لزوم خرید اسکرابر و زمین شوی صنعتی

در بسیاری از محیط‌های تجاری، صنعتی و اداری نظافت سطوح کف محیط اهمیت بسیار زیادی دارد. با پیشرفت تکنولوژی تجهیزات به روز و کاربردی زیادی برای نظافت معرفی شده که ممکن است با برخی از آن‌ها در ادارات و کارخانه‌ها آشنا شده باشید. تنوع محصول در این زمینه نیز وجود دارد و هر کاربر با توجه به نیاز خود می‌تواند محصول مناسبی را برای تمیز کردن محیط دلخواه انتخاب کند. شما در این مطلب با نحوه خرید اسکرابر صنعتی، انواع و اهمیت آن بیش از پیش آشنا خواهید شد تا هنگام خرید اطلاعات کافی و جامعی داشته باشید.

اسکرابر صنعتی چیست؟

قبل از هر چیز بهتر است با نام این دستگاه مکانیزه فوق‌العاده آشنا شوید. شاید با شنیدن نام اسکرابر اکثر افراد بگویند که ما با این دستگاه آشنا نیستیم، اما با دیدن تصاویر آن یقینا گفته می‌شود که در چنین محیط، آن‌ها را دیده‌اند. به این دستگاه کاربردی، کف شوی صنعتی یا زمین شوی صنعتی نیز گفته می‌شود.

دو عامل اصلی سبب آلودگی سطوح در محیط‌های صنعتی، تجاری و اداری می‌شود. از این دو عامل، یکی تردد افراد که از محیط بیرون به داخل مجموعه است که آلودگی را با خود منتقل می‌کنند. عامل دوم هوای آزادی که به داخل محیط نفوذ می‌کند و آلودگی‌های مختلف را با خود بر روی سطوح می‌نشاند.

انواع اسکرابر

به طور کلی در ساخت هر محصول مولفه‌های زیادی در نظر گرفته می‌شود و همین مولفه‌ها باعث ایجاد تنوع در تولید می‌شوند. در حال حاضر اگر همین زمین شور صنعتی را در نظر بگیریم، نسبت به حجم کار و نوع کاری که از دستگاه انتظار می‌رود، تولیدات زیادی وجود دارد که این تنوع به دلیل تحقیقات مهندسین و محققین و راحتی حال مصرف کنندگان می‌باشد.

اسکرابر صنعتی را می‌توان برحسب پارامترهای مختلف طبقه‌بندی کرد. ما سعی داریم در این مطلب به طور کامل تنوع این محصول را برای شما ارائه دهیم. تقسیم‌بندی این دستگاه را می‌توان براساس هدایت‌پذیری، نوع برس و منبع تغذیه انجام داد که ما به هر سه مورد اشاره خواهیم کرد.

 

انواع اسکرابر براساس منبع تغذیه

اگر تصمیم به خرید سالن شوی صنعتی گرفته‌اید و می‌خواهید با انواع آن آشنا شوید، لازم است از دسته‌بندی این محصولات براساس منبع تغذیه نیز اطلاعاتی داشته باشید. اسکرابر صنعتی در این مولفه به دودسته زمین شوی صنعتی برقی و زمین شوی صنعتی باتری دار تقسیم می‌شود که هر کدام مزایا و معایب خود را دارد.

اگر به دنبال اسکرابر صنعتی دستی هستید، رایج‌ترین نوع آن‌ها همان مدل برقی یا کابلی هستند که انرژی خود را از برق شهری 220 ولت تامین می‌کنند. اغلب این دستگاه‌ها در محیط‌های کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرند و البته به کار بردن آن‌ها در محیط‌های بزرگ هیچ ایرادی ندارد و به سلیقه کارفرماها بستگی دارد.

دسته دوم در این تقسیم‌بندی اسکرابر باتری‌دار است که انرژی خود را از باتری‌های تعبیه شده در دستگاه می‌گیرد. باتری‌های این نوع ماشین‌ها با برق شهری شارژ می‌شوند تا در مواقع نیاز از آن‌ها استفاده شود. اغلب این ماشین‌ها توسط یک فرد که روی آن  می‌نشیند و آن را هدایت می‌کند، کنترل می‌گردد، به همین دلیل به این دستگاه‌ها، اسکرابر سرنشین‌دار می‌گویند. کار با آن‌ها بسیار آسان و مقرون به‌صرفه از نظر زمان است. برای محیط‌های بزرگ لازم است از مدل مناسبی از آن‌ها بهره برد.

