پارتیشن شیشه یا ام دی اف: کدام پارتیشن اداری بهتر است؟

حتی اگر به تازگی هم کسب‌وکاری راه اندازه کرده باشید حتماً میدانید که دکوراسیون فضای داخلی دفتر تا چه اندازه بر جلب نظر و رضایت مشتریان و مخاطبان فعالیت شما تأثیرگذار است. هرچه در مسیر حرفه‌ای شدن جلوتر بروید داشتن یک دفتر با دکوراسیون اختصاصی هم برایتان معنادارتر می‌شود. در هر حوزه‌ای که مشغول باشید نظم و زیبایی دفتر کار شما به عنوان مرکز مدیریت پروژه‌ها در نظر مخاطبان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است که باید برای آن تصمیمی بگیرید. پیشنهاد ما استفاده از پارتیشن‌بندی اداری است.

پارتیشن‌بندی راه‌حلی ساده، سریع و کم‌هزینه است که به شما کمک می‌کند با بهترین نظم و فضاسازی را در محیط کارتان پیاده کنید. آن‌ها در سبک‌های مختلفی وجود دارند که در این میان پارتیشن شیشه و ام دی اف از دیگر انواع پارتیشن اداری محبوب‌تر هستند؛ اما سؤالی که همیشه ذهن مخاطب و مشتریان را به خود مشغول می‌کند این است که در میان پارتیشن‌ شیشه و ام دی اف کدام را انتخاب کنیم؟ طبیعتاً پاسخ به این سؤال بدون بررسی ویژگی‌ها و امکانات هرکدام از این دو نوع پارتیشن امکان‌پذیر نیست. با ما همراه باشید تا به شما بگوییم کدام پارتیشن اداری گزینه مناسب‌تری است.

پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری چه خصوصیاتی دارند؟

21

اولین مسئله‌ای که در انتخاب پارتیشن اداری اهمیت دارد نیازهای شما و دومین مسئله سبک دکوراسیون دفتر کارتان است. اگر بخواهیم خصوصیات پارتیشن شیشه‌ای را بررسی کنیم بی‌شک این نوع پارتیشن در میان تمام انواع پارتیشن‌های اداری مناسب‌ترین گزینه برای اجرا در دفاتر کاری است.

هرچند که پارتیشن شیشه‌ای قدمت کمتری به نسبت پارتیشن‌های ام دی اف و چوبی دارد اما دقیقاً متناسب با نیاز محیط‌های اداری طراحی شده است و به همین دلیل در مدت‌زمان محدودی توانستند جایگزین بهتری برای انواع قدیمی پارتیشن‌ها باشد. پارتیشن شیشه‌ای عایق خوبی در برابر صداست، نور ورودی به فضا را محدود نمی‌کند و در عین ایجاد حریم خصوصی برای اعضای تیم شما ارتباط بصری میان کارمندان را حفظ می‌کند.

اما از نظر سبک دکوراسیون، این نوع پارتیشن بیشتر مناسب دفاتری با طراحی مدرن است. البته که بعضی از انواع پارتیشن شیشه‌ای را می‌توان در دفاتری با دکوراسیون کلاسیک هم به کار گرفت. پارتیشن‌های شیشه‌ای بهترین انتخاب برای دفاتر مدرن هستند، از نظر زیبایی‌شناختی چشمگیر به نظر می‌رسند و درنتیجه این توانایی را دارند که در نگاه اول حس بهتری را به مخاطب شما القا کنند.

 

عکس سوم از هاست از سایت shishex   بارگذاری شود

پارتیشن شیشه ای

شما با انتخاب این نوع پارتیشن اداری می‌توانید سبک‌ها و طرح‌های متنوعی را در فضاهای مختلف دفترتان پیاده کنید. امکان استفاده از شیشه‌های مات، رنگی، طرحدار و یا چاپ طرح‌های منحصربه‌فرد متناسب با نوع فعالیت این پارتیشن اداری را برای صاحبان کسب‌وکار خاص و ویژه می‌کند.

 

علاوه بر تمام ویژگی‌های مثبت پارتیشن شیشه‌ای نصب و اجرای آن بسیار ساده و سریع‌تر از انواع پارتیشن ام دی اف صورت می‌گیرد، امکان جابجایی و نصب مجدد آن وجود دارد و به این وسیله از هدر رفت هزینه‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه بر این پارتیشن شیشه‌ای بادوام است، مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد، در برابر آتش‌سوزی مقاوم است و نگهداری از آن هزینه خاصی در بر ندارد.

گروه تخصصی شیشکس نمونه‌های متنوعی از این نوع پارتیشن‌بندی را روی سایت خود به شما نشان می‌دهد.

پارتیشن‌های ام دی اف چه خصوصیاتی دارند؟

پارتیشن‌های ام دی اف به نسبت پارتیشن‌های شیشه‌ای از قدمت بیشتری برخوردارند تقریباً برای نصب و اجرا در هر محیطی از جمله محیط‌های کاری و محیط خانگی مناسب‌اند، برای ایجاد حس راحتی و ایجاد جلوه‌ای سنتی در دفاتر اداری به کار می‌روند و بیشتر از هر مکانی در طراحی مطب و فضاهای آزمایشگاهی مورداستفاده قرار می‌گیرند.

تفاوت دیگر این نوع پارتیشن‌بندی با انواع پارتیشن شیشه‌ای قیمت بسیار متنوع آن است. از آنجایی که در ساخت این پارتیشن می‌توان از انواع مختلفی چوب ام دی اف با کیفیت‌های متفاوتی استفاده کرد قیمت ساخت و نصب آن هم بسیار متغیر و متنوع است.

پارتیشن‌های ام دی اف هم مانند پارتیشن‌های شیشه‌ای در برابر صدا عایق هستند اما قدرتشان در عایق کردن صدا از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای و به خصوص پارتیشن‌های دوجداره فریم دار بسیار کمتر است. حریم خصوصی کارکنان با به کار گیری پارتیشن ام دی اف به طور کامل حفظ شده و در نتیجه با ایجاد فضاهای مجزا در افزایش میزان تمرکز اعضای تیم تأثیرگذار است. البته ناگفته نماند که به کارگیری این نوع پارتیشن‌بندی برای اجرا در فضاهای کار تیمی اصلاً توصیه نمی‌شود، چراکه با محدود کردن ارتباط بصری میان اعضا حفظ روحیه کار تیمی و افزایش همکاری میان اعضا را به صفر می‌رساند.

علاوه بر این‌ها اگر دفتر تاریک و کم نوری دارید این نوع پارتیشن اداری مناسب شما نیست. پارتیشن‌های ام دی اف با محدود کردن نور ورودی به فضا، اتاق‌های تاریکی ایجاد می‌کنند که برای روشن کردنشان نیازمند به استفاده از منابع نور مصنوعی هستید. در بعضی موارد می‌توان پارتیشن‌های چوبی را با انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای ترکیب کرد و این عیب پارتیشن‌های ام دی اف را تا حدودی جبران کرد. این کار معمولاً با هدف روشن‌تر کردن اتاق‌های کار و فضاهای جداشده صورت می‌گیرد.

ما سعی کردیم تا به طور خلاصه تمام ویژگی‌ها و خصوصیات پارتیشن شیشه و ام دی اف را برایتان توضیح دهیم. حالا شما باید تصمیم بگیرید که با توجه به خصوصیات ذکر شده کدام نوع پارتیشن اداری  شیشکس برای نصب در دفتر کارتان مناسب‌تر است.