در مورد کتاب درسی و کتاب کمک درسی بحث زیادی وجود دارد. هر ساله حدود ۱۳۰ میلیون جلد  کتاب درسی توسط وزارت آموزش و پرورش برای دانش آموزان منتشر می شود.

تعداد زیاد کتاب ها درسی یعنی تعداد بالای منابعی که خوانده نشده اند. پس داشتن تعداد بالا کتاب ها کمک درسی موجب نگرانی و استرس شما خواهد شد.

کتاب ها کمک درسی از روی کتاب ها درسی نوشته می شوند، به همین دلیل محتوا همه آن ها یکسان می باشد.

فقط نوع تست ها و درسنامه ها کمی با هم متفاوت است ولی خرید کتاب کمک درسی زیاد را به شما توصیه نمی کنیم.

یک تجربه که شاید بارها آن را همه تجربه کرده باشند این است که کتاب درسی را برای امتحان می خوانند ولی نمره خوبی در آن درس کسب نمی کنند، حال اگر از شما بپرسند که چرا نمره خوبی کسب نکردید، پاسخ شما این است که مطالب کتاب درسی را فراموش کرده اید یا این که کتاب کمک درسی را نخوانده اید.

باید بدانید که تعداد زیاد کتاب ها کمک درسی موجب موفقیت شما نمی شود، بلکه عوامل دیگر مانند مطالعه زیاد و آشنایی با سوال ها کنکور، مدیریت زمان و ..‌. موجب موفقیت شما  خواهد شد.

چگونه با مطالعه کتاب ها کمک درسی در شب امتحان درس بخوانید ؟

مطالعه کتاب ها کمک درسی به همراه کتاب درسی بهترین راه برای آمادگی پیدا کردن برای امتحانات آخر سال است.

در ادامه مطالب همراه ما باشید تا با نحوه مطالعه کتاب ها کمک درسی آشنا شوید.

کتاب درسی را کنار بگذارید !

اگر در طول سال سراغ کتاب ها درسی نرفته اید پس زمان زیادی ندارید برای مطالعه نکات و مطالب مهم  در شب امتحان از کتاب ها کمک درسی استفاده کنید.

بهتر است از کتاب هایی که درسنامه ها کامل و جامعی دارند بهره ببرید.

تمرین ها کتاب کمک درسی را حل کنید

در شرایطی که زمان زیادی برای مطالعه ندارید بهتر است اول به سراغ حل مسائل و تمرین ها بروید.

سطح سوال ها امتحان آخر ترم بالاتر از کتاب درسی است.

بهترین کار در این شرایط  فرا گرفتن مطالب درسی در هنگام حل کردن تمرین ها است. با خرید کتاب ها کمک درسی مناسب خود را برای شرکت کردن در امتحانات آماده کنید و از این شرایط بحرانی عبور کنید.

بیشتر این کتاب ها کمک درسی علاوه بر امتحانات مدرسه در آینده نیز موجب موفقیت شما می شوند. موجب افزایش مهارت ها حل مساله در شب امتحان و قبولی در مدرسه تیزهوشان و استعداد ها درخشان خواهد شد.

جزوه ها و خلاصه کتاب ها کمک درسی را بخوانید 

اگر شما برای مطالعه تمرین ها و مسائل کتاب کمک درسی نیز وقت ندارید، بهتر است به مطالعه  جزوه و خلاصه فصل ها و تمرین ها حل شده کتاب کمک درسی بپردازید.

در بیشتر کتاب ها کمک درسی در آغاز و پایان فصل ها خلاصه ای از مطالب آن فصل نوشته شده است، بهتر است این مطالب را مطالعه کنید تا با موضوع کلی کتاب آشنا شوید.

در این روش شاید بعضی از مطالب کتاب توسط معلم تدریس نشده باشد و شما با مطالعه آن ها زمان خودتان را از دست دهید. می توانید جزوه ها دست نویسی که در طول سال نوشته اید را مطالعه کنید. البته این جزوه ها برای زمانی که شما می خواهید مطالب درسی را مرور کنید مناسب است.

حال اگر در طول سال سراغ کتاب درسی نرفته باشید پس جزوه ای نیز ندارید و به دلیل آشنا نبودن با مطالب کتاب درسی از جزوه ها دیگران نیز سر در نخواهید آورد.

پس تنها انتخاب در این شرایط حل کردن تمرین ها کتاب درسی می باشد. مطالبی که در بیشتر مواقع در کلاس مطرح می شوند، مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند، احتمال این که مشابه آن ها در امتحانات مطرح شود زیاد است.

پس تمرین هایی که در طول سال حل شده اند را دوباره بخوانید و حل کنید.

در پایان ...

از روش هایی که در مطالب بالا بیان شد می توانید برای مواقعی که زمان خود را از دست داده اید استفاده کنید تا برای شرکت در امتحانات آماده شوید.

توصیه می شود از این روش ها برای کاهش استرس و نگرانی در شب ها امتحان استفاده کنید.