مدارس نمونه دولتی جزو مدارس خوب و با کیفیت سطح کشور هستند که هر ساله دانش آموز های زیادی متقاضی ثبت نام در این مدارس می شوند. قبلا این مدارس، پذیرش خود را از دو پایه ششم به هفتم و نهم به دهم انجام میداد اما با تصویب قانون حذف آزمون از دانش آموز های پایه ششم به هفتم پذیرش این مدارس هم فقط از دانش آموز های پایه نهم به دهم انجام می شود.مدارس پایه ششم به هفتم مدارس نمونه دولتی نیز جای خود را به مدارس هیئت امنایی داده و نحوه مدیریت این مدارس به طور تغییر پیدا کرده است .

علاوه بر حذف مدارس نمونه دولتی ششم از سال گذشته ثبت نام مدارس نمونه دولتی نهم به دهم نیز دست خوش تغییراتی شد و دانش آموزهایی که متقاضی ثبت نام در این مدارس هستند باید ثبت نام خود را به صورت  در سایت آموزش و پرورش استان خود انجام دهند و مانند سال های قبل ثبت نام آن ها در سایت مشخص و یگانه انجام نمی شود که در ادامه در خصوص تمام جزئیات ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 توضیح داده شده است.

زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

به گزارش سایت تحصیلیکو و با توجه به این که از سال گذشته فرایند ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی به صورت استانی انجام می شود و هر داوطلب باید طبق زمانی که آموزش و پرورش استان آن ها اعلام می کنه برای ثبت نام خود اقدام کند، اطلاع از زمان ثبت نام این مدارس برای همه داوطلبان لازمه تا بتوانند در زمان تعیین شده وارد سایت مربوطه شده، فرم ثبت نام خود را پر کرده و از ثبت نام جا نمانند.

طبق آخرین اطلاعیه ها، ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 از تاریخ 21 فروردین ماه شروع خواهد شد و داوطلبا می توانند با وارد شدن به سایت آموزش پرورش استان خود تا تاریخ 31 فروردین ماه ثبت نام خود را انجام دهند . فقط همان طور که گفته شد سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی برای هر استان متفاوت می باشد و هر دانش آموز باید با توجه به استان محل سکونت خود وارد سایت آموزش و پرورش آن استان شده و فرم ثبت نام خود را تکمیل کند.

 برای مطالعه راهنمای ثبت نام مدارس نمونه دولتی در سایت تحصیلیکو کلیک نمایید

  ثبت نام مدارس نمونه دولتی

البته معمولا بعد از تموم شدن زمان ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی، مهلت مجددی جهت ثبت نام دانش آموزهایی که در زمان مقرر موفق به تکمیل فرم ثبت نام خود نشده باشند و یا فرم ثبت نام آن ها نیاز به ویرایش داشته باشد، داده می شود تا بتوانند دوباره در زمان تمدید مهلت ثبت نام آزمون نمونه دولتی فرم ثبت نام خود را تکمیل و یا اطلاعات مورد نظر را ویرایش کنند.

 

2

 

شرایط ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

دفترچه ثبت نام مدارس نمونه دولتی هم زمان با آغاز فرایند ثبت نام برای هر استان به طور مجزا در سایت آموزش پروش آن منتشر میشود . در این دفترچه تمام ضوابط و شرایط شرکت در آزمون نمونه دولتی نهم به دهم به طور کامل نوشته شده است . دانش آموز هایی که متقاضی ثبت نام در این مدارس هستند باید قبل از هر اقدامی برای ثبت نام، این دفترچه رو از سایت دانلود کرده و با مطالعه آن از شرایط ثبت نام مطلع شوند. در ادامه مهم ترین شرایط لازم برای ثبت نام در آزمون نمونه دولتی 1400 - 1401 گفته شده است.

  • شرایط و ضوابط ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 :
  1. دارا بودن تابعیت ایرانی " البته دانش آموز های غیر ایرانی هم با رعایت شرایط خاص، اجازه ثبت نام و شرکت در این آزمون را دارند."
  2. کسب حداقل معدل 17 در نوبت دوم پایه نهم " ملاک شرکت در آزمون ورودی پایه دهم مدارس نمونه دولتی کسب حداقل معدل کتبی ۱۷ در ارزشیابی پایانی نوبت دوم می باشد  " .
  3. در محدوده هایی که امکان ثبت نام در دو واحد آموزشی نمونه دولتی وجود داشته باشد، دانش آموز ها می توانند در فرم تقاضانامه ثبت نام ، هر دو اولویت ( اول و دوم ) رو انتخاب کنند.
  4. رقابت علمی برای ورود به هنرستان های فنی و حرفه ای نمونه دولتی ، بین دانش آموز های شهر و شهرستان ، بدون در نظر گرفتن منطقه یا ناحیه دانش آموز انجام خواهد شد.
  5. دانش آموزهای عشایری به دلیل کوچ کردن ، در هر منطقه ای در سطح استان مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون مدارس نمونه دولتی هستند .

 

 برای دسترسی به سایت ثبت نام مدارس نمونه دولتی کلیک نمایید

  سایت نمونه دولتی

نحوه ثبت نام مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

به استناد سایت تحصیلیکو ثبت نام مدارس نمونه دولتی برای پایه نهم به دهم ، به صورت اینترنتی و از طریق سامانه آموزش و پرورش هر استان انجام می شود. دانش آموزان باید در زمان ثبت نام مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 وارد این سایت شده و بعد از وارد کردن اطلاعات لازم و پرداخت هزینه ثبت نام آزمون نمونه دولتی، فرم اینترنتی ثبت نام خود را تکمیل کنند.

منابع آزمون مدارس نمونه دولتی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱

سوالات آزمون مدارس نمونه دولتی 1400 - 1401 از کتاب درسی آموزش قرآن و پیام‌های آسمان ، فارسی ، عربی ، مطالعات اجتماعی ( جغرافیا ، تاریخ ، مدنی ) ، زبان انگلیسی ، علوم تجربی و ریاضی پایه نهم سال تحصیلی طراحی می شود .دانش آموزان باید به ۱۰۰ سوال آزمون در مدت ۱۲۰دقیقه پاسخ بدهند که بخشی از سوالات این آزمون علاوه بر کتاب های پایه نهم، از کتاب های پایه هشتم نیز طراحی می شود. همچنین مطالعه نمونه سوالات سال های گذشته میتواند تاثیر به سزایی در قبولی شما داشته باشد که به صورت کامل در سایت مدارس نمونه دولتی تحصیلیکو قرار داده شده است .

 

 برای دانلود سوالات سال گذشته آزمون مدارس نمونه دولتی از سایت تحصیلیکو کلیک نمایید

  سوالات آزمون نمونه دولتی