تکنولوژی روز به روز در حال پیشرفت است و ما به وضوح میتوانیم این پیشرفت را مشاهده نماییم. با یک مقایسه ساده در طی یک مدت زمان 20 ساله، متوجه میشوید که پیشرفت تکنولوژی تا چه اندازه در بهبود زندگی ما تاثیر داشته است. اگر بخواهیم یک نمونه از پیشرفت تکنولوژی را نام ببریم، میتوانیم به قفل هوشمند اشاره کنیم که با تولید آن صنعت قفل دچار تحول عظیمی شد. برای اینکه بدانید قفل هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد، این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

قفل هوشمند چیست؟

قفل هوشمند به نوعی قفل گفته میشود که با استفاده از قابلیت های هوشمند خود، میتواند امنیت خانه یا محل کار شما را تضمین نماید. در این قفل دیگر با کلید سروکار ندارید و باز کردن با روش های دیگر مانند اثر انگشت، کارت، تشخیص چهره، رمز عبور و حتی تلفن همراه را تجربه خواهید نمود. روش های جدید بازگشایی هم کار را برای افراد آسانتر میکنند و هم امنیت بالاتری دارند.

برخی افراد با نام های دیگر مانند قفل دیجیتال یا قفل الکترونیکی از این قفل یاد میکنند اما فرقی در اصل ماجرا نمیکند که این قفل نامش چه باشد؛ قفل هوشمند، قفل دیجیتال و یا قفل الکترونیکی. تمام این نام ها نشان میدهد که دیگر با یک فرآیند مکانیکی روبرو نخواهیم بود و شما با استفاده از آن، از بازگشایی به وسیله کلید رهایی خواهید یافت.

انواع قفل هوشمند

به طور کلی دسته بندی قفل ها بر اساس روش بازگشایی آنها صورت میگیرد و نام این قفل ها نیز برگرفته از همین موضوع است. مهمترین انواع قفل هوشمند به شرح زیر هستند:

قفل اثر انگشتی

2

یکی از محبوب ترین انواع قفل هوشمند به قفل اثر انگشتی تعلق میگیرد. اثر انگشت به دلیل منحصربفرد بودن آن، دلیل بسیار مهمی بود که تولید کنندگان قفل هوشمند به سراغ این نوع بازگشایی بروند. اثر انگشت یکی از مهمترین خصوصیات افراد است که از این طریق تمایز بین افراد نمایان میشود. این ویژگی مهم به قفل های اثر انگشتی امنیت فوق العاده ای میبخشد و از ورود افراد ناشناس ممانعت به عمل می آورد.

قفل تشخیص چهره

یکی دیگر از قفل های بیومتریکی که زمان زیادی از رونمایی آن نمیگذرد، قفل تشخیص چهره است. پیشتر از این فناوری در زمینه شناسایی و دستگیری افراد خلافکار استفاده می شد اما این تکنولوژی پیش از ورود به دنیای تلفن های همراه هوشمند، در تولید قفل های هوشمند مورد استفاده قرار گرفت.

قفل کارتی

نوع دیگر قفل های هوشمند، قفل های کارتی هستند که شاید با آنها حداقل در هتل ها مواجه شده باشید. قفل های کارتی از لحاظ عملکرد شباهت بسیاری به قفل های کلیدی دارند اما با آنها کاربری آسانتر و امنیت بالاتر را تجربه خواهید نمود. شما برای بازگشایی قفل کافی است کارت را به صفحه قفل نزدیک نمایید.

قفل رمزی

قفل هوشمند دیگری که بازگشایی آن از طریق رمز عبور صورت میگیرد، قفل رمزی است. این نوع قفل نیز به دلیل سهولت در دسترسی میتواند گزینه مناسبی برای نصب بر روی درب ها محسوب شود. انتخاب رمز عبور مناسب برای قفل های رمزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در انتخاب آن باید نهایت دقت را به خرج داد؛ زیرا رمز عبور در اصل همانند کلید برای قفل های سنتی است و نباید بگذاریم که افراد ناشناس به آن دسترسی پیدا کنند. برای آشنایی بیشتر با قفل رمزی و نکات مربوط در مورد انتخاب رمز عبور مناسب به لینک زیر مراجعه نمایید.

https://tanserlock.com/pin-code-door-lock/

قفل هوشمند با قابلیت بازگشایی از راه دور

شاید این نوع قفل هوشمند شما را همانند بسیاری از افراد شگفت زده نماید. چند سالی است که قفل هایی با قابلیت بازگشایی از راه دور تولید شده اند و این صنعت را متحول کرده اند. تولید کنندگان قفل هوشمند در ابتدا سهولت دسترسی را برای افراد خانه درنظر گرفتند اما پس از مدتی پا را فراتر گذاشتند و با تولید قفل های هوشمندی که از راه دور و با استفاده از تلفن همراه هوشمند باز میشوند، این امکان را برای افراد فراهم نمودند تا در صورتی که فردی آشنا به غیر از اعضای خانواده قصد ورود به مکانی را داشته باشد، مالک خانه بتواند قفل را برای او باز نماید.

