به گزارش افکارنیوز،

 

برخلاف تصور خیلی‌ها، همیشه خرید کالای دست دوم یک اشتباه به شمار نمی‌رود و شما می‌توانید از این فرصت به دست آمده به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

بسیاری از مردم هستند که به خرید کالاهای دست دوم اعتقادی ندارند و فرقی نمی‌کند بخواهند خودرو بخرند یا گوشی موبایل. در هر صورت تنها به خرید کالای نو و صفر اعتقاد دارند و از نظر آنها خرید کالای دست دوم و کارکرده کار اشتباهی است. اما این عقیده نمی‌تواند همیشه درست باشد و به دلایل مختلف نباید خرید کالای دست دوم را نادیده رفت.

یکی از حوزه‌هایی که در آن خرید و فروش کالای دست دوم رونق زیادی دارد مربوط به خودرو دست دوم است. در این مطلب سعی داریم تا چند مزیت کلیدی خرید خودرو دست دوم را برای شما بازگو کنیم تا ببینید همیشه خرید خودرو دست دوم کار اشتباهی نیست.

شاید مهمترین مزیت خرید خودرو دست دوم را بتوان میزان بودجه‌ی مردم دانست که قطعا گروهی از افراد توانایی مالی برای خرید خودروی صفر را ندارند. از همین رو این افراد تلاش می‌کنند با پیدا کردن یک خودرو دست دوم تمیز و سالم از سایت شیپور، خود را صاحب ماشین کنند تا برای ترددهای روزانه یا سفرهای برون‌شهری مشکلی نداشته باشند.

معمولا می‌توان بسته به بودجه‌ای که دارید خودرو دست دوم مناسب خود را پیدا کنید که اختلاف قیمت قابل توجهی به نمونه‌ی صفر آن دارد. ولی هیچگاه به دلیل کمبود بودجه برای خرید خودروی صفر، از خرید خودرو دست دوم غافل نشوید. ضمن اینکه برخی افراد کار زیادی با خودروی شخصی ندارند و شاید تنها برای سفرهای درون‌شهری بخواهند از خودرو استفاده کنند. به همین دلیل ترجیح می‌دهند هزینه‌ی زیادی برای خرید خودرو نپردازند و صرفا برای رفع حاجت خود یک خودرو دست دوم تمیز تهیه کنند.

از طرف دیگر بسیاری از افراد هستند که اصلا اعتقادی به خرید خودروی صفر ندارند. چرا که از نظر آنها افت قیمت خودروی صفر زیاد است و ترجیح می‌دهند با خرید یک خودرو دست دوم هم ماشین داشته باشند و هم اینکه اگر خدای ناکرده حادثه و تصادفی رخ داد، یا تصمیم به فروش خودرو گرفتند، بتوانند آن را با کمترین افت قیمت ممکن بفروشند. ضمن اینکه بسیاری از افراد دوست دارند خودروی مورد علاقه‌ی خود را سوار شوند، اما از آنجایی که نمی‌توانند پول مدل صفر آن را بپردازند، پس خرید خودرو دست دوم می‌تواند بهترین پیشنهاد برای آن‌ها باشد.

مزیت دیگری که می‌توان برای خرید خودرو دست دوم در نظر گرفت به افرادی برمی‌گردد که تنوع‌طلب هستند. این افراد همیشه تمایل دارند با پول خود ماشین‌های مختلفی را امتحان کنند و به همین دلیل خرید خودرو دست دوم بهترین گزینه برای آنها است. از طرفی به دلیلی که در بالا گفته شد می‌توانند با کمترین افت قیمت آن را بفروشند و از طرف دیگر هر زمان اراده کنند می‌توانند خودروی جدیدی سوار شوند.

علت دیگری که می‌توان به خرید خودرو دست دوم فکر کرد، برای افرادی است که به‌تازگی گواهینامه گرفته‌اند یا قصد دارند پشت فرمان بنشینند. افرادی چون خانم‌ها یا آقایان جوانی که به‌تازگی گواهینامه گرفته‌اند با خرید خودرو دست دوم می‌توانند با خیالی آسوده و فارغ از دغدغه‌های رانندگی با یک خودروی صفر، توانایی و مهارت‌های خود را در رانندگی افزایش داده و سپس یک خودروی صفر خریداری کنند.

مزیت دیگری که خرید خودرو دست دوم دارد، برای افرادی است که دنبال تجارت و کسب درآمد هستند. این افراد تلاش می‌کنند با سرزدن به سایت شیپور یا چرخیدن در بازار خودرو دست دومی را پیدا کنند که به هر دلیل، قیمت مناسبی دارد. معمولا این افراد آدم‌های فنی و به اصطلاح دست به آچار هستند و بعد از خرید خودرو دست دوم، دستی به آن کشیده و با قیمت بالاتری آن را در سایت شیپور یا به خریداران می‌فروشند.

با توجه به تمامی موارد بالا که شاید مهمترین دلایل خرید خودرو دست دوم باشد، باید یادآوری کنیم که هیچگاه خرید خودروی صفر و استفاده از مزایای آن مانند آسودگی از نبود مشکل تا مدت مشخص، استفاده از خدمات گارانتی یا هزینه‌های کمتر تعمیر و نگهداری مردود نیست. ضمن اینکه برای خرید خودرو دست حتما باید با دقت در سایت شیپور بگردید تا بتوانید از نظر قیمت، مشخصات فنی و سلامت، بهترین مدل متناسب با بودجه‌ی خود را پیدا کنید. یادتان باشد حتما از نظر کارشناسان فنی برای تایید خرید خودرو دست دوم کمک بگیرید.

https://www.sheypoor.com/ایران/وسایل-نقلیه/خودرو