به گزارش افکارنیوز،

اگر به دنبال یک مکان با آب و هوای عالی و معتدل هستید، که از جاذبه های فراوانی برخوردار است، استانبول بهترین گزینه است. استانبول پایتخت فرهنگی ترکیه از پر بازدید ترین شهر های ترکیه است با اینکه آنکار پایتخت رسمی این کشور است اما تور استانبول دلارام سیر بخاطر مراکز تفریحی و توریستی اش بهترین مقصد گردشگری است. که تعطیلات نوروز اوج ترافیک گردشگری در این شهر است.

تعدد رستوران های ترکیه ای با کیفیت عالی، مراکز خرید بزرگ با برند های اصل ترک یا اروپایی از نمونه های جذابیت استانبول است. فارغ از موقعیت جغرافیایی و آثار تاریخی فروش پوشاک اصل ترک و برند های اروپایی، مکان های تفریحی، رستوران ها و کافه های معروف از جمله محبوبیت این شهر است.

اما برخی از آثار تاریخی و مهم استانبول که شهرت جهانی دارند به شرح زیر است. در تور ترکیه نوروز 98 شما می توانید بهترین مکان های گردشگری استانبول و سایر شهر های ترکیه را ببینید.

مسجد سلطان احمد

از زیباترین بنا های تاریخی دنیا مسجد سلطان احمد است. علاوه بر شهرت جهانی معماری منحصر به فردی به استانبول بخشیده است. استانبول مساجد تاریخی زیادی دارد اما هیچ کدام به اندازه مسجد سلطان احد از معماری عالی بهره نگرفته اند. بعد از اتمام ساخت این مسجد مخالفت های زیادی از سوی مسلمانان به وجود آمد چرا که اعتقاد داشتند معماری این مسجد همانند کعبه شیش مناره دارد. به همین منظور مناره هفتم به عنوان هدیه برای خانه کعبه ساخته شد تا این مخالفت ها سرکوب شود. به دلیل دکوراسیون داخلی این بنا به مسجد آبی نیز معروف شده است.

آب انبار باسیلیکا

آب انبار باسیلیکا در قرن ششم به دستورجاستینان اول امپراطور رم ساخته شد و به عنوان تامین کننده آب شهروندان استانبول قرار گرفت. استفاده از این نحوه ساخت آب انبار در آن زمان به عنوان یک معماری شگرف محسوب می شد. استانبول شهر عجایب معماری هاست که بیشتر بنا های تاریخی آن مورد توجه معماران برجسته دنیا قرار گرفته است. سفر به استانبول برای آن دسته از افراد علاقه مند به معماری خالی از لطف نیست.

کاخ دلما بهچه

از عجایب دیدنی استانبول کاخ دلما بهچه است. لوکس و شکوه کاخ دلما بهچه در قلب استانبول به قدری است که حتی با کاخ ورسای نیز قابل مقایسه نیست. این کاخ در قرن 19 ساخته شده است و تمامی آن را با 14 تن ورق طلا ساخته اند. مجلل ترین کاخ موجود در کل ترکیه است که اوج خلاقیت و معماری سنتی عثمانی و سبک های اروپایی نئوکلاسیک، باروک و روکو را به نمایش گذاشته است. از زیبایی های این کاخ می توان به قرار گرفتن آن به نزدیکی ساحل بسفر اشاره کرد. درون این کاخ بزرگ ترین لوستر کریستال بوهمیان جهان قرار دارد، که به عنوان هدیه از طرف ملکه ویکتوریای انگلستان است.

بهترین راه برای داشتن سفری امن و راحت استفاده از تور استانبول است. اگر تا به حال سفر با تور را تجربه نکرده اید پیشنهاد می کنیم که حتما تور استانبول را تجربه کنید.

لذت تور استانبول را با دلارام سیر تجربه کنید.

بهترین کارگزار تور های ترکیه در ایران دلارام سیر است. دلارام سیر در تمام طول سال تور برای ترکیه، استانبول و آنتالیا دارد. حتی با کم ترین هزینه هم می توانید لذت سفر با دلارام سیر را تجربه کنید. تور استانبول دلارام سیر هم به صورت گروهی وجود دارد هم به صورت انفرادی اگر تور گروهی را انتخاب کنید در تمام طول سفر باید با دیگر مسافران همراه باشید و طبق برنامه ریزی سفر مکان های دیدنی استانبول را دیدن می کنید. اما در تور انفرادی استانبول همه برنامه های تور از جمله تهیه بلیط رفت و برگشت و رزرو محل اقامت و مدت زمان اقامت شما از قبل تعیین شده است و گردش در شهر بر عهده مسافر است. مزیتی که تور انفرادی استانبول دارد این است که بدون همراهی هیچ غریبه ای می توانید سفری خوش را در کنار عزیزانتان سپری کنید. برای اطلاع از انواع تور های استانبول  دلارام سیر بهتر است به وب سایت رسمی https://dtour.ir/  زیر مراجعه کنید.