کولر صنعتی چیست و برای خرید یک کولر مناسب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟!

خنک بودن محیط کار خصوصا در تولیدی‌ها و کارخانه‌ها، ارتباط مستقیمی با راندمان کاری کارکنان دارد. بر همین اساس تامین هوای مناسب، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران است. مطمئن‌ترین راهکار برای تامین سرمایش محیط‌های صنعتی، استفاده از کولرهای صنعتی می‌باشد که در ۲ مدل «کولر صنعتی آکسیال» و «کولر صنعتی سانتریفیوژ‌» عرضه می‌شود.

شرکت سرماسان تولیدکننده مدرن‌ترین سیستم‌های سرمایشی در ایران است که کولر صنعتی را با بهترین قیمت و کیفیت همراه با ۳ سال گارانتی و ۱۰ خدمات پس از فروش تولید و عرضه می‌نماید. در ادامه توضیحات مختصری در خصوص کولرهای صنعتی آورده‌ایم که می‌خوانید:

آشنایی با کولر صنعتی

کولرهای صنعتی بزرگ تر و قوی‌تر از کولرهای خانگی هستند که با توجه به ظرفی‌هایشان میزان تهویه هوایی که تولید می‌کنند، ۳۰ هزار متر مکعب در ساعت برای هر واحد می‌باشد. این کولرها با تبخیر آب به دمای پایین و مرطوب کردن هوا در فرآیند مشابه به ‌فرآیندهای طبیعی عمل می‌کنند.

کولرهای آبی صنعتی سرماسان، در مصرف انرژی با محیط سازگارتر بوده و همچنین کارآمدتر و مدرن‌تر از سیستم‌های مشابه موجود در بازار هستند.

از دو کولر آکسیال و کولر سانتریفیوژ‌ در محیط‌های مناسب و صنعتی که نیاز به سیستم خنک کننده دارند می‌توان استفاده کرد که می‌توان به مکان‌هایی همچون: سالن‌های تولید و انبارها، کارخانه‌ها، سایت‌های ساخت و ساز و... اشاره کرد.

نکات مهم برای خرید کولر صنعتی

** کولر صنعتی آکسیال چیست؟

در کولرهای آکسیال مانند سایر کولرهای تبخیری، انتقال حرارت از طریق تبخیر صورت می‌گیرد. وظیفه‌ی فن های کولر اکسیال در سیستم سرمایشی انتقال هوای خنک شده، خروجی از پدها و پوشال ها به محیط خارج از کولر است. در طراحی فن های آکسیال از نیروی محوری جهت جابجایی هوا خنک شده استفاده می‌شود.

نکته مهم دیگر این است که؛ در کولر آبی آکسیال از پد های سلولزی به جای پوشال به عنوان واسط تبخیری استفاده می‌شود. پد های سلولزی نسل جدید واسطه ای تبخیری هستند که نسبت به پوشال بسیار کاربردی تر می‌باشند.

کاربردهای کولر صنعتی آکسیال

1. کولر های آکسیال برای جریان‌های هوا با حجم بسیار بالا مناسب است.

2. جریان هوایی با فشار پایین را به سیستم انتقال می‌دهد.

3. برای مکان هایی که نیاز به حجم بالای هوا دارند وسیله‌ی خوبی می‌باشند.

4. قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ی کولر اکسیال نسبت به کولر های دیگر.

5. برای سرمایش مکان‌های کانال‌کشی کوچک مناسب می‌باشند.

مزایای کولر آکسیال

1. وزن پایین و فضای کمتر نسبت به سیستم‌های مشابه

2. هزینه‌ی پایین تر نسبت به کولر های آبی دیگر

3. طراحی و تولید در ظرفیت ها و سایزهای مختلف

4. قابلیت استفاده از ریموت کنترل از راه دور سیستم

5. استفاده از محفظه هایی از جنس گالوانیزه مرغوب

نکات مهم برای خرید کولر صنعتی

** کولر صنعتی سانتریفیوژ چیست؟

کولر صنعتی سانتریفیوژ مدل دیگر کولرهای تبخیری می‌باشد. کارکرد کولرهای سلولزی سانتریفیوز مانند سایر کولر های تبخیری، بر تبخیر آب استوار است.

با توجه به فراوانی تولید کولرهای سانتریفیوژ خانگی با ظرفیت‌های کم و نبود کولرهای سانتریفیوژ ظرفیت بالا در کشور، شرکت سرماسان اقدام به تولید این کولرهای صنعتی آبی در ظرفیت‌های بالا  تا ۶۰.۰۰۰ نموده است.

کولرهای صنعتی سانتریفیوژ، برای سرمایش سالن‌های صنعتی و ورزشی، تامین همزمان سرمایش چندین واحد اداری، سرمایش مجتمع‌ها، ویلاها، سوله و انبارها بهترین گزینه می‌باشد.

نکته مهم در خصوص این کولر این است که به جای استفاده از پوشال‌های معمولی به عنوان واسط تبخیری، از پدهای سلولزی که راندمان خنک‌سازی را افزایش می‌دهند بهره می‌برد.

کولرهای سانتریفیوژ سرماسان در ظرفیت‌های مختلفی از جمله ۱۳۰۰۰، ۲۶۰۰۰، ۳۲۰۰۰ ، ۶۰۰۰۰ تولید و عرضه می‌شود.

مزایای استفاده از کولر سانتریفیوژ‌ سرماسان

1. افزایش راندمان خنک سازی به دلیل جذب بالای آب

2. مقاومت بسیار بالای پد ها به دلیل استفاده از پولش های مخصوص

3. جلوگیری از هدر رفتن آب نسبت به دیگر کولرهای بازار

4. صرفه‌جویی در مصرف انرژی در کنار راندمان بالا

5. قیمت مقرون به صرفه و همچنین عمر طولانی

خرید انواع کولر صنعتی با قیمت مناسب

برای خرید مدرن‌ترین کولر آبی صنعتی که متناسب با نیاز شما باشد می‌توانید با کارشناسان سرماسان ارتباط بگیرید. تیم مشاوره سرماسان در هفت روز هفته آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما می‌باشد؛ شما می‌توانید با شماره تلفن 22229176-021 تماس گرفته و یا به سایت www.SARMASAAN.com مراجعه کنید.