به گزارش افکارنیوز،

کشور گرجستان با پایتخت تفلیس ، کشوری هم در اروپا و هم در آسیاست. با تور گرجستان شما با مردمی صمیمی و شاد ، روستا هایی با طبیعت دست نخورده ، سواحل جذاب و طبیعی شهر باتومی و هم چنین جنب و جوشی پر شور در شهر تفلیس رو به رو خواهید شد.به نقل از مسافران این کشور ، هیچ کلمه ای قادر به زیبایی کشور گرجستان نیست و حتما از طبیعت این کشور مبهوت خواهید شد!بهتر است قبل از سفر به این کشور زیبا ، با چندین مکان دیدنی شهر پایتخت و شهر های مهم دیگر آشنا شویم:

  • شهر تفلیس

شهر تفلیس از زمان قدیم به "عروس شهر های آسیای میانه و قفقاز" مشهور بوده است که با وجود 5 رودخانه و پارک های زیبا ، چشم اندازی فوق العاده بی نظیر را پدید آورده است. هم چنین این شهر بین ایرانیان بسیار محبوب است چرا که سفر به این شهر نیازی به ویزا نخواهد داشت. این شهر زیبا با وجود جاذبه های گردشگری بسیار زیادی ، آوازه و شهرت خاصی بین توریست ها دارد.

  • قلعه ناریکالا تفلیس

این قلعه ی ارزشمند و تاریخی با قدمت 1600 ساله در منطقه ی آبانتوبانی شهر تفلیس واقع شده است. قلعه ناریکالا در قرن 4 میلادی در دوران حکومت ساسانیان به سبک معماری فارسی ساخته شده و در آن دوران این شهر بخشی از سرزمین ایران بوده است.قلعه ی ناریکالا روی یک تپه ی بلند و سر سبزی به همین نام و در ارتفاعات کوه متاتسمیندا(Mtatsminda) واقع شده است.             

قلبعه

  • میدان آزادی تفلیس

این میدان در انتهای خیابان روستاولی قرار دارد و سمبل آزادی شهر تفلیس می باشد.میدان آزادی محل اصلی و تلاقی خیابان های مهم شهر به نام های روستاولی ، لئونیدزه ، پوشکینی و لسلیدزه است.قدمت این میدان به قرن 19 میلادی باز می گردد ، هم چنین معماری آن به سبک مدرن است.به هنگام شب میدان آزادی را با چراغ و ریسه های نورانی و رنگی تزیین می کنند که این مکان جلوه ی با شکوهی پیدا خواهد کرد.(این میدان برای گرجی ها و مخصوصا مردم شهر تفلیس بسیار ارزشمند و مهم است. )

میدان آزادی

  • پل صلح تفلیس

در شهر تفلیس مکان های بسیاری با معماری به سبک مدرن ساخته شده است که یکی از مهم ترین آن ها ، پل صلح (The bridge of peace) نام دارد.این پل روی رود کورا ساخته شده است. رود کورا این شهر را به 2 قسمت جدا از هم تبدیل کرده است بنابر این در سال 2010 دستور ساخت این پل صادر شد تا 2 طرف شهر به یکدیگر وصل شوند.معمار این پل یک شخص ایتالیایی می باشد که اکثر سازه های نزدیک پل نیز ، با طراحی او ساخته شده است.

پل صلح

  • کلیسای سامبا تفلیس

کلیسای جامع تثلیث که با نام کلیسای سامبا نیز شناخته می شود ، لقب نگین شهر تفلیس را دارد. ساخت این کلیسا از سال 1995 تا 2004 میلادی به طول انجامیده ، هم چنین سومین کلیسای مرتفع ارتدکس در جهان است. ( با ارتفاعی حدود 85 متر)کلیسای سامبا با معماری مجلل و با شکوه بر روی تپه ی الیاس واقع شده است.

کلیسا

  • برج ساعت تفلیس

از دیگر مکان های دیدنی و مهم شهر تفلیس می توان به برج ساعت (Clock Tower)اشاره کرد.این برج در مقایسه با دیگر مکان های مهم شهر ، جدید تر و با معماری متفاوت تری ساخته شده است. طراح و سازنده ی برج ساعت استاد فیلمنامه نویسی و نمایش های عروسکی است که بیش از صد ها کاشی دست ساز خود را در ساخت برج استفاده کرده است.در هر ساعت از شبانه روز یک فرشته ی کوچک از یکی از در های قسمت بالای برج بیرون می آید و با چکشی زنگ را می فشارد. در روز های جمعه و هنگام ظهر می توانید یک نمایش عروسکی کوتاهی به نام چرخه ی زندگی را از این برج تماشا کنید!

برج ساعت

این آبشار از جذاب ترین و سر سبز ترین مناطق در نزدیکی بندر باتومی ست. ارتفاع این آبشار حدودا 50 متر است و در ارتفاع 334 متر از سطح دریا قرار دارد.آبشارماخونتستی در نزدیکی شهر باتومی  و شهر کدا قرار دارد.طبیعت بی نظیر و نایاب این آبشار هر بیننده را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

آبشار

اگر به دنبال سفر به منطقه ای خاص با طبیعتی بکر هستید ، می توانید از تور های گرجستان استفاده کنید و سفری تکرار نشدنی را با تور ارزان گرجستان توریاب رقم بزنید.توریاب وب سایت جامع گردشگری برای اطلاع شما مسافرین عزیز از آخرین قیمت تور گرجستان آژانسهای مسافرتی تهران میباشد.

منبع: تور لحظه آخری