با ارزانترین لیبل ایران آشنا شوید

برچسب اموال چیست؟

استفاده از برچسب اموال بر روی کالا و محصولات مختلف، همزمان سه عملکرد اساسی را انجام می دهد که شامل ردیابی اموال و دارایی ها، کنترل موجودی کالا و محصولات و جلوگیری از سرقت و مفقود شدن کالاها می باشد. با کمک لیبل اموال می توان موجودی محصولات در فروشگاه ها را بهتر مدیریت کرد و از مفقود شدن کالا ها نیز جلوگیری کرد. با استفاده از لیبل اموال می توان مانع از سواستفاده سارقان و دستبرد زدن به اموال مهم شد. بهترین حالت چاپ لیبل اموال باید به گونه ای باشد که چسب بسیار محکم و غیر قابل جدا شدن برای آن در نظر گرفته شود تا در اثر چسبیدن به سطح مورد نظر، به راحتی از روی آن جدا نشود‌. برچسبی که برای ردیابی محصولات استفاده می شود باید خاصیت چسبندگی فوق‌العاده بالایی داشته باشد تا در طی حمل و نقل کالا از روی آن جدا نشود و امنیت محصولات را تا زمان رسیدن به مقصد حفظ کند. درصورتی که برچسب اموال از روی محصولی جدا شود، آن کالا فاقد اعتبار بوده و اصالت خود را از دست می دهد.

سازمان‌ها و صنایعی که احتمالا به برچسب اموال نیاز دارند

با در نظر گرفتن کاربردهای لیبل اموال که ذکر کردیم، حتما متوجه شده‌اید که این محصول چاپی در بسیاری از سازمان‌ها مورد نیاز است و استفاده می‌شود. به‌طور مثال در صنایعی مانند فولاد، ماشین‌سازی، الکترونیک  و دیگر صنایع تولیدی مشابه از لیبل اموال برای شناسایی دستگاه‌ه و قطعات جدایی‌پذیر آن‌ها بهره برده می‌شود و اطلاعاتی مانند تاریخ تولید، وضعیت فنی و آخرین تغییرات را روی آن درج می‌کنند.

در سازمان‌ها و اداره‌ها نیز چه دولتی باشند و چه خصوصی، استفاده از لیبل اموال برای تجهیزاتی نظیر ست ادرای و وسایل دفتری، کامپیوتر و پرینتر، مبلمان اداری و سایر دارایی‌های عمومی سازمان رایج است. در صنایع بهداشتی و داروسازی، تجهیزات پزشکی، مشاغل خدماتی مانند رستوران‌ها و هتل‌هاف انبارها و لجستیک نیز لیبل اموال می‌تواند برای کمک به مدیریت دارایی‌ها و افزایش امنیت به کار رود.

مزایای برچسب اموال

از مهم ترین مزایای برچسب اموال یا همان لیبل اموال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. به کمک این نوع برچسب نظارت بر امور داخلی ساختمان ها راحت تر خواهد بود.
  2. این نوع برچسب ها قابلیت بررسی و پیگیری اموال و دارایی یک مجموعه را فراهم می کنند.
  3. استفاده از برچسب اموال صنعتی باعث می شود تا روند انبارگردانی سریع تر انجام شود.
  4. این نوع برچسب از تعویض اموال پیشگیری می کند.
  5. لیبل اموال صنعتی باعث می شود تا شما بتوانید تجهیزات و ابزار صنعتی که نیاز به تعمیر دارند را به راحتی شناسایی کنید.
  6. سارقان حرفه ای با مشاهده این نوع برچسب ها روی اموال مجموعه شما از دزدیدن آن ها منصرف می گردند.

آشنایی با لیبل ژله ای

03

درحال حاضر لیبل ژله ای یا برچسب های ژله ای در سایزها و اندازه های مختلف توسط مراکز چاپ معتبر تولید می شوند. قالب هایی که برای تولید این لیبل به کار می روند اشکال مختلفی دارند. بیضی، دایره، مستطیل و … از جمله اشکالی هستند که در تولید لیبل ژله ای مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از برچسب ژله ای در محصولات مختلف، جذابیت و زیبایی آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. این لیبل در انواع مختلف تولید و بر اساس نیاز صنایع مختلف به فروش می رسد. تنوع این استیکر در حدی است که می تواند نیازهای طیف وسیعی از صنایع و تولید کنندگان با سلایق متفاوت را برآورده کند. برچسب ژله ای در انواع مختلف شبرنگ، شیشه ای، متال و … تولید شده و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می گیرند. آشنایی با نحوه چاپ و برش لیبل ژله ای برای چاپ برچسب ژله ای، مراحل مختلفی طی می شود. مجموعه های معتبر در تمام مراحل از دستگاه های به روز و با کیفیت دنیا استفاده می کنند. به همین دلیل استیکرهای تولید شده توسط این مراکز، کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی دارند.

اولین مرحله در تولید برچسب ژله ای، طراحی است. در مرحله طراحی، صاحبان صنایع و تولید کنندگان طرح مورد نظر خود برای تبلیغات یا برند سازی را به کارشناسان مراکز مورد اطمینان ارائه می دهند. متخصصان پس از بررسی و اعمال تغییرات لازم برای افزایش جذابیت، طرح نهایی را به سفارش دهنده نشان می دهند. در صورتی که مشتری طرح را تائید کند، لیبل ژله ای به مرحله چاپ می رسد.

چاپ استیکر در مراکز مجرب توسط مجهزترین دستگاه ها صورت می گیرد. اکوسالنت و یو وی از جمله به روز ترین دستگاه های برای چاپ استیکر هستند. طرح های چاپ شده توسط دستگاه یو وی و اکوسالنت، ماندگاری و وضوح بالایی دارند.

استیکرها پس از طی مرحله چاپ، در اندازه های مورد نظر توسط دستگاه مجهز، برش داده می شوند. برش استیکر توسط دستگاه، امکان حذف بخش هایی از تصویر چاپ شده در لیبل را به صفر می رساند. در مرحله آخر تولید برچسب، تصویر توسط رزین با ضخامت 3 میلی متر پوشش داده می شود. پس از تزریق رزین، مدت زمان کوتاهی برای خشک شدن آن لازم است. بهتر است در این مدت، استیکر در محیط کاملاً خشک و دمای مناسب قرار گیرد. پس از خشک شدن رزین، استیکر قابل استفاده است.