به گزارش افکارنیوز،

خورد و خوراک در سفر یکی از مسائلی است که باید پیش از سفر به مصقد مورد نظر در رابطه با آن تحقیق کنید، به عنوان مثال برای افراد مسلمان حلال بودن غذا و پیدا کردن این دسته از رستوران ها اهمیت بسیاری دارد، امروزه در برخی از کشور ها رستوران ها و مغازه های فروش مواد خوراکی حلال وجود دارد اما آیا غذای حلال در ترکیه سرو می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این مورد بپردازیم.

در کشور ترکیه رستوران های بسیاری وجود دارند که انواع غذا های محلی و بین المللی را برای گردشگران سرو می کنند، رستوران های موجود در این شهر به دسته های مختلفی نظیر رستوران های سنتی، فست فود ها، رستوران های مخصوص گیاه خواران و غیره تقسیم بندی می شوند، اما اگر مسلمان هستید و قصد دارید غذا هایی که در پخت آن از گوشت استفاده می شود را سفارش دهید باید به حلال بودن آن توجه فرمایید. اگر قصد سفری ارزان و کم هزینه را دارید می توانید با اطلاع از ارزان ترین تورهای گردشگری و رزرو تور ارزان آنتالیا به وبسایت گردشگری لحظه آخر مراجعه کنید

همانطور که می دانید ترکیه کشوری اسلامی بوده و مردمان آن اهمیت بسیاری به حلال بودن غذا ها می دهند، به همین دلیل بیشتر رستوران های موجود در این کشور غذا های حلال سرو می کنند و کمتر رستورانی را می توان یافت که غذای غیر حلال داشته باشد.همچنین اکثر فروشگاه های فروش مواد غذایی موجود در این کشور گوشت حلال را عرضه می کنند، در ادامه به معرفی برخی از رستوران های حلال موجود در این کشور خواهیم پرداخت. برای اطلاع از هزینه سفر با تور لحظه آخری ارزان استانبول کلیک کنید.

غذا1

یکی از رستوران هایی که در آن غذا حلال سرو می شود "ارهان" نام دارد، این رستوران انواع غذا های اروپایی، ترکی و آسیایی در 3 وعده برای گردشگران سرو می کند. طعم غذا های این رستوران مطابق با ذائقه ایرانی ها بوده، همین امر سبب محبوبیت آن در بین گردشگران ایرانی شده است. لازم به ذکر است رستوران ارهان در خیابان کلور فارر شهر استانبول واقع شده و جاذبه های گردشگری بسیاری در نزدیکی آن وجود دارد که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست. تور ترکیه

از دیگر رستوران های حلال ترکیه می توان به رستوران اولد اوتمان اشاره کرد، این رستوران که در خیابان پروفسور کاظم گورکن قرار گرفته انواع غذا های باکیفیت دریایی و ترکی را برای مسافران سرو می کند، دکوراسیون داخلی این رستوران بسیار زیبا بوده و لازم است بدانید که برخی از میز و صندلی های آن در فضای باز قرار گرفته اند، همچنین هزینه صرف غذا در این رستوران بسیار مناسب می باشد.