نکته قابل توجه این است که با سنگین‌تر شدن دستگاه، باتری‌های قدرتمندتری به کار گرفته می‌شود. برخی از این باتری‌ها 36 ولت و گاهی تا 48 ولت ارتقا پیدا می‌کنند.

انواع اسکرابر بر اساس نوع برس

اگر بخواهیم تنوع کفشوی صنعتی یا همان کف ساب صنعتی را براساس مولفه دیگری مورد بررسی قرار دهیم، باید نوع برس آن‌ها را در نظر بگیریم. اگر دقت کرده باشید نظافت صنعتی این دستگاه‌ها به کمک آب انجام می‌شود و هر دستگاه مخزن آبی به همراه خود دارد. برس‌های رایجی که برندهای مختلف از آن‌ها استفاده می‌کنند به دو نوع مدل تقسیم می‌شوند.

نوع اول برس رولی است که سطح مقطع کمتری نسبت به نوع دوم دارد و همین مسئله باعث می‌شود تا اصطکاک کمتری به سطح وارد شود. نتیجه این اصطکاک کم نیز افزایش فشار و تمیزی فوق‌العاده سطح است. نوع دوم که حتما با آن آشنا هستید، برس دیسکی می‌باشد که سرعت شستشوی بسیار بالاتری نسبت مدل رولی دارد.

ویژگی‌های هر کدام از این کفشوی صنعتی باعث شده تا از هر یک در جای ویژه خود استفاده شود. در سطوحی که اصطکاک کمی وجود دارد، نوع دیسکی مناسب است، چرا که کیفیت و سرعت نظافت بیشتر می‌شود. در حالی که در سطوحی که اصطکاک زیاد باشد، بهتر است از برس رولی بهره برد تا کیفیت نظافت به دلیل زیاد بودن فشار بالا رود.

انواع اسکرابر براساس هدایت پذیری

جذاب‌ترین تقسیم‌بندی و شاید مهم‌ترین آن‌ها به نوع کاربری دستگاه یا همان هدایت‌پذیری آن مربوط می‌شود. کف شوی صنعتی به طور کلی به دو نوع کفشوی صنعتی دستی و خودرویی تقسیم‌بندی می‌شود. همان‌طور که می‌دانید هر کدام مزیت خاصی دارد و باید در موقعیت مناسب از آن‌ها استفاده کرد.

اسکرابر صنعتی دستی توسط یک اپراتور به جلو و عقب رانده می‌شود، به طوری‌که این اپراتور در پشت دستگاه، آن را هل می‌دهد. به این مدل کف شوی صنعتی بدون سرنشین نیز گفته می‌شود. در بسیاری از پاساژهای تجاری با این مدل زمین شوی صنعتی به نظافت محیط رسیده می‌شود.

در اسکرابر سرنشین دار صندلی مخصوصی برای اپراتور در نظر گرفته شده تا او بر این دستگاه سوار شود و مانند خودرو آن را براند. به همین دلیل به این محصول کفشوی صنعتی خودرویی نیز گفته می‌شود. کاملا بدیهی است که مدل خودرویی دارای کیفیت بهتر، حجم، وزن و قیمت بیشتری نسبت به مدل اول باشد. ابعاد مدل سرنشین‌دار بزرگ‌تر از مدل بدون سرنشین بوده و دارای تنوع زیادی نیز هستند.

21

نکات خرید اسکرابر صنعتی

در خرید هر محصولی باید اطلاعات کاملی داشت تا بازده مناسبی از دستگاه گرفت. افرادی که بدون داشتن اطلاعات اقدام به خرید می‌کنند، در اکثر مواقع با مشکلاتی مواجه می‌شوند و از محصول تهیه شده رضایت کامل ندارند. هر فروشنده‌ای باید به نکات ریز و درشت اشاره کند، اما اطلاعات خریدار از همه چیز مهم‌تر است. در ادامه به بررسی نکات خرید انواع کف شوی صنعتی می‌پردازیم.

