کرونا، ویروس خطرناکی است که به نظر می‌رسد قرار نیست به زودی ما را ترک کند. اما ما می‌توانیم با راه‌هایی، ایمنی بدن خود را در برابر این بیماری افزایش دهیم. یکی از این راه‌ها، نگهداری از گیاهان آپارتمانی خاص است. گیاهانی که تصفیه کننده هوا، بهبود دهنده وضعیت بیماران و تغییر دهنده شرایط دشوار هستند. اما چه گل آپارتمانی برای این هدف بهتر است؟ افکار نیوز برای پیدا کردن بهترین گیاهان در ایام کرونا، به سراغ یک مجموعه با سابقه به اسم بنیس فلاور رفته است. بنیس فلاور که خود دارای گلخانه‌های بزرگ گل رز است و در فروشگاه آنلاین و حضوری‌اش انواع دسته گل ، تاج گل، باکس گل، سبد گل، گل‌های رز جاودان، گیاهان آپارتمانی و... را ارائه می‌کند، برایمان از بهترین‌ گل و گیاه مناسب برای ایام کرونا می‌گوید.

 

چرا از گیاه نگهداری کنیم؟

پیش از آنکه بخواهیم از انواع گیاهان مناسب در ایام کرونا بگوییم، باید ببینیم که چرا گیاهان می‌توانند در این روزها کمک‌مان کنند. در اوایل پاندمی کرونا، بیمارستان‌های صحرایی متعددی در گوشه و کنار دنیا شکل گرفت. یکی از این کشورها آمریکا بود. سرزمینی که با آمار بالای ابتلای روزانه، با مشکلات بسیاری دسته و پنجه نرم می‌کرد. به گزارش افکار نیوز و به نقل از گل فروشی بنیس فلاور در پژوهشی مشخص شد که قرار دادن گلدان در کنار تخت بیماران، به تسریع بهبود آنها کمک کرده است.

از سوی دیگر پژوهش‌هایی از گذشته وجود داشت که نشان می‌داد بیمارانی که در اتاق‌شان گیاه دارند، کمتر دچار عارضه‌های پس از عمل می‌شوند، فشار خون کمتری دارند و زودتر هم می‌توانند بیمارستان را ترک کنند.

از سوی دیگر، گیاهانی هستند که می‌توانند هوا را تصفیه کنند. برخی از آنها تولید کننده اکسیژن هستند و برخی دیگر هم آلودگی‌های محیط را می‌گیرند.

گیاهان و کاهش استرس

افکار نیوز به نقل از گلفروشی بنیس فلاور معتقد است که نقش گیاهان در کاهش استرس را نمی‌توان نادیده گرفت. استرس که عاملی مهم در پایین آوردن سیستم ایمنی بدن و ضعیف شدن در برابر ویروس کروناست، می‌تواند با کمک گیاهان کاهش پیدا کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که آب دادن به گیاهان آپارتمانی، هرس کردن آنها، تعویض خاک و حتی نگاه کردن به گلدان‌ها می‌تواند استرس را کاهش دهد. مراقبت از گیاهان، ذهن را آرام می‌کند و افکار منفی را دور خواهد کرد. مراقبت از گل‌ها و گیاهان به انسان کمک می‌کند تا با طبیعت پیوند پیدا کند و حتی برای چند دقیقه دغدغه‌های گوناگونش را کنار بگذارد. در نتیجه گیاهان می‌توانند استرس‌های ناشی از اخبار بد کرونا را تا حد زیادی التیام ببخشند. از سوی دیگر نگهداری از گیاهان برای سالمندان و کودکان که در قرنطینه به سر می‌برند هم بسیار جذاب است. چرا که پرورش و رشد هر گیاه درست شبیه یک معجزه است و می‌تواند به پرورش روح و تعالی آن نیز کمک کند.

21

 

چه گیاهانی بخریم؟

اگر برای مراقبت از خود و عزیزان‌تان به دنبال چند گیاه آپارتمانی خوب هستید، بنیس فلاور لیستی از 5 گیاه مناسب برای این منظور را در ادامه ارائه کرده است.

