اگر کسب و کار آنلاینی دارید، می‌دانید که برای رشد هر چه بیشتر آن و دیده شدن سایت در اولین نتایج موتورهای جستجو نیاز به سئو کردن سایت دارید. اما طبیعتا همه افرادی که برای کسب و کار خود اقدام به راه‌اندازی سایت می‌کنند در حوزه سئو تخصصی ندارند و لازم است از افراد یا مجموعه‌هایی که در این مورد تخصص دارند کمک بگیرند. این کمک‌ها می‌تواند به دو صورت مشاوره در مورد سئو کردن سایت باشد و یا نیاز باشد تا دارندگان کسب و کار اینترنتی از خدمات سئو که توسط افراد حرفه‌ای ارائه می‌شود استفاده نمایند. طبیعتا در این شرایط هزینه سئو متفاوت خواهد بود. ما در این مطلب قصد داریم به این موضوع پرداخته و تفاوت بین مشاوره سئو و خدمات سئو را بیان کنیم تا شما بدانید برای کسب و کارتان به کدام‌یک از آن‌ها نیاز دارید؟

سئو چیست؟

پیش از اینکه به دو مقوله مشاوره سئو و خدمات سئو بپردازیم بهتر است ببینیم سئو چیست که تا این اندازه در حال حاضر برای فعالیت‌های اینترنتی موثر است و بدون آن سایت شما دیده نمی‌شود. سئو به معنای بهبود محتوا و عملکرد وب سایت مطابق استانداردهای گوگل جهت افزایش رتبه سایت در موتور جست و جوی گوگل و در نهایت افزایش بازدید وب سایت است. برای موفقیت در سئو بهتر است از یک متخصص حرفه‌ای کمک بگیرید؛ زیرا یک متخصص سئو حرفه ای می‌تواند با ارائه مشاوره سئو و خدمات آن، شما را در رسیدن به هدف‌تان یاری نماید. در ادامه خواهیم دید که مشاوره سئو چه کسی است و هنگامی که درخواست مشاوره دارید چه مواردی باید به شما آموزش داده شود؟

مشاوره سئو چیست؟ مشاور سئو چه راهکارهایی پیشنهاد می‌کند؟

مشاور سئو یا متخصص سئو SEO Specialist کسی است که تحت مشاوره سئو، نکات مهمی را به شما آموزش می‌دهد و کسی است که در ابتدا می‌تواند تحلیل درستی از کسب و کار شما داشته باشد و جایگاه کنونی شما را در بین رقبا بررسی کرده و بتواند طبق استراتژی‌هایی که در نظر می‌گیرد، راهکارهایی ارائه نماید تا سایت شما در کمترین زمان به جایگاهی که مدنظر دارید برسد.

مشاور سئو مسئول برنامه ریزی، پیاده سازی و مدیریت تمام مشتری های یک کسب و کار اینترنتی از طریق سئو سایت است. وظایف مشاور سئو بسیار گسترده و متنوع است، اما مهم ترین وظایف آنها شامل بازاریابی، آنالیز سایت رقبا و سایت خود، چیدن استراتژی محتوا، لینک سازی و جستجوی کلمات کلیدی مناسب کسب و کار شما میباشد.

مشاوره سئو

علاوه بر این مشاور سئو به شما می‌گوید که لازم است از چه محتوایی برای سایت استفاده نمایید تا بتوانید به سرعت در بین سایت‌های دیگر دیده شوید. بسیاری از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی سعی می‌کنند با استخدام متخصص سئو، برای پیشرفت سئو سایت خود کمک گرفته و از سپردن صفر تا صد آن به یک متخصص سئو و یا مجموعه‌هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند اجتناب نمایند تا هزینه سئوی کمتری بپردازند. در مقابل افرادی هم هستند که صفر تا صد سئو سایت خود را به مجموعه‌هایی که خدمات سئو ارائه می‌کنند، می‌سپارند. این دو تصمیم به خود شما، نوع کسب و کارتان، هدفی که دارید و همچنین توانمندی خودتان در یادگیری راهکارهای سئو و پیاده کردن آن بستگی دارد.