ابعاد و وزن

اولین نکته مهمی که باید در خرید این دستگاه‌ها در نظر داشته باشید، توجه به ابعاد و وزن است. شما باید درب ورودی و تمام درب‌هایی که این وسیله باید از آن‌ها رد شود تا نظافت محیط را انجام دهد در نظر بگیرید. اگر ابعادی که انتخاب می‌کنید از ابعاد درب‌ها بزرگ‌تر باشد در تمیز کردن برخی مکان‌ها با این نظافتچی صنعتی عاجز خواهید بود.

اگر قصد دارید از این دستگاه در پارکینگ طبقاتی و یک ساختمان چند طبقه بهره ببرید، باید وزن آن را به دقت بررسی کنید تا در هنگام انتقال آن با آسانسور دچار مشکل نشوید. نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کنیم، اندازه سر مکنده‌هاست که باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند تا تمام موقعیت‌های مد نظر را به خوبی تمیز کنند و مشکلی پیش نیاید.

مساحت محیط

در هنگام خرید زمین شور صنعتی باید مساحت محیط نظافت را نیز در نظر بگیرید و متناسب با آن محصول مناسبی تهیه کنید. برای محیط‌هایی که مساحت بیشتری دارند، بهتر است از دستگاه‌های پهن‌تر استفاده کنید و برای محیط‌های کوچک‌تر انتخاب دیگری داشته باشید.

اندازه مخزن آب

یکی دیگر از نکات مهم توجه به اندازه مخزن آب است. اگر این مخزن کوچک باشد، شما مجبورید تعداد دفعات بیشتری آن را پر کنید، چرا که زودتر خالی می‌شود. با انتخاب دستگاهی که مخزن بزرگ‌تری دارد، شما کارتان راحت خواهد بود و نیازی به پر و خالی کردن در دفعات زیاد نخواهید داشت و همین مورد باعث سرعت بخشیدن به کار شما نیز خواهد بود. با این حال هر کس نیاز خود را به خوبی می‌داند و باید به این مسئله توجه داشته باشد.

تراکم محیط ارتباطی

علاوه بر محیط کار دستگاه، تراکم محیط نیز بسیار حائز اهمیت است. اگر در محیط کار شما اجزای زیادی وجود دارد و نمی‌توانید دائم آن‌ها را جابجا کنید، استفاده از اسکرابرهای با ابعاد بزرگ انتخاب نادرستی خواهد بود. هنگام خرید به این مورد نیز دقت کنید تا دستگاه مناسبی انتخاب کرده باشید.

 

شارژی یا برقی

در صورتی می‌توانید از کفشوی صنعتی برقی استفاده کنید که پریزهای مورد نیاز در محیط تامین شده باشند، چراکه این محصولات تنها با اتصال به برق شهری کار می‌کنند. در صورتی که ابعاد سالن شما بزرگ است و دائم باید نظافت شود تا خللی در کار شما به وجود نیاید، بهتر است از اسکرابر شارژی بهره‌مند شوید.

نگهداری

یکی از مسائل مهمی که افراد زیادی به آن اهمیت نمی‌دهند و در هنگام خرید اصلا حرفی از آن زده نمی‌شود، نحوه نگهداری این دستگاه‌ها می‌باشد. شاید شما در نظر دارید کف ساب صنعتی با ابعاد بزرگ تهیه کنید، اما اصلا فضای مناسبی برای نگهداری در اختیار ندارید. در هر صورت تمام جوانب را در هنگام خرید این محصول در نظر بگیرید تا از استفاده از آن لذت ببرید.

مزایای استفاده از اسکرابر صنعتی

یکی از مسائل بسیار مهم و چالش‌برانگیز در اماکن وسیع و سازمانی، نظافت و شستشوی محیط بوده که از دیرباز در همه سازمان‌ها مطرح است. در سازمان‌های مختلف، استخدام نیروی انسانی برای این امر بسیار رایج بوده و هزینه‌های زیادی صرف نظافت می‌شود. با پیشرفت تکنولوژی و ظهور دستگاه‌های جدید نظافت اماکن وسیع به راحتی انجام می‌شود و نیاز به نیروی انسانی را به حداقل می‌رساند.

