خوب سوال جالبی است واقعاچرا طلا و نقره را میبوشیم . ایا خواص درمانی در این فلزات نهفته است اصلا خواص نقره چیست ؟

ایا در پوشیدن و همراه داشتین طلا و نقره منفعتی نهفته است ؟

چرا آقایان و خانم ها  بهتر است ازطلا و  نقره استفاده کنند ؟

خوب مشخص است که پرسش های بی شماری در مورد طلا و نقره مطرح است و روش های مختلفی برای پی بردن به اینکه زیورآلاتمان نقره است، طلا یا بدل وجود دارد ابتدا به سراغ پاسخ به پرسش های مطرح شده میرویم

نقره چیست و چه خواصی دارد :

خوب نقره یکی از فلزات موجود در طبیعت است که با روش های مختلفی از دل طبیعت استخراج میشودو البته در جدول تناوبی عنصر های مندلیف نیز حضور دارد نقره از زمان های خیلی دور مورد استفاده پیشینیان بوده است و کشف نقره به سال هایی که طلا کشف شد بر می گردد.

خواص نقره بیشمار است والبته برخی از خواص نقره را اینجا مطرح میکنیم:

اول اینکه نقره خالص یا نقره پنبه رسانایی فوق العاده ای دارد و جریان برق را بسرعت از خود عبور میدهد این موضوع در مورد حرارت نیز صدق میکند. نقره حرارت و گرما را بسیار سریع از سویی به سوی دیگر منتقل میکند

چرا از طلا و نقره استفاده میکنیم

 همانطور که در این عکس میبینید در حال جوشکاری نقره هستیم و میبینید که کل انگشتر برای جوشوکاری گرم و سرخ شده است .یکی دیگر از ویژگی های  نقره این است که نقره خالص نرم است و اگر یک ورقه یا شمش نقره خالص داشته باشید می بینید که به راحتی میتوانید این شمش نقره را با دست خم کنید .

 

یکی دیگر از مشخصات ظاهری نقره این است که نقره چکش خوار است یعنی اینکه در برخورد با چکش شکل و شمایلش عوض میشود.

نقره ها در کل نرم تر از آهن هستند حتی نقره عیار شده یا به اصطلاح نقره 925 را میتوان شکل داد یا اره کرد خوب برای اینکه با زیبایی کار آشنا شوید و بدانید که چرا از  نقره  در ساخت زیورآلات استفاده می شود تصویری را که با اره  مویی مخصوص اره مشبک کاری شده است را با هم میبینیم .

چرا از طلا و نقره استفاده میکنیم

خوب همانطور کی میبیند این یک انگشتر نقره زیباست که البته هنوز آماده نشده است و کمی کار دارد اما میتوان رد فیسقول و اره کاری  و مکشبک کاری را روی این انگشتر نقره مردانه  دید .

 نقره تخت میشود  و تغییر ظاهر میدهد که این قضیه به نرم بودن نقره بر میگردد و همین موضوع است که باعث میشود یک شمش نقره تبدیل به یک ورقه نقره شود بدون هیچ گونه ترک خوردگی این باعث میشود بتوان از نقره در ساخت زیورآلات به کمک برش لیزر استفاده کرد و زیورآلاتی نظیر پلاک اسم ، گوشواره نقره  و دستبند نقره را از ورقه نقره ساخت  .

چرا از طلا و نقره استفاده میکنیم

چرا از طلا و نقره استفاده میکنیم

این ها همه خواصی از نقره بود که این فلز را برای ساخت زیورآلات محبوب می نماید خصوصیت هایی که هر طلاسازی با آن آشناست .

خواص و مضرات نقره برای بدن

نقره هیچ ضرری برای بدن خانم ها و آقایان ندارد و برعکس فواید بیشماری دارد

اول اینکه نقره آرامبخش است و فشار عصبی را کم میکند وبرای افرادی که مزاج تندی دارند وتند خو هستند مناسب است

دوم اینکه همراه داشتن انگشتر نقره  گردش خون را تنظیم میکند و باعث میشود فشار خون شما متعادل گردد.

شاید باورتان نشود ولی پوشیدن انگشتر نقره در دست چپ باعث میشود تا قلبتان سالم و سرحال بزند و دچار سکته قلبی نشوید

و در آخر باید گفت نقره ضد باکتریست و باکتری های و آلودگی های دست و بدن را از بین میبرد

این ها همه خواص نقره هستند ایا باز هم دلیلی برای عدم استفاده از انگشتر نقره دارید 

مورد دیگری نیز به ذهنم رسید و آن اینکه خیلی ها دوست دارند زیورآلات بدلی بپوشند اما  دچار حساسیت میشوند پوشیدن نقره این حسن را هم دارد که باعث ایجاد حساسیت به بدلیجات نمیشود .و راه درمانی برای رفع حساسیت به بدلیجات است چرا که در ترکیب ساخت زیورآلات نقره از نیکل استفاده نمیشود.

تا به اینجا دلایل مختلفی برای استفاده از نقره مطرح کردیم اما ایا هر گردی گردوست ؟؟؟؟

ایا هر زیورآلاتی که خریدیم و استفاده کردیم نقره است

چه تظمینی وجود دارد که انگشتری که خریده ایم نقره باشد

آیا روش های تشخیص نقره از بدلیجات را میدانید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

روش های تشخیص نقره:

روش ها ی تشخیص نقره بسیارند که یکی از آنها تشخیص نقره با وایتکس است و دیگری روش تشخیص نقره با آهنرباست

این ها همه روش های برای تشخیص نقره از بدل هستند که لازم است یاد بگیرید تا سرتان هنگام خرید زیورآلات نقره مردانه و زنانه کلاه نرود .روش تشخیص نقره با وایتکس روشی است که بیشتر برای انگشتر های ساده کاربرد دارد چرا که اگرزیورآلات نگین دار خود را درون وایتکس قرار دهید سیاه شود برق انداختن آن سخت است ولی براق کردن انگشتر های ساده ، کاریست که به راحتی در خانه قابل انجام است .

چرا در ساخت زیورآلات از طلا استفاده میشود؟

سوال جالبی است اما دلیلش را بالا تر گفتم به همان دلیلی که از نقره در ساخت زیورآلات استفاده میشود طلا خواص بیشماری دارد اول اینکه نرم و چکش خوار است و در واقع شکل دهی به آن توسط طلا سازان  قابل انجام است و با ابزار آلات مخصوص زرگری میتوان هر زیورآلاتی را با طلا ساخت . گرما را به سرعت از خود عبور میدهد و در عبور الکتریسیته نیز کارش حرف ندارد . طلا ارزشمند است و به عنوان زیورآلات  از گذشته مورد استفاده خانم ها قرار میگرفته است و نشانی بر تمکن مالی است  

راه های شناخت طلا کدام است

اما اگر زیورآلاتی خریدیم یا پیدا کردیم چطور بفهمیم طلاست یا نقره یا بدل  خوب اول این کار و بهترین کار برای تشخیص طلا از بدلیجات  استفاده از آهنرباست اگر طلای شما به آهنربا چسبید، بدلیجات است  و اگر نه امکان طلا بودنش هست و باید گفت تا 50 درصد امکان دارد که طلا باشد و یا نقره و یا پلاتین  در مرحله بعد باید سراغ تست های دیگر رفت و بهترین تست همان تست معروف سنگ و محک است است که طلا فروش ها از آن استفاده میکنند .