در یک نگاه کلی می‌توان راهکارهای مشاوره سئو به دارندگان سایت را در موارد زیر خلاصه کرد:

 • مشاور سئو کمک می‌کند سایت شما در صفحه اول گوگل و سایر موتورهای جستجو دیده شود.
 • راهکارهایی ارائه می‌کنند که بتوانید برند خود را به خوبی به کاربران معرفی کنید.
 • با مشاوره اصولی به پیشرفت سایت شما کمک می‌کنند.
 • قواعد و قوانین جدید‌ترین الگوریتم‌های گوگل را به شما یادآوری می‌کنند.
 • کمک می‌کنند تا بتوانید اعتماد کاربران و مشتریان را در بین رقبا جلب نمایید.
 • راهکارهایی ارائه می‌کنند که بتوانید کاربران را به مشتریان دائمی تبدیل نمایید.
 • راه‌هایی را به شما می‌آموزند که بتوانید ارتباط سایت خود را با سایر شبکه‌های اجتماعی برقرار کرده و مشتریان بیشتری بیابید.
 • استخدام متخصص سئو و یا مشاور کمک می‌کند تا هزینه کمتری برای تبلیغات بپردازید و این امر را با استفاده از روش‌های کم هزینه‌تری انجام دهید.

خدمات سئو سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

راه دیگری نیز برای استفاده از راهکارهای سئو وجود دارد و بیشتر مناسب برای افرادی است که اطلاعات زیادی در مورد سئو ندارند و مایلند از خدمات سئو سایت که توسط شرکت‌های این حوزه ارائه می‌شود استفاده نمایند و صفر تا صد سئو سایت خود را به آن‌ها بسپارند. این مورد البته بستگی به خود شما دارد تا ببینید پرداخت هزینه سئو در چه شرایطی برای شما کارآمدتر است. اما خدمات سئو به طورکل به دو موضوع سئو داخلی و سئو خارجی سایت مرتبط می‌شود که چنانچه هر دوی آ‌ن‌ها در کنار هم انجام شود می‌تواند موجب ارتقای سایت شما شده و هزینه سئویی که می‌پردازید برای شما اثربخش باشد. بنابراین هنگام استخدام متخصص سئو باید بدانید در این خصوص چه خدماتی را می‌توانید از آن‌ها دریافت نمایید.

خدمات سئو

 • سئو داخلی

آنچه در سئوی داخلی باید رعایت شود:

 • انتخاب عنوان صفحه Page Title که باید دارای کلمات کلیدی باشد.
 • در تگ توضیحات یا Meta Description باید کلمات کلیدی به کار رود.
 • در نظر گرفتن یو آر ال URL صحیح به طوری که کلمه کلیدی در آدرس به کار رود.
 • محتوای مرتبط و مفید یکی از مهم‌ترین خدمات سئو است که توسط متخصص محتوا انجام می‌گیرد.
 • سئو کردن عکس‌ها یکی دیگر از خدمات سئو داخلی است که با استخدام متخصص سئو به راحتی روی سایت شما انجام می‌شود.
 • لینک کردن مطالب داخلی سایت به یکدیگر از جمله مهم‌ترین خدمات سئو است که توسط متخصص سئو انجام می‌شود.
 • سئو خارجی

از دیگر خدماتی که یک متخصص سئو می‌تواند در خصوص سئو خارجی به شما ارائه نماید، راهکارهایی است که کمک می‌کند وضعیت بیرونی سایت استانداردسازی شود. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. با خدمات سئو خارجی می‌توان لینک‌های معتبری از وب سایت‌های پرمخاطب که موضوعی متناسب با سایت شما دارند دریافت کرد. با استفاده از خدمات سئو می‌توان سایت را به به شبکه‌های اجتماعی مختلف از جمله اینستاگرام، گوگل پلاس، لینکدین، توییتر و فیسبوک لینک کرد تا بتوان با کاربران این فضاها نیز در ارتباط قرار گرفت.

شرکت وب وان

چنانچه سایتی دارید و مایلید با استفاده از راهکارهای سئو، آن را رونق ببخشید، استخدام متخصص سئو می‌تواند کمک کند تا با استفاده از خدمات سئو و یا مشاوره‌های سئو که به شما می‌دهد، سایت شما ارتقا یابد. شرکت سئو و طراحی سایت وب وان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید یک سایت را برای خود طراحی کنید و فروشگاه و یا شرکت مجازی خود را راه‌اندازی نمایید و سپس با استفاده از متخصصان سئو این مجموعه آن را گسترش داده و از آن بهره برداری نمایید. برای ارتباط با وب وان و برقراری تماس با متخصصان این مجموعه می‌توانید سایت این مجموعه را به آدرس الکترونیکی https://webone.co ببینید. در این سایت می‌توانید انواع خدمات را مشاهده کرده و در خصوص دریافت خدمات سئو و یا استخدام متخصص سئو با مشاوران این مرکز صحبت کرده و ضمن به دست آوردن اطلاعات بیشتر، از هزینه سئو و هزینه سایر خدمات مطلع شوید.