بدون شک تنها این امر در دراز مدت می‌تواند باعث کاهش هزینه‌های سازمانی و بهبود کیفیت نظافت باشد. با استفاده از اسکرابر صنعتی زمان انجام نظافت بسیار کاهش یافته و متناسب با آن سطح کیفی بالاتری را مشاهده می‌کنیم. شما باید به این دستگاه به عنوان یک سرمایه‌گذاری نگاه کنید و تاثیر آن را در دراز مدت مشاهده نمایید.

از دیگر مزایای استفاده از این زمین شوی صنعتی می‌توان به ضمانت سلامت کارکنان و مشتریان اشاره کرد. با افزایش کیفیت نظافت، جسم و روح کارکنان در امنیت و سلامت کامل خواهد بود. مشتریان تنها با یک نگاه متوجه خواهند شد که شما به سازمان خود چقدر ارزش قائل هستید و تحت تاثیر قرار خواهند گرفت. نگرش مشتری به سازمان از مسائلی است که باید روی آن تحقیقات گسترده‌ای انجام داد.

بدون شک نظافت با این دستگاه در افزایش طول عمر سرامیک، سنگ، مرمر و ... تاثیر به سزایی خواهد داشت. با توجه به اینکه فشار محاسبه شده‌ای بر روی این سطوح وارد خواهد شد و میزان آب تخلیه شده کاملا مکانیزه است، طول عمر این سطوح افزایش خواهد یافت.

 

آموزش استفاده از کف شوی صنعتی

اگر قصد خرید اسکرابر صنعتی دارید و می‌خواهید از این دستگاه برای نظافت محیط سازمانی خود استفاده کنید، بهتر است افرادی که قرار است این کفشوی را به کار بگیرند در دوره‌های آموزشی شرکت کنند. جالب است بدانید که فرد مورد نظر بدون شرکت در دوره‌های آموزشی نمی‌تواند به صورت بهینه آن را به کار گیرد. تعداد نفراتی که قرار است از سالن شوی کار بگیرند را مشخص کنید تا آن‌ها در دوره‌های آموزشی شرکت کنند.

مرجع خرید معتبر

در دنیای امروز اعتماد به هر مرجعی کار درستی نیست و ممکن است اتفاقات ناخوشایندی پس از خرید روی دهد. به همین دلیل با افزایش خریدهای آنلاین توصیه می‌شود تا هنگام تهیه یک محصول به یک مرجع خرید معتبر مراجعه شود. سابقه، رضایت مشتریان، تعهد کاری و ... همگی از ویژگی‌های یک مرجع خرید است که شما نیز به عنوان یک خریدار باید به این مسئله اهمیت دهید.

یکی از برترین مراجع خرید اسکرابر صنعتی، سوییپر، پولیشر، واتر جت، جاروبرقی و فرش و مبل شوی مجموعه خوش‌نام اتحاد صنعت صدرا است که با 20 سال سابقه در بازار به خوبی شناخته شده است. این شرکت تجهیزات نظافتی را از به روزترین کمپانی تهیه کرده و در اختیار کاربران قرار می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تجهیزات نظافتی می‌توانید با شماره تماس بگیرید و با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید.

 

جمع بندی

یکی از دغدغه‌های بزرگ در اماکن وسیع و سازمان‌های بزرگ، نظافت محیط است که دردسرهای زیادی به همراه دارد. البته با پیشرفت تکنولوژی و ظهور انواع اسکرابر صنعتی بسیاری از مشکلات حل شده است. شما در این مطلب با انواع زمین شوی صنعتی آشنا شدید. ما سعی کردیم به برخی از مزایای استفاده از این دستگاه نیز اشاره کنیم که از مهم‌ترین آن‌ها کاهش هزینه‌ها در امر نظافت در بلند مدت برای سازمان می‌باشد. به چند نکته مهم نیز اشاره کردیم تا در هنگام خرید انتخاب مناسبی داشته باشید.

برای خرید اسکرابر صنعتی و تجهیزات نظافتی دیگر می‌توانید به سایت اتحاد صنعت صدرا مراجعه کنید و با شماره تلفن‌های مندرج در سایت با مشاورین سایت در ارتباط باشید.

etehadsanat.com

۰۲۱-۴۵۹۴۷۰۰۰