نقش جو در زنجیره غذایی را در این مطلب مورد بررسی قرار خواهیم داد البته قبل از آن باید زنجیره غذایی را به خوبی بشناسیم. همچنین شما می توانید برای خرید جو به سایت کیمیا زرین مراجعه کنید.

تمام موجود زنده روی زمین اعم از گیاهان و گیاه خواران و گوشت خواران مانند حیوانات و انسان ها و حتی باکتری ها به یکدیگر وابستگی غذایی دارند که این وابستگی را می توان به حلقه تشبیه کرده و به آن زنجیره غذایی گفت.

همانطور که از اسم زنجیره غذایی مشخص است انرژی از یک حلقه به حلقه دیگر منتقل می شود. به عبارتی هر موجود زنده یک حلقه از این زنجیر را تشکیل می دهد که اگر تصور کنیم که این حلقه در آغاز و پایان زنجیره قرار نداشته باشد این زنجیره از هم گسسته شده و انتقال انرژی بین موجودات مختل می شود.

جو نیز در این زنجیره غذایی قرار دارد و از گیاهان محسوب می شود و نقش جو در زنجیره غذایی نیز مانند حلقه های دیگر انتقال انرژی است.

در این زنجیره هر حلقه (موجود زنده)  انرژی لازمه به منظور استمرار زندگی خود را از موجود (حلقه) قبل از خود بدست می‌آورد، و خود ایجاد کننده انرژی برای موجود (حلقه) بعدی است در این صورت با تصور حذف جو از زنجیره غذایی متوجه خواهیم شد که موجودات دیگری که بعد از جو قرار گرفته اند و انرژی خود را از جو می گیرند ممکن است نابود شوند.

حال به این می پردازیم که نخستین حلقه از زنجیره غذایی به کدام دسته از موجودات زنده تعلق دارد:

نخستین حلقه از زنجیره غذایی را تولید کنندگان (گیاهان سبز و موجودات شیمیوسنتزکننده) تشکیل می دهند و حلقه های دیگر را مصرف کنندگان (گیاه‌خواران و گوشت‌خواران) به خود اختصاص داده اند. در حلقه پایانی زنجیره غذایی تجزیه کنندگان (دسته‌ای از باکتری‌ها و مخمرها و غیره) قرار دارند.

نخستین حلقه از زنجیره غذایی ( تولید کنندگان)

جو از دسته گیاهان است که در زنجیره غذایی به آن تولید کننده نیز گفته می شود در ادامه نقش جو در زنجیره غذایی بیشتر مورد بررسی قرا می دهیم.

یک زنجیر غذایی همیشه از یک نبات شروع می شود نباتات همان دسته از گیاهان هستند که مواد غذایی خود را خود فراهم می آورند به همین دلیل تولید کنندگان نامیده می شوند. جو نیز از این دسته می باشد و در چرخه غذایی از دیگری تغذیه نمی کند بلکه تغذیه می شود.

از آن جا که حیوانات و انسان ها نمی توانند مواد غذایی خود را خود شان بسازند از نباتات یا همان دسته اول تغذیه کرده و انرژی لازم بدن خود را از آن بدست می آورند.

هر یک از گیاهان مواد مغذی، انرژی و خواص و ویتامین مخصوص به خود را دارد و با حذف هر کدام آن انرژی دیگر به دسته بعدی یعنی مصرف کنندگان منتقل نمی شود و گاهی ممکن است کمبود یکی از آن ها در بدن موجب ضرر های جبران ناپذیری شود.

نقش جو در زنجیره غذایی نیز بسیار مانند هر حلقه دیگر این زنجیره بسیار بالا است. جو بیشتر از هر گیاه دیگر مورد مصرف مصرف کنندگان قرار می گیرد که در ادامه بیشتر از آن خواهیم گفت.

تاثیر مصرف جو در بدن

همانطور که گفته شد جو در دسته اول از زنجیره غذایی قرار دارد و جزو گروه غلات محسوب می شود و موادغذایی این گروه بیشتر نقش تامین انرژی بدن را به عهده دارند. علاوه بر آن موادغذایی گروه غلات حاوی ویتامین های گروه B آهن و پروتئین نیز هستند.

در نتیجه نقش جو در زنجیره غذایی برای تامین ویتامین های گروه B آهن و پروتئین مصرف کنندگان حلقه های بعد از خود بسییار مؤثر است.

میزان توصیه شده مصرف روزانه از گروه نان وغلات ۶ تا ۱۱ واحد است در نتیجه نقش جو در زنجیره غذایی یک نقش غیر قابل حذف است زیرا مصرف آن در روز برای گروه مصرف کنندگان زنجیره غذایی بسیار بالاست.

هر واحد از موادغذایی این گروه برابر است با هر کدام از موارد زیر که نام برده شده:

• ۳۰ گرم نان یا یک کف دست بدون انگشت یا یک برش ۱۰ در ۱۰ سانتی متری از نان بربری، سنگک و تافتون و برای نان لواش ۴ کف دست

• ۳۰ گرم یا سه چهارم لیوان غلات صبحانه

• نصف لیوان برنج یا ماکارونی پخته

• یک چهارم لیوان غلات خام ( گندم ، جو)

• ۳ عدد بیسکویت ساده بخصوص نوع سبوس دار

موادغذایی این گروه بخشی از پروتئین دریافتی روزانه را تامین می کنند.

خواص جو

از خواص جو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فیبر بالا

کاهش کلسترول

قلب سالم

جلوگیری و درمان دیابت

کمک به کاهش وزن

سرشار از پروتئین

تقویت سیستم ایمنی

جلوگیری از سرطان

افزایش انرژی

سرشار از آنتی اکسیدان

رفع یبوست

افزایش توده ی عضلانی

تولید هموگلوبین

تعادل استروژن

افزایش قدرت بینایی

بهبود روحیه و خلق و خو

جلوگیری از آسیب اختلالات عضلانی

پیشگیری از میگرن

کمک به تولید مثل

کاهش فشار خون

مبارزه با کم خونی

جلوگیری از پرخوری

درمان سندرم پیش از قاعدگی

درمان جوش

تنظیم تعادل الکترولیتی بدن

کاهش خطر بیماری های قلبی

تسکین اگزما

کاهش خطر سکته

کاهش خطر ابتلا به سرطان روده ی بزرگ

کمک به عملکرد مغز

بهبود حساسیت به انسولین

کاهش خطر ابتلا به آسم در کودکان

با توجه به خواص و فواید جو هر پزشکی این توصیه را دارد تا هر فرد در رژیم غذایی خود به صورت مرتب مصرف جو را داشته باشد. برای این منظور شما می توانید برای تهیه و خرید جو به سایت های فروش جو مراجعه کرده و آن را به صورت آنلاین تهیه کنید تا در زمان و هزینه و خود صرفه جویی کنید.

لازم به ذکر است که خواص جو به عنوان یکی از غلات سبوس دار در سه بخش خلاصه می شود:

خواص آرد جو

خواص نان جو

فواید جو

و از برترین خواص این دانه می توان به فواید آن برای زیبایی پوست و مو ، سلامت قلب ، جلوگیری از دیابت و تناسب اندام اشاره داشت.

با توجه به فواید و خواص بالایی که جو برای بدن دارد قیمت جو در مقایسه با خواص آن بسیار به صرفه است و شما با تهیه آن با قیمتی مقرون به صرفه به راحتی می توانید از فواید بسیار آن بهره ببرید و انرژی لازم بدن خود را تامین کنید.