علاقه مند به تحصیل در استرالیا هستید ؟ اجازه بدهید اطلاعاتی را که در مورد تحصیل در استرالیا به آن ها نیاز دارید را به شما ارائه دهیم . شما می توانید از این اطلاعات استفاده کرده تا با دانشگاه های استرالیا ، کالج های استرالیا ، هزینه تحصیل در استرالیا و شرایط تحصیل در استرالیا آشنا شوید .

بر اساس آمارهای به دست آمده سالانه 600000 دانشجوی بین المللی تحصیل در استرالیا را به عنوان مقصدی برای ادامه تحصیلات خود برمی گزینند .

اما

چرا تحصیل در استرالیا ؟

انتخاب تحصیل در استرالیا برای بسیاری از افراد دلایل بسیار متعددی دارد . از دانشگاه های استرالیا و دوره های ارائه شده در آن ها گرفته تا امکان ااقامت پس از فارغ التحصیلی در این کشور  . در ادامه به برخی از مهمترین این دلایل می  پردازیم .

هزینه تحصیل در استرالیا

در ابتدای امر ممکن است هزینه تحصیل در استرالیا برای شما بسیار بالا به نظر بیاید . اما امی بایست در این مورد واقع گرایانه عمل کرد . هزینه تحصیل در استرالیا نسبت به دو مقصد برتر بین المللی دیگر ، یعنی آمریکا و انگلستان به مراتب کمتر است . اگر بخواهیم به صورت میانگین بیان کنیم هزینه تحصیل در استرالیا در یک سال در مقاطع مختلف به صورت زیر است :

  • دوره دبیرستان از $AUD7800 تا $AUD30,000
  • دوره کارشناسی از $AUD15,000 تا $AUD33,000
  • تحصیلات تکمیلی بین $AUD20,000 تا $AUD37,000
  • دوره های آموزشی فنی و حرفه ای (VET) و (TAFE) از حدود  $AUD4000
  • Foundation  از  $AUD15,000

بنابراین تحصیل در استرالیا به عنوان کشوری که دو شهر آن همواره به عنوان بهترین شهرهای قابل زندگی در جهان انتخاب می شوند و افق روشنی را برای آینده شما فراهم می کند ، کاملا معقول است .

ویزای تحصیلی استرالیا

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا در قیاس با سایر کشورهای مطرح انگلیسی زبان ساده تر است . برای این اول از همه شما می بایست یک تاییدیه ثبت نام ( COE ) در یک دوره تحصیلی در دانشگاه های استرالیا را ارئه دهید . در مرحله دوم شما می بایست ثابت کنید از تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه زندگی و تحصیل خود و سایر همراهان ( همسر و فرزندان ) در طول مدت اقامت در استرالیا ، بهره مند هستید . مرحله سوم ارائه گواهی مهارت و تسلط شما بر زبان انگلیسی است . این امر از نتایج به دست آمده شده در آزمون های معتبری چون ایلتس و تافل محقق می شود . بیمه درمانی در استرالیا نیاز جزو ملزمات است .

این طور که به نظر می رسد ، اخذ ویزای تحصیلی استرالیا تلاش زیادی را می طلبد ، اما می بایست به جنبه های مثبت قضیه نیز نگاه کرد .

اجازه کار حین تحصیل به مدت مشخص برای جبران بخشی از هزینه های تحصیل در استرالیا . 

امکان و فرصت اقامت موقت پس از فارغ التحصیلی به مدت محدود برای یافتن کار و تبدیل ویزای تحصیلی استرالیا به ویزای کار یا حتی اقامت دائم .

آینده ای درخشان و ...

همگی از مزیت های ویزای تحصیلی استرالیا به حساب می آیند .

دانشگاه ها و دوره های معتبر استرالیا

دوره های ارائه شده توسط موسسات در استرالیا ، از سطح مقدماتی تا برنامه های تحصیلات تکمیلی ، همگی معتبر و در سطح جهانی ارزشمند هستند . در سال 2014 ، شاخه هایی مانند مهندسی ، حسابداری و علوم بهداشتی بر اساس رتبه بندی موضوعی برترین دانشگاه های جهان توسط موسسه QS به شدت رشد کردند . دانشگاه های استرالیا همچنین رتبه های خوبی برای کیفیت آموزش ، تحقیق و اشتغال را دریافت می کنند .

این ها تنها بخشی از دلایل مهم انتخاب تحصیل در استرالیا به عنوان سومین مقصد محبوب دنیا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است .

برای مشاهده مقاله به صورت کامل و آشنایی با مباحث مرتبط به صورت دقیق تر به بخش تحصیل در استرالیا وب سایت studyunique مراجعه فرمائید .