گاهی در اتاق هتل با مواردی مواجه می شوید که باعث ناخشنودی شما می شود. برخی از این نقض ها آنقدر آزاردهنده اند که قدرت خراب کردن کل سفر شما را دارند. شما به عنوان مسافر حق این را دارید که درازای هزینه ای که پرداخت کرده اید از امکانات خوبی برخوردار شوید. بنابراین با این فکر که برایتان دردسر درست می شود از اعتراض کردن نترسید چراکه اقامت در واحدی که فاقد امکانات کافی است برای شما نارضایتی بیشتری را به بار می آورد.

در صورتی که می خواهید از اقامتی خوب به عنوان مثال در مشهد برخوردار شوید باید با حقوق خود آشنا باشید. مطالعه در این باب باعث افزایش آگاهی شما شده و اطمینان سفر بیشتر شما می شود. با ما همراه باشید تا بیشتر با این مقوله آشنا شویم تا برای اقامت در مشهد از اطلاعات کافی برخوردار باشید. در خصوص رزرو هتل در مشهد با اطمینان خاطر می توانید روی اینجا کلیک نمایید.

شناسایی ریشه های نارضایتی

ابتدا باید با عواملی که عموما باعث نارضایتی مسافران می شوند را بشناسید.

امکانات نامطلوب

اگر به شما قول صبحانه و ناهار داده شده و با هزار جور اما و اگر یا غذا و صبحانه ای بی مزه مواجه شده اید می توانید اعتراض نمایید. فشار آب کم، وسایل بهداشتی بی کیفیت، اینترنت ضعیف، تاخیر در چک این و چک اوت و رفتار نامناسب پرسنل هیچ جوره قابل توجیه نیستند. بنابراین نباید از حقوق خود کوتاه بیایید.

ایمنی پایین در هتل

وظیفه هتل تامین آسایش و امنیت مسافران خود است. محرمانه ماندن اطلاعات مسافر، امنیت اتاق و محکم بودن در و پنجره ها از جمله عوامل مهم در رعایت ایمنی است. درصورت ایجاد هرگونه خسارت یا گم شدن وسایل مسافران هتل مسئول شناخته می شود و باید آن را پیگیری نماید. البته اگر مسافران یک هتل با هم به مشکل بخورند این موضوع از حیطه مسئولیت مدیریت هتل خارج است. همچنین پله اضطراری، دوربین مداربسته، کپسول آتش نشانی و غیره نیز از فاکتور های مهم در انتخاب هتل هستند که باید به آن ها توجه نمایید.

هتل ها باید تمامی استانداردهای ساختمان سازی را رعایت کرده باشند و برای مکان های خطرناک اقداماتی بیاندیشند تا سلامت مسافران مخصوصا کودکان حفظ شود. به علاوه درصورتی که هتل دارای صندوق امانات در لابی است بهتر آن است که برای اطمینان خاطر بیشتر اشیا قیمتی و مدارک مهم خود را در این صندوق بگذارید تا هتل در برابر آن ها مسئول شناخته شود و در صورت بروز مشکل شانه خالی نکند.

اتاقی کثیف و بدبو

سرویس بهداشتی و حمام تمیز، تهویه مناسب، عاری بودن از حشرات موزی، فرش تمیز، تخت تمیز و مرتب حق شماست. اگر با هرکدام از این عوامل مواجه شدید فورا به کارکنان اطلاع دهید تا یا اتاق بهتری به شما بدهند و یا فورا اتاق را تمیز نمایند.

هتل1

چرا اتاق اشتباهی ؟

شما در هنگام رزرو هتل در مشهد باید جزئیات اتاق موردنظر را به دقت وارد کرده و بعد آن را رزرو نمایید. اگر اتاق خود را با امکانات یا ویویی خاص انتخاب کرده باشید و اتاقی متفاوت تحویل بگیرید قطعا حق اعتراض دارید. به عنوان مثال یک اتاق رو به حرم درخواست کرده اید و اتاقی رو به کوچه نصیبتان شده. یا تعداد تخت های اتاق با درخواست شما مغایرت دارد. در این صورت شما حق اعتراض دارید. همچنین اگر در اتاق امکاناتی که قرار بوده وجود داشته باشد مانند یخچال، تلویزیون، مبلمان و غیره یافت نشود باید فورا پیگیر قضیه شوید.

اتاق پر است!

اگر درست در روزی که مشخص کرده اید به هتل برسید و اتاق شما پر باشد مدیریت وظیفه دارد یک اتاق دیگر به شما ارائه دهد. بدانید که اگر اتاق جدید هزینه بیشتری داشته باشد این هزینه نباید از شما گرفته شود. به علاوه اگر تمام اتاق ها پر باشد می توانید هزینه رزرو را پس بگیرید.

محیط غیر بهداشتی در زمان شیوع کرونا!

در دوره ای که به سر می بریم باید یاد بگیریم که با کرونا به امور زندگی و سفر های خود سر کنیم. اگر در اقامتگاه خود با شرایط غیر بهداشتی مانند ماسک نزدن کارکنان، ضدعفونی نشدن سطوح و یا عدم رعایت فاصله اجتماعی مواجه شدید باید سریعا نارضایتی خود را بیان نمایید.

هتل2

عدم توجه به مسافران با ناتوانی جسمی

هتل ها اکثرا برای ارائه ی خدمت بهتر به مسافران این امکان را ایجاد کرده اند تا مسافران دارای ناتوانی نیز از اقامتی راحت برخوردار شوند. درصورتی که امکانات هتل با چیزی که از قبل در امکانات هتل دیده اید متفاوت است می توانید اعتراض نمایید. آسانسور، رمپ برای معلولین، توالت فرنگی و شرایط مناسب برای سالمندان از عوامل مهم هستند که هتل ها باید در صورت نداشتن آن ها حتما در توضیحات خود ذکر نماید. 

در پایان اگر تجربه ی بسیار بدی در رزرو هتل های ایران تجربه کردید می توانید برای پیگیری اعتراضات خود به جامعه هتلداری ایران رجوع نمایید.