند از جان خود محافظت کند و آسیب های وارده را به کمترین حالت ممکن خود برساند. بیان این نکته جالی از لطف نیست که تضمین اصالت و کیفیت کالای خریداری شده از اصل های مهمی در بحث تجعیزات ایمنی است چرا که این وسیله ها با جان مردم سروکار دارد به همین دلیل سلامت و کیفیت آن ها موضوع بسیار مهمی است.

خرید تجهیزات ایمنی

شرکت تجهیزات ایمنی ایران با سابقه چندین و چند ساله ای که در این حوزه دارد یکی از معتبر ترین برند های حال حاضر در این صنعت محسوب می شود. این مجموعه تمامی کالا ها و تجهیزات ایمنی خود را بالا کیفیت و کمترین قیمت در اختیار شما مشتریان عزیز قرار می دهد. تضمین اصالت و کیفیت کالا های موجود در این فروشگاه از مواردی هستند که باعث تمایز این مجموعه از سایر رقبای خود محسوب می شود. شما می توانید برا مشاهده محصولات این مجموعه به فروشگاه آن ها به صورت حضوری مراجعه نمایید و یا به صورت آنلاین استعلام قیمت بگیرید