بلیط هواپیما به استانبول یکی از پرفروش ترین بلیط های مسافرتی هواپیماست. شهر استانبول بزرگترین شهر ترکیه و یکی از بزرگترین مناطق شهری در جهان است. این شهر که در تنگه بسفر واقع شده و کل منطقه شاخ طلایی، بندر طبیعی را پوشش می دهد. به دلیل قرار گیری در دو قاره اروپا و آسیا بزرگترین شهر جهان می باشد که در بیش از یک قاره قرار دارد.

1

 شهر استانبول هم از نظر جغرافیایی در منطقه ای مهم قرار گرفته و هم به دلیل قدمت تاریخی که دارد جز شهر های مهم جهان می باشد. اما در حال حاضر با توجه به امکانات مدرن و متفاوتی که برای گردشگران قرار داده است به مقصد توریستی محبوبی در بین تمام افراد جهان تبدیل شد است.

در کل ترکیه به دلیل نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی که با کشورمان دارد یکی از مسیر های پرتردد و محبوب مسافران ایرانی می باشد. استانبول نیز که بهترین شهر این کشور است بیش از بقیه.

2

یکی از مسائل مهم در این سفر هر چند نزدیک ایرلاینی که با آن سفر خواهید کرد. به طور کلی ایرلاین ها بسیاری هستند که از سراسر ایران به استانبول پرواز انجام می دهند اما چهار ایرلاین ماهان، ترکیش، ایران ایر و اطلس پرفروش ترین و تقریبا می توان گفت بهترین آن ها می باشد.

پرواز به استانبول با ماهان ایر

شرکت هواپیمایی ماهان، اولین شرکت هواپیمایی خصوصی ایرانی می باشد که از سال 1371 با دو فروند هواپیما در مسیر تهران کرمان و کرمان تهران فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت هم اکنون یکی از معتبرترین ایرلاین های ایرانی باحدود 3300 کارمند می باشد که به بیش از 52 مقصد اروپایی، آسیایی، خاورمیانه و تمام نقاط ایران پرواز مستقیم دارد.

3

یکی از پرفروش ترین مسیر های ماهان تهران استانبول و استانبول به ایران می باشد. شرکت ماهان هر روز هفته در ساعت های مختلف روز، در دو مسیر تهران استانبول و استانبول تهران پرواز دارد که در برخی زمان ها به دلیل کم بودن و یا تقاضا بیشتر مسافران زمان و تعداد این پرواز ها تغییر می کند. به طور متوسط مدت زمان این پرواز حدود 3:30 می باشد.

پرواز به استانبول با ترکیش ایرلاین

ترکیش ایرلاینز یکی از محبوب ترین شرکت هیا هواپیمایی متعلق به کشور ترکیه می باشد که از سال 1933 تا کنون در حال فعالیت بوده و امروزه  به بیش از 300 مقصد بین المللی پرواز مستقیم انجام می دهد.  و توانست در سال 2015  بهترین شرکت هواپیمایی اروپا و چهارمین در تمام دنیا شود. یکی از مسیرهای پرطرفدار این ایرلاین  تهران به استانبول و برعکس می باشد. فقط تنها دلیلی که این ایرلاین پس از ماهان در لیست بهترین ایرلاین ها برای سفر به استانبول قرار گرفته است قیمت کمی بالاتر ان می باشد. وگرنه این ایرلاین و ایرلاین ماهان هر دو جز بهترین ها محسوب می شوند.

4

پرواز به استانبول با ایران ایر

شرکت هواپیمایی ایران ایر قدیمی ترین ایرلاین کشور و یکی از باسابقه ترین های خاورمیانه می باشد که در ابتدا با نام هما شروع به کار کرد و تاکنون نیز جزبهترین های ایران می باشد. این شرکت در حال حاضر روزانه میلیون ها مسافر را در مقاصد داخلی و خارجی جابه جا می کند. از آن جا که استانبول بسیا پرطرفدار و محبوب می باشد.

5

خط مسیر تهران استانبول این ایرلاین نیز جز پرتردد های کشور است. ایران ایر تقریباً هر روز در ساعات مختلف پرواز مستقیم به استانبول دارد. و سومین ایرلاین پرفروش استانبول کشور می باشد.

پرواز به استانبول با اطلس ایر

به غیر از سه موارد بالا ایرلاین های دیگری هم به مقصد استانبول پرواز دارند، که اطلس نیز یکی از خوب های آن ها می باشد. شرکت اطلس گلوبال فعالیت جدی خود را از سال 2001 شروع کرد و به سرعت به شرکت هواپیمایی محبوب تبدیل شد.

6

از جمله مقاصد مهمی که ای نایرلاین هر روز در ساعات مختلف به ان پرواز دارد سه شهر استانبول، ازمیرو بدروم ترکیه می باشد.