این اتفاق معمولا زمانی رخ میدهد که میهمان پیش از حضور صاحبخانه به محل موردنظر میرسد و صاحبخانه به وسیله تلفن همراه هوشمند خود میتواند قفل درب را برای میهمان خانه باز نماید. همچنین با استفاده از این نوع قفل هوشمند، دیگر نیاز نیست زمانی که به سفر رفته اید، کلید خانه را به همسایه یا دوست خود بدهید تا به خانه شما سر بزنند و تنها با تلفن همراه خود، به آسانی میتوانید از هرجایی که هستید درب را برای آنان باز نمایید.

قفل ترکیبی

3

نوعی دیگر از قفل های هوشمند هستند که در تولید آنها، از ترکیب دیگر انواع قفل هوشمند استفاده شده است. به طور مثال برخی از افراد علاقه مند بودند که قفل هوشمند آنها علاوه بر بازگشایی از طریق اثر انگشت، به روش های دیگری مانند کارت یا رمز عبور نیز باز شود. این علاقه مندی افراد سبب شد تا تولید کنندگان به فکر تولید قفل ترکیبی یا قفل چندکاره بیفتند.

این نوع قفل هوشمند میتواند از دو، سه و حتی تمامی قابلیت های بازگشایی دیگر انواع قفل هوشمند برخوردار باشد و یک قفل همه چیز تمام را در اختیار شما قرار دهد.

ویژگی های قفل هوشمند

با کلیدهایتان خداحافظی کنید!!

از نظر بسیاری از افراد مهمترین ویژگی قفل هوشمند، بی نیاز کردن انسان ها از بازگشایی به وسیله کلید است. بازگشایی با استفاده از کلید، دردسرهای خاص خود را دارد و مشکلات بسیاری را برای افراد ایجاد میکند. شکستن کلید در قفل و فراموش کردن یا گم کردن کلید، نمونه های عینی است که تا به حال برای افراد زیادی رخ داده است.

امنیت خانه تان را به دست بگیرید

یکی از مهمترین ویژگی های قفل هوشمند را باید در امنیت بالای آن دانست. روش های بازگشایی قفل هوشمند به افراد اجازه نمیدهد که بتوانند به خانه شما ورود پیدا کنند. به طور مثال هنگامی که شما از قابلیت اثر انگشت برای قفل هوشمند خود بهره می برید، هیچ فرد دیگری نمیتواند به خانه شما دسترسی داشته باشد یا اگر قفل هوشمند شما از نوع بازگشایی به روش تلفن همراه است، به جز شما هیچ کس نمیتواند آن را باز نماید.

خانه زیباتر میخواهید، بفرمایید قفل هوشمند!!

اگر تصور شما از قفل هوشمند یک قفل نچندان زیبا همانند قفل های کلیدی است، بدانید که سخت در اشتباهید. یکی از مهمترین نکاتی که تولید کنندگان قفل هوشمند دست بر روی آن گذاشته اند، طراحی مدرن و جذاب برخلاف قفل های کلیدی است. طراحی قفل های هوشمند به قدری زیباست که میان قفل های هوشمند و کلیدی در این زمینه تفاوت از زمین تا آسمان میباشد. پس اگر خانه زیباتر میخواهید، قفل هوشمند در خدمت شماست.

بهترین تولید کننده قفل هوشمند در ایران

مسلما با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی تا به اینجا در مورد قفل هوشمند به دست آوردید. قفل های هوشمند بسیاری در بازارهای کشور، چه ایرانی و چه خارجی وجود دارند و افراد با مطالعه در مورد ویژگی های آنها، اقدام به خرید قفل هوشمند میکنند. اگر شما نیز همانند بسیاری از ایرانیان علاقه مند به استفاده از محصولات تولید داخل هستید، پس نام قفل هوشمند تنسر را به خاطر بسپارید. گروه تولیدی و صنعتی تنسر با استفاده از ماشین آلات صنعتی پیشرفته و قطعات با کیفیت خارجی توانسته است محصولات بسیار فوق العاده ای تولید نماید و خود را به عنوان بهترین تولید کننده قفل هوشمند در ایران مطرح کند. برای آشنایی با این تولید کننده داخلی، میتوانید به وب سایت رسمی آنها مراجعه نمایید.

وب سایت تنسر: https://tanserlock.com/