ایمپلنت دندان چیست ؟  

بدون شک بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته ، ایمپلنت دندان می باشد. ایمپلنت ها بیشترین شباهت را نسبت به دندان های طبیعی دارند و دارای طول عمر بسیار بالا میباشند. در درمان ایمپلنت ، پایه از جنس تیتانیوم در درون فک قرار می گیرد و به علت تیتانیومی بودن این پایه ها ، سازگاری بالایی با بدن داشته و به استخوان فک جوش می خورد.

ایمپلنت دندان

مرکز تخصصی ایمپلنت افتخار دارد که با همکاری با بهترین متخصصین و به روزترین تکنولوژی های روز ، به شما عزیزان خدمات رسانی کند و برای دریافت هزینه کاشت دندان می توانید به لینک زیر مراجعه فرمایید.

قیمت ایمپلنت در سال 1400

مزایای ایمپلنت دندان

استحکام

همانطور که گفته شد درمان ایمپلنت شباهت بسیار زیادی به دندان طبیعی دارد و نسبت به سایر درمان های بی دندانی نظیر بریج از استحکام بسیار بالایی برخوردار است. پایه ای تیتانیومی که در درون فک قرار میگیرد ، به استخوان فک جوش میخورد. به همین علت قدرت جویدن بسیار بالایی در اختیار فرد قرار می دهد.

جلوگیری از تحلیل استخوان

همه ی افراد ممکن است در طول زندگی خود یک یا چند دندان خود را به علت پوسیدگی ، ضربه و .......... از دست بدهند. اگر بی دندانی ناحیه به طول بی انجامد باعث تحلیل استخوان و لثه در آن ناحیه می شود اما درمان ایمپلنت از این تحلیل ها جلوگیری می کند.

طول عمر بسیار بالا

درمان های متفاوتی برای بی دندانی وجود دارد و یکی از مهم ترین فاکتور ها برای انتخاب این درمان ها میزان طول عمر آن است. بریج های دندانی های دندان عمر مفیدی بین 5 تا 10 سال دارند اما در درمان های ایمپلنت در صورت کاشت صحیح ، برند ایمپلنت با کیفیت و مراقبت صحیح این طول عمر بین 20 سال تا مادام العمر می تواند بست یابد.

عدم آسیب به دندان های مجاور

در درمانی مانند بریج ، باید دندان های مجاور ناحیه برای قرار گرفتن روکش ، تراش بخورد اما درمان ایمپلنت هیچ ارتباطی با دندان های مجاور ندارد.

انواع درمان ایمپلنت

ایمپلنت های دندانی امروزه دچار پیشرفت های بسیار شده و دارای انواع متفاوتی از جمله ایمپلنت فوری ، مینی ایمپلنت ، ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت های زیرکونیا

انواع ایمپلنت

در درمان ایمپلنت دیجیتال ، با استفاده از نرم افزار، عکس و تجهیزات مخصوص سعی در انجام درمان با حداقل برش است و این درمان درد و خونریزی بسیار کمتری داشته و دیگر نیازی به بخیه وجود ندارد. همچنین میزان موفقیت و طول عمر در این نوع درمان ایمپلنت بالاتر از درمان ساده ایمپلنت است.

موفقیت ایمپلنت های دندانی

موفقیت ایمپلنت

موفقیت ایمپلنت های دندانی امروزه به بیشتر از 97 درصد رسیده است و آمار بسیار موفقیت آمیزی بدست آورده است اما برخی از عوامل ممکن است باعث شکست درمان یا افزایش موفقیت درمان بشوند. دانستن این موارد مستقیما بر روی طول عمر ، کیفیت و موفقیت درمان شما تاثیر گذار است و این عوامل عبارتند از :

متخصص ایمپلنت

متخصص ایمپلنت می توان گفت مهم ترین عامل در درمان ایمپلنت شما می باشد. متخصص ایمپلنت با راهنمایی های مناسب به شما می تواند هم در هزینه درمان شما صرفه جویی کند و هم  کیفیت ایمپلنت شما را افزایش دهد.

همچنین متخصص ایمپلنت با کاشت صحیح ایمپلنت ، مهم ترین تاثیر در طول عمر ایمپلنت و موفقیت درمان دارد. متخصص ایمپلنت نیز با بررسی وضعیت جسمانی شما ، می تواند از بسیار از عوارض جلوگیری کند و با مراقبت و دستورالعمل هایی که به بیمار می گوید ، ایمپلنت شما از عفونت و شکست نجات می دهد.

برند ایمپلنت دندان

امروزه برندهای مختلفی برای ایمپلنت وجود دارد که این ایمپلنت ها ساخته کشورها و برند های مختلف می باشد. کیفیت این ایمپلنت ها با یکدیگر متفاوت است و انتخاب را برای بیماران سخت می کند. بهترین کار مشورت با یک متخصص ایمپلنت خوب و مجرب است.

متخصص ایمپلنت با تجربه ای که دارد ، برند های ایمپلنت را می شناسد و می تواند بهترین برند را به شما پیشنهاد بدهد.

سلامت فرد

برخی از عوامل وجود دارند که ممکن است سبب شکست درمان ایمپلنت شود. افرادی که دارای بیماری های دیابت و سرطان هستند ، درصد شکست ایمپلنت را تا حد زیادی افزایش می دهد. بهترین کار این است تمامی سابقه های پزشکی و داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید.

عوارض ایمپلنت دندان

ایمپلنت های دندانی مانند هر درمانی ممکن است دارای عوارضی باشد اما ایمپلنت های دندان اصولا دارای عوارض خطرناکی نمی باشند و شایع ترین عوارض ایمپلنت درد و خونریزی بعد از انجام جراحی می باشد. برای کسب اطلاعات کامل درباره عوارض ایمپلنت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

معایب ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان ، به عنوان بهترین درمان در بین بقیه رقبا خود شناخته می شود اما دارای معایبی نیز می باشند. مهم ترین معایب ایمپلنت احتیاج به انجام جراحی برای قرار دادن پایه در فک می باشد. البته این مورد را نمیتوان به عنوان یک عیب شناخت اما ممکن است برخی از افراد این موضوع برایشان خوشایند نباشد.

همچنین ایمپلنت های دندانی به علت حساسیت و پیچیدگی که دارد ، قاعدتا از هزینه بیشتری نسبت به سایر درمان ها برخوردار است. اما به طور کلی در کنار تمامی مزایایی که دارد این هزینه ارزششش را دارد.