 

 1. گل سانسوریا

  در کرونا، احتمال بروز مشکلات تنفسی بسیار محتمل است. در نتیجه گل‌های آپارتمانی که می‌توانند اکسیژن تولید کنند در اولویت انتخاب هستند. اگر شما هم اینطور فکر می‌کنید، گل سانسوریا یک انتخاب عالی خواهد بود. سانسوریا شب‌ها اکسیژن خالص تولید می‌کند و یک گیاه عالی برای اتاق خواب است. در نتیجه اگر خواب آرام و اتاقی پر از اکسیژن می‌خواهید، گل سانسوریا، گزینه‌ای بسیار عالی است. سانسوریا انواع گوناگونی مانند، سانسوریا مینیاتوری، سانسوریا کرواتی، سانسوریا مهتابی و... دارد که شما می‌توانید تمام آنها را در سایت گل فروشی بنیس فلاور سفارش بدهید.

   

 2. گل گندمی یا عنکبوتی

  از بهترین گیاهان برای دوران کرونا، بی‌شک گندمی است. این گیاه که رشد سریع، شیوه قلمه زدن آسان و برگ‌هایی شفاف و زیبا دارد، یک گزینه ایده‌آل برای خانه‌ها و شرکت‌هاست. گندمی نیز متخصص گرفتن آلودگی‌های محیط و تصفیه کردن هواست. نکته بسیار جذاب درباره گیاه گندمی ایجاد قلمه‌های کوچک، توسط خود گیاه است. قلمه‌هایی که گندمی‌های کوچک هستند و می‌توان آنها را از گیاه اصلی جدا کرده و در گلدان دیگری کاشت. افکار نیوز به نقل از بنیس فلاور پیشنهاد می‌کند که اگر به دنبال یک گیاه ساده، زیبا و غیرسمی در دوران کرونا هستید، از این گل آپارتمانی خاص و متفاوت غافل نشوید.

   

 3. گل آنتوریوم

  در دوران کرونا، داشتن یک گیاه گلدار خاص و زیبا، می‌تواند اثرات چشم‌گیری برایتان داشته باشد. خصوصا اگر پای یک گیاه متفاوت در میان باشد که می‌تواند آلودگی‌های هوا را هم از بین ببرد. اسم این گل آنتوریوم است. گلی شفاف و زیبا که به گل فلامینگو هم شهرت دارد. گل‌های آنتوریوم رنگ‌های جذاب و قشنگی هم دارند. به همین دلیل می‌توانید آنها را با دکوراسیون‌های گوناگون در خانه و محل کارتان هماهنگ کنید. گل آنتوریوم تا مدت‌های طولانی روی گیاه باقی می‌ماند و زمانی که گلش را هم از دست می‌دهد، با برگ‌های قلب مانندش، حال و روز خوبی را برایتان خواهد ساخت.

  22

 4. گل آپارتمانی اسپاتی فیلوم

  اگر یک گیاه زیبا و مقاوم می‌خواهید که نور کمی لازم دارد، گل می‌دهد و هوا را هم خیلی خوب تصفیه می‌کند، اسپاتی فیلوم مخصوص شماست. این گیاه به سبب ویژگی‌های جذابش، یک گل آپارتمانی مناسب برای عیادت از بیماران هم تلقی می‌شود. اسپاتی فیلوم معمولا گل‌های سفید و زیبایی دارد که لابه‌لای برگ‌های زیبایی پنهان شده‌اند.

   

 5. گل آپارتمانی نخل اریکا

  اگر یک گیاه با برگ‌های زیبا، متفاوت و خاص می‌خواهید، نخل اریکا یک انتخاب عالی است. نخل اریکا بسیار مقاوم است و برگ‌های آن ناگهان از غلاف خود خارج می‌شوند. اریکا می‌تواند خیلی زود رشد کند و قد بکشد. علاوه بر این، این گیاه نیازهای کمی دارد و می‌توان از آن برای زیباتر شدن انواع دکوراسیون‌ها استفاده کرد.

در این مطلب از افکار نیوز به نقل از بنیس فلاور، به بررسی گیاهانی پرداختیم که در این روزهای کرونایی می‌توانند کارایی بسیار بالایی داشته باشند. آنها هوا را تمیز می‌کنند، به محیط طراوت می‌بخشند و می‌توانند زندگی زیباتری را خلق کنند. شما تجربه نگهداری از چه گیاهانی را داشته‌اید؟ فکر می‌کنید کدام گل‌های آپارتمانی دیگری می‌توانند به این لیست اضافه شوند؟ برای سفارش تمام این گیاهان و سفارش آنلاین گل فروشگاه بنیس فلاور همراه شماست.