به گزارش افکارنیوز،

تمام شهرهای ایران در روزهای اول بهار حال‌و‌هوایی بی‌نظیر دارند. هر شهری آداب‌و‌رسوم خاص خود را برای نوروز دارد و با توجه به نزدیک بودن تعطیلات نوروز بسیاری از خانواده‌ها مشغول برنامه‌ریزی سفر هستند.

در این میان عده‌ای علاقه‌مند به شهرهای تاریخی با آثار باستانی‌ هستند، عده‌ای دیگر طبیعت‌گردی را ترجیح می‌دهند و به شهرهای سرسبز و کوهستانی می‌روند و برخی دیگر شهرهای جنوبی و گرم را برای روزهای خنک اول بهار مناسب می‌دانند. شما به کدامیک از این ویژگی‌ها علاقه‌مندید و قصد سفر به چه شهری را دارید؟ فراموش نکنید قبل از سفر از وضعیت آب‌و‌هوای شهر مورد نظر مطلع شوید، در صورت امکان اقامتگاه خود را رزرو کنید و اگر با وسیله نقلیه عمومی سفر می‌کنید حتما برای خرید بلیط اقدام کنید.

شهرهای مناسب برای طبیعت‌گردی

تمام شهرهای ایران از شمال تا جنوب، طبیعتی بی‌نظیر و منحصر‌به‌فرد دارند که هر کدام از آن‌ها در فصل بهار آب‌و‌هوای مطلوبی دارند. فرقی نمی‌کند می‌خواهید به شهرهای کویری بروید یا اوقات فراغت خود را در شهرهای ساحلی دریای خزر سپری کنید به راحتی می‌توان با اجاره ویلا در شهر مورد نظر از تمام جاذبه‌های طبیعی و حتی تاریخی نزدیک به محل اقامت خود دیدن کرد و تعطیلات نوروز ۹۸ را خاطره‌ای به‌یاد‌ماندنی تبدیل کرد.

شهرهای تاریخی با بناهای قدیمی

اگر جز آن دسته افرادی هستید که به آثار باستانی و بناهای تاریخی علاقه‌مندید می‌توانید در تعطیلات نوروز به شهرهای مرکزی ایران بروید که برخی از آن‌ها را به‌عنوان مهد تمدن ایران باستان شناخته می‌شوند. به‌عنوان مثال شهر یزد یکی از شهرهای تاریخی است که بادگیرهای خانه‌های آن شهرت جهانی دارند. در این شهر بناهای خشتی، آتشکده‌هایی متعلق به دوران ساسانیان، باغ دولت‌آباد و مجموعه تاریخی امیر چخماق قرار دارد و هر گردشگری می‌تواند به راحتی با ساکن شدن در اقامتگاه بوم گردی یزد تمام این جاذبه‌های تاریخی را ببیند و خاطراتی شیرین را برای خود بسازد.

شهرهای زیبا با مردمی خونگرم

شهرهای جنوبی ایران مردمی مهمان‌نواز و خونگرم دارد که در بیشتر روزهای نوروز میزبان خیل عظیمی از گردشگران مسافران‌ هستند.

در روزهای اول بهار آب‌و‌هوای شهرهای نزدیک به خلیج فارس معتدل و مطبوع است و زمان مناسبی برای گشت‌و‌گذار در بازارها، دیدن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی و شنا در دریای خلیج فارس است. بعد از مستقر شدن در یک هتل آپارتمان در بندر عباس می‌توان آدرس رستوران‌های محلی را پیدا کردو طعم لذیذ و تند غذاهای جنوبی را امتحان کرد.