تحصیل در استرالیا یکی از سه گزینه برتر برای علاقه مندان به تحصیل در خارج از کشور است . اما آیا این مساله صرفا یک تیتر خبری است ؟ خیر افزایش بسیار زیاد سالانه دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در استرالیا خود گواه بر این مدعاست . در حال حاضر استرالیا پس از آمریکا و انگلیس سومین کشور از نظر تعداد دانشجویان بین المللی است . اما چرا علاقه مندی به تحصیل در استرالیا به این سرعت در حال افزایش است ؟

در ادامه به دلایل افزایش این علاقه مندی خواهیم پرداخت .

دانشگاه های استرالیا

آِیا عبارت " گروه هشت " به گوش شما خورده است ؟ گروه هشت به هشت دانشگاه برتر و تحقیقاتی استرالیا گفته می شود . از این هشت دانشگاه ، تعداد هفت دانشگاه در رده بندی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسات تایمز و QS ، در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند .

این دانشگاه ها عبارتند از :

دانشگاه ملبورن ، دانشگاه ملی استرالیا ( ANU ) ، دانشگاه سیدنی ، دانشگاه UNSW ، دانشگاه موناش ، دانشگاه کوئیزلند ، دانشگاه استرالیا غربی و دانشگاه آدلاید .

بنابراین ، وجود این دانشگاه ها و سایر دانشگاه های دیگر استرالیا خود یکی از عوامل افزایش علاقه مندی تحصیل دراسترالیا به حساب می آید .

ویزای تحصیلی استرالیا

یکی از مزایای ویزای تحصیلی استرالیا برای دانشحویان بین المللی ، اجازه کار همزمان با تحصیل در استرالیا با مدت مشخص است . از مزیت های دیگر ویزای تحصیلی استرالیا برای دارندگان آن ، امکان اقامت به مدت مشخص پس از فارغ التحصیلی در استرالیا است . این امکان ، مزیت بسیار بالایی برای علاقه مندان به اخذ اقامت دائم استرالیا و یا اخذ ویزای کاری استرالیا برای ادامه زندگی در این کشور است .

با توجه به موارد یاد شده مزایای ویزای تحصیلی استرالیا نیز یکی از دلایل افزایش این علاقه مندی است .

هزینه تحصیلی در استرالیا

تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان مسلما اولین اولویت دانشجویان خواهان ادامه تحصیل در خارج از کشور است . هزینه تحصیل در استرالیا به عنوان یک کشور انگلیسی زبان نسبت به دو رقیب اصلی خود یعنی آمریکا و انگلستان ، تفاوت قابل ملاحظه ای دارد. از طرف دیگر اجازه کار حین تحصیل در استرالیا به پوشش بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور کمک کرده و آن ها را کاهش می دهد .

پس هزینه تحصیل در استرالیا نیز از عوامل افزایش این علاقه مندی به شمار می آید .

 این ها تنها بخشی از عوامل افزایش علاقه مندی افراد برای تحصیل در این کشور می باشد .

جهت مشاهده مقاله تحصیل در استرالیا به صورت کامل به بخش مبوطه در وب سایت گروه راد مراجعه فرمائید .