تحصیل در کانادا برای حدود 200 هزار دانشجوی بین المللی به صورت سالانه ، کانادا را به یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی تبدیل کرده است . اما چرا بسیاری از دانشجویان تحصیل در کانادا را انتخاب می کنند ؟ از مهمترین دلایل این انتخاب می توان به سطح کیفی بالای آموزش ، ارزشمند بودن واعتبار جهانی مدارک تحصیلی کانادا و مناسب بودن هزینه تحصیل در کانادا اشاره کرد .

کانادا جزو هشت کشور صنعتی و ثروتمند جهان است که بیش از 50 درصد اقتصاد جهان را در اختیار دارند . به این گروه هشت عضوی G8 گفته می شود . در بین تمامی این اعضا کشور کانادا بیشترین میزان بودجه را به مقوله آموزش تخصیص می دهد .

از بند ذکر شده می توان نتیجه گرفت که چقدر تحصیل در کانادا ارزشمند بوده و از استاندارد بالایی برخوردار است . حال بهتر است به ارائه توضیحات در مورد مهمترین دلایل انتخاب تحصیل در کانادا اشاره کنیم .

دانشگاه های کانادا

کانادا دارای بیش از 90 دانشگاه می باشد . عمده دانشگاه های کانادا دولتی هستند و از این بین تنها 17 دانشگاه خصوصی می باشد . به دلیل کیفیت بالای آموزش و بودجه های اختصاص داده شده از طرف کشور به این مقوله خصوصا در زمینه های تحقیقاتی ، دانشگاه های کانادا برای بسیاری از افراد ، یک مقصد تحصیلی فوق العاده به حساب می آید .

هزینه تحصیل در کانادا

با وجود دارا بودن استانداردهای بالای زندگی و دانشگاه های برتر ، هزینه تحصیل در کانادا و همچنین زندگی در آن از کشورهایی چون انگلستان و آمریکا به مراتب پایین تر است . یکی از مهمترین دلایل روی آوردن دانشجویان به تحصیل در کانادا همین مساله است . علاوه بر این ارائه بورسیه های تحصیلی متعدد و اجازه کار حین تحصیل در کانادا نیز به پوشش بخشی از هزینه های تحصیل در کانادا کمک کرده و این نکته بسیار حائز اهمیتی است .

به طور کلی هزینه تحصیل در کانادا و هر کشور دیگری به دو دسته هزینه تحصیل و هزینه زندگی تقسیم می شود . در هر دو مورد کانادا کشور و مقصد بسیار مناسبی برای دانشجویان بین المللی است .

ویزای تحصیلی کانادا

از جمله مهمترین مزایای در اختیار داشتن ویزای تحصیلی کانادا می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 اجاز کار حین تحصیل در کانادا به مدت 20 ساعت در هفته که به ازای هر ساعت کار بین 10 تا 15 دلار عاید فرد می شود .

اجاز کار پس از فارغ التحصیلی به این صورت که مدت تحصیل فرد حداقل می بایستی 8 ماه بوده و وی پس از فراغت از تحصیل می تواند برای Post Graduation Work Permit اقدام کند . این ویزا برابر مدت تحصیل دانشجو و حداکثر تا سه سال خواهد بود . PGWPP یکی از ویژگی های ممتاز تحصیل در کانادا است و به دانشجو فرصت کسب تجربه کاری درکشوری که تحصیل کرده را می دهد .

این ها تنها سه مورد از دلایل محبوب بودن تحصیل در کانادا است . شما علاقه مندان محترم می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا به وب سایت Studyunique مراجعه فرمایید .