به گزارش افکارنیوز،

گرند پالاس یا کاخ بزرگ همیشه مملو از گردشگرانی است که برای دیدن جاذبه های این بنای تاریخی ارزشمند آمده اند. معماری آن به قدری زیباست که چشم ها را خیره می کند. اینجا یکی از معابد برجسته تایلند است. در تور تایلند ، سراغ این بنای مجلل می رویم تا با پیشینه آن بیشتر آشنا شوید.

تاریخچه

ساخت قصر در سال 1782میلادی شروع شد. شاه رامای اول در آن زمان قدرت را در دست داشت و کاخ اواخر دهه اول 1800کامل شد. پادشاه رامای اول بنیانگذار سلسله چاکری بود و اعتقاد داشت که او نیز سزاوار یک کاخ سلطنتی جدید است، به همین دلیل دستور ساخت این قصر را داد. از سال 1782تا 1925، کاخ بزرگ اقامتگاه سلطنتی کشور بود. امروزه گرند پالاس به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در تایلند شناخته می شود. همه قسمت ها برای عموم باز نیست. با این حال، بخش هایی که اجازه دسترسی دارند، دیدنی و جالب توجه هستند. در طول 200سال گذشته، رهبران مختلف تغییراتی در قصر ایجاد کردند و بخش های جدیدی در آن ساختند تا به شکلی که امروز می بینیم در آمده است. کاخ بزرگ به طور عمده به عنوان جاذبه توریستی به کار می رود اما گاهی اوقات برای اهداف تشریفاتی نیز استفاده می گردد. از سال 1925هیچ یک از اعضای خانواده سلطنتی در اینجا زندگی نکرده است.

کاخ

محل قرارگیری کاخ

 

مکان انتخابی برای احداث کاخ بزرگ تصادفی نبوده، این قصر بسیار نزدیک به شریان بانکوک، رودخانه چائو فرایا است و از این موقعیت استراتژیک، دفاع در برابر تجاوزات احتمالی راحت تر انجام می گرفته است. وقتی که پادشاه راما تصمیم گرفت که در اینجا کاخ را بنا کند، جامعه ای از مردم چین در این منطقه زندگی می کردند. آنها مجبور شدند به جایی خارج از شهر که اکنون به محله چینی ها مشهور است نقل مکان کنند.

محوطه کاخ

محوطه کاخ بزرگ شامل سه منطقه یا عرصه است: عرصه داخلی، میانی و بیرونی. شما احتمالا بیشتر وقت خود را در عرصه بیرونی صرف می کنید، جایی که بازدید از بناها و همچنین معبد امرالد بودا برای عموم امکان پذیر می باشد. در آنجا بسیاری از کاخ ها با معماری سنتی تایلندی ساخته شده اند، در حالی که مناطق دیگر از دوران رنسانس اروپایی الهام گرفته اند و اغلب اوقات ترکیبی از هر دو آنها هستند. بیش از 100ساختمان در این مکان وجود دارد.

معبد امرالد بودا

این معبد در محوطه کاخ بزرگ قرار دارد و یکی از مکان های مقدس تایلند می باشد. خیلی ها بر این باورند که مجسمه کوچک بودا بیش از 2000سال قدمت دارد و در هند ساخته شده است. از آن زمان به بعد به جاهای مختلف انتقال داده شد و  در سال 1434در معبد چیانگ رای در شمال تایلند کشف شد. اگر چه مردم اعتقاد داشتند که مجسمه بودا را از زمرد ساخته اند، اما در واقع جنس آن از جید سبز است. با تغییر فصلها (تابستان، فصل بارانی و فصل سرد)، ردای بودا توسط پادشاه تایلند تعویض می شود. دیوارهای تالار با نقاشی های تزئینی پوشیده شده اند که تعدادی از رویدادهای زندگی خداوند بودا شامل تولد، مرگ و روشنگری را نشان می دهد.امیدوارم بتوانید برای بازدید از تایلند وارد سایت توریاب شده و تور لحظه آخری خود را سفارش دهید

کاخ 1

نوع پوشش برای ورود به کاخ

شما باید قوانین نسبتا سختی برای نوع پوشش خود جهت ورود به کاخ بزرگ رعایت کنید. موارد ممنوعه لباس عبارتند از شلوارک و دامن کوتاه، شلوار تنگ، لباس بدن نما، تی شرت بدون آستین، صندل، لباس و شلوار ورزشی و لباس خواب. حتی اگر یک شال روی شانه های خود داشته باشید ممکن است نگهبان ها اجازه ورود به شما ندهند. بهتر است یک لباس رسمی به تن کنید و مقدار زیادی آب بنوشید تا در هنگام بازدید از این قصر زیبا گرما زده نشوید.

چگونه می توانید به کاخ بزرگ بروید

ساده ترین راه برای رسیدن به قصر از طریق تاکسی است، به این دلیل که هر راننده ای می داند که کاخ بزرگ کجاست. سوار تاکسی هایی که به تاکسی متر مجهز نیستند نشوید زیرا طبق قانون آنها باید میزان کرایه ای که این دستگاه ها محاسبه می کنند از شما بگیرند. همچنین می توانید از طریق مترو به ایستگاه Saphan Taksinو از آنجا با قایق های Chao Phraya River Expressبه پارک ماهاران بروید و سپس با یک پیاده روی کوتاه به ورودی اصلی برسید. هزینه ورودی  500بت (حدود 15دلار) می باشد. معبد هر روز از ساعت 8:30صبح تا 3:30بعد از ظهر باز است، بنابراین مطمئن شوید که برای رسیدن به آنجا به موقع حرکت می کنید.

تایلند کشوری است که می توانید در همه فصول سال از آن دیدن کنید. بهترین زمان مسافرت بین نوامبر تا اوایل ماه آوریل است که میزان بارش نسبت به بقیه زمان ها کمتر می باشد. همچنین تور تایلند در این فصل اقتصادی و مقرون به صرفه است. اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، تایلند مقصد مناسبی برای گذراندن تعطیلاتی آرام و فراموش نشدنی است. پس با خرید تور لحظه آخری از مزایای شگفت انگیز این سفر رویایی بهره مند شوید.