شیشه بالکن تاشو دارای مزیت های بیشماری می باشد اما یک سری مزیت ها به عنوان برترین ها شناخته می‌شوند که می‌توان به مواردی چون عایق انرژی، عایق حرارتی و صدا اشاره نمود و البته مانع از ورود گرد و غبار به فضای درونی می‌شوند . شیشه بالکن تاشو زیبایی بسیار خاص، مدرن و منحصر به فردی دارد و بهره‌مندی منطبق با سلیقه افراد از فضا و همچنین استحکام پروفیل و شیشه و مدت زمان طولانی استفاده از آنها را نباید فراموش کرد. شیشه بالکن تاشو امنیت بسیار بالایی دارد و هم به لحاظ اینکه شیشه نشکن دارند و هم به لحاظ اینکه از سطح بیرونی قابل باز شدن نخواهند بود. همچنین شیشه بالکن تاشو در موارد تجاری و مسکونی دارای کاربرد آسان بوده و به راحتی از هر دو سمت شیشه قابل شستشو هستند. این مزیت ها موجب می‌شود تا افراد به سراغ استفاده از شیشه بالکن بروند و البته استفاده بهینه از فضای ساختمان را در خصوص شیشه بالکن نباید از یاد برد.

پارتیشن شیشه ای یا اداری

پارتیشن های شیشه ای یا اداری از نمونه پارتیشن های می باشند که حداقل میزان فضا را اشغال می نمایند و در این شرایط شما فضای بیشتری را در اختیار خواهید داشت. البته نصب پارتیشن شیشه ای  یا اداری دید و وضوح و شفافیت را به دنبال خواهد داشت. بسیاری از افراد برای اینکه زیبایی منحصر به فردی را به فضا بدهند از نمونه پارتیشن شیشه ای یا اداری فریم لس استفاده می نمایند که جز بروزترین و جدیدترین ها محسوب می گردد.

شیشه جداکننده سرویس بهداشتی و حمام

یکی از موارد مهمی که برای جدا کردن بخش سرویس بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان شیشه جداکننده شناخته می‌شود شیشه حمام است. اگر شما یک آپارتمان بزرگ دارید  و می خواهید به بهترین شکل ممکن سرویس بهداشتی و حمام آن را از یکدیگر جدا کنید بهتر  است شیشه حمام را بکار بگیرید که پس از هر بر دوش گرفتن مجبور نباشید فضای زیادی را تمیز کنید. اگر توجه کنید بخاری که پس از هر بار دوش گرفتن بر روی سرامیک و کف و دیوارها می نشیند اگر شما به مرور حمام را تمیز نکنید قطعاً آثار بدی را بر روی دیوار و در به جا می‌گذارد که طبیعی است در چند ماه شما باید زمان زیادی را به تمیز کردن اختصاص بدهید اما با شیشه حمام کارتان خیلی راحت‌تر خواهد شد.

81

در انتخاب کرکره برقی به چه مواردی باید دقت کنیم؟

در انتخاب کرکره برقی باید به موارد مختلفی اشاره کنیم که بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم. مکان استفاده از کرکره برقی، مساحت آن، رنگ، موتور کرکره برقی از جمله اصلی ترین موارد در زمان انتخاب کرکره برقی هستند. درب کرکره برقی باید با توجه به محیط که قرار است در آن نصب شود انتخاب گردد و در واقع برای مکان هایی که به امنیت زیادتر نیاز بوده بهتر است ما کرکره های برقی را به کار ببریم که با موتور توبلار هستند. موتور ساید در خصوص کرکره برقی برای مکان هایی که دارای تردد زیادی هستند گزینه مناسب‌تری محسوب می شود. در زمان انتخاب کرکره برقی مساحت را بسیار دقت کنید چرا که مساحت کرکره برقی و میزان رفت و آمد در زمان انتخاب نوع موتور و تیغه کرکره برقی تاثیر مستقیمی داشته است. میزان باز و بسته شدن درب با توجه به سیکل کاری موتور کرکره برقی باید تناسب داشته باشد.

معرفی شیشه لاکوبل

از آنجا که شیشه های رنگی لاکوبل قابلیت های متعددی دارند در طراحی و معماری کاربردهای وسیعی داشته اند و به وضوح می توان در صنعت ساختمان سازی  استفاده از شیشه لاکوبل را مشاهده نمود. با شناخت انواع شیشه رنگی لاکوبل و کاربردهای آنها می توان استفاده بهتر از این نمونه شیشه‌ها را انجام بدهید. اگر بخواهیم شیشه های رنگی را با توجه به نیاز و کاربردی که در ساختمان دارند مورد استفاده قرار دهید و آنها را در دسته بندی های ویژه بگذاریم می توان به شیشه لاکوبل، شیشه لمینت رنگی، شیشه رنگی دکوراتیو، شیشه رنگی سندبلاست، شیشه سکوریت رنگی اشاره نماییم.

شیشه های لاکوبل دارای قیمت های متعددی در بازار هستند و دلیل این تنوع نیز شرکت‌های تولید کننده این نوع شیشه می باشند که ترکیه، ایران، چین و بلژیک به عنوان سازنده شیشه لاکوبل محسوب می گردند.

82

آینه دکوراتیو چیست؟

آینه کاری منزل به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود و در واقع یکی از مدل آینه هایی که به منظور تزیین فضای داخلی و دکوراتیو قابل استفاده است آینه دکوراتیو میباشد. در فضاهای داخلی ساختمان در زمان طراحی دکوراسیون آنچه که مد نظر گرفته میشود شیشه های دکوراتیو ساختمانی هستند. در چنین شرایطی آینه کاری منزل علاوه بر اینکه به بهترین شکل ممکن انجام می شود و سادگی و اشغال فضای کمتری را به دنبال دارد بلکه یک آینه کاری منزل مدرن و تمیز را به شما و فضای  موجود می بخشد.

کاربردهای شیشه سکوریت در صنعت خوروسازی

اگر از افرادی که تجربه تصادف را داشته اند بپرسید قطعا شیشه ی بریده شده ماشین را به عنوان یکی از مهمترین مواردی می‌دانند که می‌تواند جان انسان‌ها را به خطر بیاندازد و در صنعت خودروسازی از شیشه های سکوریت بسیار استفاده می کند چرا که این نمونه شیشه ها دارای مقاومت بالایی هستند و اگر که تصادفی رخ بدهد شیشه سکوریت برای انسان خطری ندارد و جان افراد را تهدید نخواهد کرد. دلیل استفاده از شیشه سکوریت برای خودروهایی این است که مقاومت بسیار زیادی در شرایط مختلف از خودشان نشان می‌دهند. پس لازم است بدانید که شیشه سکوریت در صنعت ساختمان سازی کاربرد وسیعی داشته است.