کانادا یکی از کشورهای ثروتمند جهان است که برای چندین سال متوالی به عنوان مهاجر پذیرترین کشور دنیا در نظر گرفته شده است. تعداد متقاضیان ایرانی که به این کشور مهاجرت می کنند نسبت به دیگر کشورهای خارجی بیشتر است. علت این امر نیز رفاه زندگی، روش های متنوع برای دریافت اقامت دائم و همینطور هزینه زندگی در مقایسه با سطح درآمد است. کشور کانادا یکی از برترین نمونه های سیستم بهداشت و درمان را در کل جهان دارد، به همین دلیل نیز سالانه تعداد بسیاری از متقاضیان اروپایی و امریکایی برای معالجه به این کشور مراجعه می کنند. در کنار تمام مواردی که به آن ها اشاره شد، متقاضیان ایرانی همواره به دنبال روشی هستند تا بتوانند اقامت دائم این کشور را دریافت کنند. چرا که از نظر آنها زندگی در کانادا بسیار دست یافتنی و قابل لمس تر از زندگی در امریکا خواهد بود. خرید خانه در کانادا، ثبت شرکت در این کشور، مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی از جمله روش های مهاجرتی هستند که از طریق آن ها می توانید وارد خاک کانادا شوید. اما آیا می دانید کدامیک از این روش ها به اقامت دائم این کشور منجر خواهد شد؟ آیا با خرید ملک در کانادا می توان اقامت این کشور را دریافت کرد یا خیر؟

11

روش های مهاجرت به کانادا

از جمله روش های قانونی مهاجرت به کانادا می توان به ویزای تحصیلی، ویزای کاری، سرمایه گذاری و کارآفرینی اشاره کرد که از بین روش های قانونی مهاجرت، به اقامت دائم این کشور منجر خواهند شد. بنابراین با توجه به این توضیح کوتاه می توان نتیجه گرفت که خرید ملک در کانادا به اقامت دائم این کشور منجر نخواهد شد. بنابراین اگر مایل هستید در کانادا زندگی کنید، می  توانید ملکی را در این کشور خریداری کنید اما این روش تنها یک شیوه سرمایه گذاری برای شما خواهد بود و برای دریافت اقامت دائم بهتر است از روش های دیگر سرمایه گذاری شامل کارآفرینی و ثبت شرکت استفاده کنید. روش مهاجرت کاری نیز از جمله روش هایی است که در انتها می تواند به اقامت دائم این کشور منجر شود. پس از تحصیل نیز اگر موفق به اشتغال در یکی از رشته های مرتبط با زمینه تحصیلات خود شوید، موفق به دریافت اقامت کاری و در نهایت موفق به دریافت اقامت دائم کانادا خواهید شد.

بنابراین می توان نتیجه گرفت که برخلاف برخی از کشورهای اروپایی که از طریق خرید ملک می توانید اقامت دائم آن کشور را دریافت کنید، با خرید خانه در کانادا امکان دریافت اقامت دائم وجود نخواهد داشت. پس اگر هدف شما از خرید ملک در مونترال کانادا و دیگر شهرهای این کشور دریافت اقامت دائم است، باید به شما بگوییم که از این طریق موفق نخواهید شد. بنابراین بهتر است شیوه دیگر مهاجرتی را انتخاب کنید که نتیجه آن دریافت پاسپورت و تابعیت کانادا خواهد بود. خرید ملک در کانادا به عنوان یک شیوه سرمایه گذاری روش بسیار مناسبی خواهد بود، چرا که کانادا اقتصاد رو به رشد و پویایی داشته و در نتیجه ارزش ملک همواره در حال افزایش است. از طرفی شهرهای مهم مانند مونترال، ونکوور و تورنتو از جمله شهرهایی هستند که بالاترین سطح رفاه زندگی را داشته و در نتیجه با خرید ملک در آنها می توانید زندگی با آسایش و آرامش کامل را تجربه کنید. اما شرط اصلی این است که قبلا موفق به دریافت اقامت موقت کانادا شده باشید.

12

مراحل خرید خانه در کانادا

مراحل خرید ملک در کانادا نیز مشابه دیگر کشورهای اروپایی و امریکا است. در اولین مرحله باید برای انتخاب ملک، سفر کوتاهی به عنوان سفر توریستی به کانادا داشته باشید. پس از انتخاب ملک، می توانید با فروشنده بر روی قیمت به توافق رسیده و برای عقد قرارداد اقدام کنید. در مرحله اول باید ۱۰ درصد از ارزش کل ملک را به عنوان ودیعه پرداخت کرده و پس از عقد قرارداد خرید خانه باقی مبلغ را به حساب فروشنده واریز کنید. پس از انتقال سند از فروشنده به نام خریدار، مالکیت ۱۰۰ درصدی خانه در اختیار شما خواهد بود و می توانید در آن ساکن شوید. اما همانطور که اشاره کردیم این روش به اقامت موقت یا اقامت دائم کانادا منجر نخواهد شد. بنابراین لازم است هم راستا با خرید ملک در کانادا، روش دیگری را نیز برای دریافت اقامت در پیش گیرید.

 

انواع ملک در کانادا

برای خرید خانه در مونترال کانادا و دیگر شهرهای بزرگ این کشور حق انتخاب زیادی خواهید داشت. به عنوان مثال خرید خانه های ویلایی مستقل، خرید خانه نیمه مستقل، خانه های دوبلکس یا سه گانه، خانه ای در مرکز شهر و در خارج از مرکز شهر و خرید آپارتمان در کانادا از جمله انتخاب های شما خواهند بود.

قیمت ملک در کانادا برای یک خانه یا آپارتمان در مرکز شهرهای بزرگ این کشور برای هر متر مربع حدوداً ۵۸۰۹ دلار کانادا خواهد بود. اما برای خرید هر متر مربع خانه آپارتمان در خارج از مرکز شهر باید مبلغی حدود ۴۳۱۳ دلار کانادا پرداخت کنید. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در کانادا به طور متوسط ۷۶.۴۶ درصد بالاتر از تهران است و هزینه اجاره خانه در کانادا نیز به طور متوسط ۱۱۳.۱۱ درصد بالاتر از ایران خواهد بود.

با توجه به اطلاعاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار گرفت، می توان نتیجه گرفت که خرید خانه در کانادا یا خرید ملک در کانادا، روش مناسبی برای دریافت اقامت دائم نخواهد بود. اما اگر هدف شما تنها سرمایه گذاری مطمئن در این کشور است، پیشنهاد می کنیم خرید ملک را انتخاب کنید. چرا که به دلیل اقتصاد پویا و رو به رشد کانادا، ارزش انواع املاک و مستغلات در این کشور همواره در حال افزایش خواهد بود. ما برای تدوین این مقاله از مجموعه مطالب و مقالات موسسه حقوقی سروش فردا زیر نظر وکیل پایه یک دادگستری استفاده کردیم، بنابراین اگر شما به عنوان متقاضی خرید خانه در کانادا به دنبال اطلاعات کاملتری هستید و مایلید از این طریق در کانادا سرمایه گذاری کنید، لازم است تا برای کسب اطلاعات تکمیلی با کارشناسان و وکلای خبره این مجموعه در ارتباط باشید. کافیست از طریق بخش تماس با ما سایت سروش فردا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.