به گزارش اخبار کرونا شهر خبر، خبرگزاری مهر در این خصوص  به نقل از علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا نوشت: آزمون پایه نهم به صورت حضوری ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد و همچنین آزمون پایه دوازدهم ۲۷ اردیبهشت تا ۲۴ خرداد حضوری برگزار خواهد شد.

دومین خبر پربازدیددر خصوص کارآمدی واکسن‌ کرونا بود.  به گزارش خبرگزاری برنا، یک دکتر دارو سازی در استان کردستان در خصوص انواع واکسن کرونای موجود در ایران و میزان اثربخشی آن ها و واکسن مناسب برای گروه های سنی مختلف گفت: واکسن های خارجی کووید-۱۹ که وارد ایران شده شامل بهارات(هند)، آسترازینکا(کره جنوبی)، اسپوتنیک وی(روسیه) و سینوفارم چینی هستند.

از روز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰، سامانه‌ای با نام «ثبت‌نام واکسن کرونا» توسط ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت راه‌اندازی شده است تا به کمک این سامانه، واکسیناسیون کرونا به طور جامع در کشور انجام شود. این خبر نیز با بازدید زیادی روبرو شد. به گزارش همشهری‌ آنلاین،  سامانه ثبت نام واکسن کرونا یک سامانه جامع بوده و همه مردم کشور با در دست داشتن اطلاعات هویتی خود باید در سامانه ثبت‌نام کنند. پس از جمع آوری اطلاعات افراد، زمان بندی واکسیناسیون کرونا به اطلاع همه خواهد رسید که این موضوع می‌تواند بر اساس اولویت بندی‌های وزارت بهداشت تعیین شود.

دیگر خبر پربازدید به شاخص رکورد شکن کرونا اختصاص داشت.  به گزارش اقتصادنیوز، شمار ابتلا و فوتی های هفتگی در دومین هفته اردیبهشت ماه روندی نزولی گرفته و در حال کمرنگ تر شدن است. اما وضعیت بیماران تحت درمان قرمز تر از تمام سال 99 توصیف می کند. درهمین خصوص مجموع تستهای روزانه در هفته دوم اردیبهشت ماه نشان میدهد 959 هزار تست در ایران از اشخاص گرفته شده که در مقایسه با هفته قبل 10 درصد افزایش پیدا کرده است.

شهر خبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌‌پردازد. بسیاری از علاقه‌مندان به اخبار ویروس کرونا ، به دلیل سهولت دسترسی به اخبار این حوزه از طریق سایت شهرخبر، روزانه بارها به آن سر می‌زنند.